Šta je novo?

Gaming konfa

Joxy

Cenjen
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruke
3,244
Poena
185
Zeleo bih da cujem savete vezane za gaming konfiguraciju od oko 400-500e, ukoliko je tako nesto moguce. :)
Vec duze vremena slabo pratim desavanja u PC svetu (igrao se na konzolama) pa mi je potreban neki dobar savet oko kupovine. Iskreno najlakse mi je da kupim vec gotovu konfiguraciju (sa KP ili iz radnje) ali ako za isti novac moze da se sastavi bolji racunar kupujuci komponente posebno onda je to ok.
Sto se tice igara pre svega su tu sportske simulacije tipa Pes, Fifa i Nba, da moze da ih gura bez problema i narednih godina iako znam da je o tome nezahvalno pricati. Pored ovih igrao bih jos i Vicer, CoD, BF, FC, GTA V, Batman, NFS, Crysis itd, znaci od svakog zanra po malo. :)
Meni je za oko zapala jedna vec gotova konfa sa KP, ona je oko 500e, pa me interesuje vase misljenje vezano za nju a voleo bih da cujem i vase predloge. Hvala unapred na savetima. :)

Konfiguracija:

Matična ploča: Gigabyte GA-78LMT-S2 (AM3+)
Procesor: AMD FX-8320E 3.2GHz Vishera
Kuler za procesor: Fabrički AMD
RAM memorija: HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz
Grafička kartica: Gigabyte Radeon R9 380X 4GB GDDR5 256-Bit G1 Gaming
Hard disk: WD Blue 1TB SATA 3
Napajanje: LC Power LC600-12 V2.31 (80 PLUS Brozne)
Kućište: MS Industrial Voyager II (2x USB 2.0, 2x USB 3.0
 
Poslednja izmena:
Maticna ploca: Gigabyte GA-H170-HD3(ne razumem se u intel ploce mozda postoji bolja za isti novac, neka neko drugi preporuci plocu) 90e (KP)
Procesor: i3 6100 100e (KP)
Graficka: XFX/MSI/SAPPHIRE/ASUS RX 470 4gb ~220e (KP)
RAM: Hyperx Fury 8gb 2133mhz 35e (KP)
Napajanje: EVGA Power Supply 500w/ Corsair vs550, 50e (KP)
Storidz: SSD patriot blast 40e (kod nas u E***) SSD zameniti hddom po zelji, ~45e je 1tb HDD-a. (KP)
Kuciste: MS voyager 2 14e (Kod nas u shopu na po kome se zove forum)

Ukupno 549e.

EDIT: Znam da je malo vise od budzeta, moze se ustedeti na napajanju, uzeti ddr3 umesto ddr4 ploce i ddr3 ram ali ja to ne bih radio.
EDIT 2: MS voyager 2 kuciste ima usb 3.0 za samo 2 evropske monetarne jedinice vise, tako da MS Voyager otpada.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakvo je to LC napajanje, vidim da ga dosta ljudi koristi.
Meni je sigurniji Corsair/Evga i mislim da na tome ne treba stedeti.
Mozda je dobro napajanje to LC, ne bih mogao reci.
 
Poslednja izmena:
Rekoh mu ja Kokane za i5 na pm kad smo pricali, ali i5 ne spada u ovaj budzet.
Probah sa i5 da napravim build ali mi nije islo od ruke, jedino neku shit plojku i ddr3 4gb pa da se ugura i5 ali mislim da je ovako bolje, pa nek stavi i5 kad se skupi, verovatno mu nece ni biti potreban :)
 
Poslednja izmena:
Ako hoces da ustedis mozes da uzmes i plocu sto je DeRadicci stavio, manja je, nema m.2 opciju i ima manje slotova za ram, manje usb-a, nema sata express(ne znam cemu sluzi sata express), ali moze da posluzi ako zelis da ustedis novac. Takodje mozes da stavis samo jednu graficku na nju, mada velika vecina nas i stavlja samo jednu karticu ionako :)
Na taj nacin ustedis 30e, a dobijes manju plocu koja nema opciju za m.2 ssd, koji moze biti dosta brzi od obicnog, nema sata express(blage nemam sta ide na sata express) i ima manje obicnih sata portova.
Samo bezi od LC napajanja :D
 
Poslednja izmena:
Čovek traži konfiguraciju za igre. Šta će njemu m.2 kad razliku u brzini može videti samo u renderu i video editingu...

Još razlika u ceni između običnog ovog SSD-a je duplo.
 
To je mozda kod nas duplo skuplje :)
Joxy, za tvoje potrebe je kao sto ljudi kazu dovoljna i ova manja ploca, msi. Rekoh ja da se u intel ploce ne razumem.
Ustedis 30e, to ti moju konfu koja je gotovo ista sa ovom drugom, samo napajanje je razlicito, spusta na 529w, uzmes lepo Seasonic S12ii 520w napajanje, izadje ti 534e, u odnosu na thermaltake/evga power supply/corsair imas razliku od 15e a Seasonic je Seasonic.

Sent from mTalk
 
Ako ima seasonic za 65e kod fante, to je best baj, vrhunski kvalitet za ne toliko puno para, i svakako je bolji od TT :) neka proveri prvo...


O tome ti pricam :)
Ako nema sada, trebalo bi da bude za neki dan.
Nemam iskustva sa TTom, mada ta konfa kao sto si ti rekao tesko da ce preci 300w tako da ce i to sps 530m da zavrsi posao.
Svakako proveri jel ima Seasonica ovog, ako nema kod fante ima mozda kod drugih dobabljaca, svi oni "nabavljaju artikle kojih nema u izlogu" sto pise debelim slovima na svakom postu tako da nije Fanta jedini koji moze da ga dobavi odande, ali sto se tice ocena i iskustava nema boljeg :D

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na savetima. U principu ne zurim sa kupovinom tako da cu najverovatnije odmah ici na i5. Ako ima jos predloga slobodno pisite, sve cu ih uzeti u razmatranje.
 
To je to onda. Seasonic kod fante, i5 6400, msi rx 470gaming 4gb, 8gb hajpek, seagate barakuda,
 
A kakva je ona maticna sto si mi predlozio? Koliko sam video ima dva slota za RAM ako se ne varam, pretpostavljam da su maticne sa vise slotova i skuplje? Moze li se u nekom narednom periodu staviti neki i7 umesto i5?

I interesuje me malo pojasnjenje za onu FX 8xxx seriju nevezano za gaming i za ovu konfiguraciju, ako sam dobro shvatio oni procesori sa E oznakom na kraju su kao stedljiviji i klok im je manji?
 
A kakva je ona maticna sto si mi predlozio? Koliko sam video ima dva slota za RAM ako se ne varam, pretpostavljam da su maticne sa vise slotova i skuplje? Moze li se u nekom narednom periodu staviti neki i7 umesto i5?

I interesuje me malo pojasnjenje za onu FX 8xxx seriju nevezano za gaming i za ovu konfiguraciju, ako sam dobro shvatio oni procesori sa E oznakom na kraju su kao stedljiviji i klok im je manji?

Ista kao i sve ostale 40-80 evra ploce. Ne treba da ti smeta sto ima dva slota za RAM, ionako nekada mozes bocnuti jos 1x16GB ako zatreba...
Jedino sto procesori ne mogu da se overclockuju na tim plocama.

Moze i i7, naravno.
 
Hipoteticki, mozes sutra i i7 6700k da bocnes na tu ploču. Radice normalno na defaultnom kloku-4.0ghz, samo nećeš moći da ga kloknes.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
A kakva je ona maticna sto si mi predlozio? Koliko sam video ima dva slota za RAM ako se ne varam, pretpostavljam da su maticne sa vise slotova i skuplje? Moze li se u nekom narednom periodu staviti neki i7 umesto i5?

I interesuje me malo pojasnjenje za onu FX 8xxx seriju nevezano za gaming i za ovu konfiguraciju, ako sam dobro shvatio oni procesori sa E oznakom na kraju su kao stedljiviji i klok im je manji?

U sustini ti na ta 2 slota mozes da stavis 2 sticka od 16gb efektivno 32gb memorije, sto je i vise nego dovoljno za danasnje potrebe, najverovantije i za potrebe u narednih par godina :)
Neki minimum sada, kazem minimum u smislu da mozes radis skoro sve na racunaru sto treba jednom prosecnom korisniku ili gameru koji ne igra na nekim gigantskim , ti je 8gb. 16 gb ti je puna kapa za sve, a 32gb ti je overkill, trenutno.
 
Poslednja izmena:
preventivno je preporučljivo da staviš jedan štap od 16gb.
 
preventivno je preporučljivo da staviš jedan štap od 16gb.

Jel to znaci da nesto ne valja sa 16gb memorije na jednom sticku, ne razumem :D
Nisam nikad koristio niti znam ovako nekog sto koristi, niti procitah nesto o njima osim da znam da postoje
Edit: Ne mogu da shvatim da li je covek ozbiljan ili troluje :D

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Koliko sam do sada skapirao, Kokan je duša od čoveka, prosto da čovek poželi da izadje sa njim na pivo (iako ga verovatno ne pije). Ne vole novi windows, ali je baza znanja i voljan da pomogne. Ja ga kapiram ozbiljno, dok kod ne uleti u OS raspravu koja me i ne zanima :) Idi na intel. Ne uzimaj komp na brzinu, kao ja.
 
Nazad
Vrh Dno