Šta je novo?

Frame by frame player

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Konkretno me interesuje da li postoji video plejer za andoid platformu koji može da reprodukuje video frejm po frejm? Radi se o dugačkom tekstu koji je, tokom skrolovanja snimnjen u nekom screen recorder-u, za android, u mp4 video formatu. Čini mi se da je VLC plejer za windows, tako nešto mogao, ali ne znam da li u android varijanti to može? Ne znam da li ima još neki plejer koji to elegantno radi, pa još može i da se zada broj frejmova koji na klik mogu da se preskoče tokom pregledanja videa? A zgodna opcija bi bila i da se može izvući screenshot konkretnog frejma iz videa i tako se izdvojiti samo potrebni delovi iz celovitog video snimka... Ako tako nešto nema za android, dobro će doći i takav plejer, odnosno, odgovarajući program, koji to može da radi na windows-u...
 
Poslednja izmena:
Probao sam neke i Frame Capture je solidan, ali pošto ne pregleda baš frejm po frejm, na mestima preskoči za čitav ekran a samim tim i tekst na tom delu... Probaću i taj što kažeš. Hvala ti u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Probao sam neke i Frame Capture je solidan, ali pošto ne pregleda baš frejm po frejm, na mestima preskoči za čitav ekran a samim tim i tekst na tom delu... Video FramePlayer nije adekvatan, a probaću i taj što kažeš. Hvala ti u svakom slučaju.
 
Probao sam i taj Slow Player i ista stvar kao i sa Frame Capture-om, još ne može da vraća frejmove unazad...
 
Samo da napomenem, da je taj video snimljen sa 30 frejmova u sekundi...
 
Ekstraktuj svaki frejm iz videa i sačuvaj kao sliku.
Možeš obaviti posao na više načina, na primer sa Batch Video To Image Extractor, besplatan je i radi posao.

s0NkbNR.png
 
Probao sam ali fajl od oko 8 MB, Batch Video To Image Extractor, razbio je na priko 30000 frejmova u folder preko 5 GB. a filmić traje samo 22 sekunde, što znači da treba da ima 660 frejmova. Očigledno ima neki problem sa programom pošto je došlo do višestrukog ponavljanja identičnih frejmova, ali i da je sve ispalo kako treba i tih 660 frejmova zauzima mnogo memorije, što mi ne odgovara. Najbolje bi bilo da ima neki video plejer za android slican Frame Capture-u, ali da se pregledanje videa obavlja pomeranjem prstom, u nekom slow motion režimu... Ne znam da li ima tako neki plejer i za windows, gde se finim pomeranjem slajdera može polako pregledati sadržaj videa? U VLC i KM plejeru je suviše grubo pregledanje videa, prevlačenjem slajdera, kad se pauzira video.
 
U pitanju je pokušaj da arhiviram prepisku sa IM programa koji nema u sebi opciju za arhiviranje sadržaja prepiske, pa se to jedino može snimiti screen recorder-om u obliku video fajla...
 
ffmpeg -i file.mp4 frames%05d.jpg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno