Šta je novo?

MB + CPU(+cooler) + RAM + GPU za ~1000e

Grunt

Čuven
Učlanjen(a)
22.07.2002
Poruke
2,499
Poena
680
OK merkam ovako nesto za sada.

Intel i7 6700k ~310e
ASUS Z170I PRO Gaming ~150e
RAM DDR4 3200mhz 2x8gb ~80-100e
GPU Nvidia GTX 1070 450-500e

Pitanja su sledeca koji vazdusni cooler uzeti za ovaj CPU da bude dovoljan za OC na nekih 4.5-4.6ghz i da li je ova ploca dovoljna za takav OC.
Drugo koju DDR4 3200mhz memoriju ima solidan izbor koliko vidim.
Trece koji model 1070 izabrati vidim da se digla velika polemika oko memorija koje koriste u zadnjih mesec dana poceli da trpaju Micron umesto Samsung :/

PS
Cisto onako da priupitam sta mislite da li ce Kaby ili Zen biti bolji izbor za gaming, vredi cekati jos pola godine ? :D Ne bih da puknem ovoliko kesha sada i da posle zalim, al sudeci po prethodnim intel procesorima malo se napreduje gaming performance wise.
 
Poslednja izmena:
Zavisno od napona koji ti treba za 4.5GHz i debljine silikona trebace ti od Hyper 212 evo/LCPower cc120, pa do Noctua U14S/D14/D15, mada bi ti U14S radio posao sem tako. Za gaming na 1080p i 1440p na duze staze ce biti i vise nego adekvatna i nemas sad neki razlog da cekas Kaby i Zen. Sto se tice memorije, sacekaj nekog ko je to vise ispratio od mene :)
 
Aj sada i ovde da pitam posto sam vec pitao i na SK forumu. Te G.Skill memorije od 3000Mhz i vise, od 8Gb po stapu ne podrzavaju Asusove ploce jeftinije od Heroja. Barem tako stoji na G.Skill sajtu. Da li neko tera tu memoriju na ovim jeftinijim plocama?
 
Ok cooler noctua u14s 83e.

Koliko je sirok taj cooler mora se paziti na visinu rama ?

Drugo da li ima neke alternative tom asus z170 pro gaming posto vidim da je to malecna ploca, a ja mrzim sve sto nije full atx xD Vidim ima obican pro bez gaming podnaslova, valja cemu ?

Ili neki MSI/Gigabyte ima bas gomila ploca u ovom rangu 150-200e.
 
OK odlucio sam da odresim kesu, posto ne planiram da menjam ovo sto kupim sad minimum 2-3 godine.

MB: Asus MAXIMUS VIII Hero
CPU: Intel i7 6700k
RAM: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz KIT
Cooler: Noctua U14S
GPU: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8 GB

Ja mislim da je ovo odlicna kombinacija, iz trenutne konfe bi prebacio kuciste/psu/sdd/hdd.
 
Mašala... Biće to fina future-proof konfa

Sad pravi štek za Gsync monitor :)

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno