Šta je novo?

Kako obični kanali izgledaju na 4k tv-u?

blastermaster

Poštovan
Učlanjen(a)
27.09.2016
Poruke
53
Poena
60
pozdrav,

Treba mi pomoc oko kupovine tv-a od 42-43 inca. Interesuje me vase misljenje Sony vs LG (Samsung je otpao) sto se kvaliteta slike tice (kontrasta itd.).
Tv ce najvise biti koristen za gledanje sporta (SK 1, 2 i 3 HD), igranje NBA2K i gledanja filmova, tim redosledom.
Takodje, pojedini 4k televizori su sada u mom rangu kupovine, pa me brine kako izgledaju obicni kanali na 4k tv-u, odnosno da li dolazi do gubitka kvaliteta slike zbog upscale-a?
 
Poslednja izmena:
Koja kablovska je u pitanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam 55" 4k na sbbu, i svi kanali izgledaju ok. Vidi se velika razlika izmedju hd i sd ali to ne znaci da su losi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene brine da ce HD kanali izgledati losije na 4k tv-u, nego na fullHD tv-u. Tada bih dao vise para, a imao bih losiju sliku. A relano 4k kanali ce kod nas biti ekstremno retka vrsta jos dosta godina. Tada mi bolje dodje da uzmem Fullhd. Koji tv imas?
 
SD kanali izgledaju malo gore na UHD tvu a HD kanali izgledaju isto, tako da ne bi trebao da brineš o tome.

Sent from my D6603
 
Koja je onda prednost 4k televizora? Kad 4k programi neće biti skoro.
 
Nema prednosti ako nemaš 4K materijal da gledaš. Bolje veći Full HD.
 
Ok, hvala na odgovorima. Imate neku preporuku? Imam LG na poslu, nije los, ali nekako mi se cini da je Sony kod druga bas bolji, iako je star 3 godine i nije ni smart TV. Sony jeste malo skuplji, sad interesuje me da li mislite da je bolji.
 
generalno treba uzimati u obzir kod kupovine 4k tv jel ima upscale engine/cip i koliko je kvalitetan.
 
Ja bih išao na sony, inače ako imas mogućnosti za oled onda lg.

Sent from my D6603
 
OLED mi je preskup za moj budžet.

Stami mislite o ovom modelima Sony-ja:
Sony KDL43W756C

Otprilike i nema puno izbora za Sony tv od 42-43 inca.
 
Totalovi kanali izgledaju bolje na ovogodišnjem 4k LG-u, nego na seriji LB, pričam iz ličnog iskustva
 
Umesto odgovora evo Vidi ovde. Imas raznih tema o televizorima.
 
4k televizori obično imaju bolju i HD i SD sliku od FHD televizora zbog boljeg upscale-a. Poređenje za razne modele možeš videti na rtings sajtu.
Ne znam koje modele gledaš, ali ja imam Sony 55X8509C i slika je odlična.

4k znači zbog: boljih komponenti koje ubacuju u njih, dobrog upscale-a, HDR-a koji svaki UHD ima, povezivanja sa PC-em i igranjem igara, trenutno 70-ak filmova i 4 serije u UHD samo ove godine (biće ih sve više dok konačno ne postane i standard), Netflix i Amazon stream a onda će doći i diskovi, FHD vs UHD proizvodnja TV-a ide brzo u korist UHD-a (samo ove godine je sa 30 skočila na 60%), TV nećeš menjati svake godine (a za par niko više neće ni kupovati FHD ako ih uopšte bude bilo u prodaji), pada cena UHD televizora i na kraju male razlike u ceni FHD vs UHD.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno