Šta je novo?

Botleneck???

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Po ko zna koji put podizem prasinu oko ovog problema. Masina iz naslova,problemi sa fps,lose performanse u igrama.

Testiran sa Heavenom,nema pucanja drivera,ali me izludjuje grafikon prilikom igranja.

Zanima me da li se radi o bottlenecku?

cpu.jpg
gpu.jpg

Temperature su sve okej,kuleri cisti,kuciste sa dobrim provetravanjem,najnoviji drajveri,novi OS

Procesor Oc na 4.0 ghz,neko vreme pomagalo,sada mrka kapa.

Zanima me da li je problem o bottlenecku i ima li resenja.
 
Koje su igre u pitanju?
Btw taj procesor je bottleneck za bilo koju noviju igru.

Sent from mTalk
 
Ma Counter Strike 1.6 mi fps u pucnjavi pada na 50-40-50 i tako varijacije,kad sam sam na mapi i krecem se u mracnijim delovima,fps skoci na 100
 
Nije processor kriv, to tebe zeza graficka, drajveri mozda...lici na puknute drajvere.
Pokreni valley benchmark pa vidi onda zauzece graficke.
 
Ili te zezaju drajveri ili imaš lag sa serverom, otud pad fps-a.

Sent from mTalk
 
Probaj CS sa botovima (offline) pa vidi da li tu opada fps. Ako ne, onda je do servera.
 
I sa botovima je ista prica,Cim ima vise detalja,odma dolazi do fps dropa
 
Ne radi ti graficka kako treba, vidis te pikove i nagle padove kod gpu usage?
To mora da bude ravna linija zakucana na 100%, skini directx 9 sa MS i instaliraj ponovo.
 
Ne mora da bude ravna linija (100% usage), ipak igra cs 1.6 koji nije graficki zahtevan i radi i na slabijim kartama u 100 fps-a. S druge strane, moguci su problemi sa drajverima.

Cudno mi je sto su u MSA klokovi graficke odvrnuti do kraja, to moze da pravi probleme.
 
Poslednja izmena:
A jel se taj problem javio od skoro ili je oduvek bilo tako?

Sent from mTalk
 
Moguce da je botleneck, imao sam slicno iskustvo sa ovim pikovima.
Na 260x, cekajuci athlon IIx4 620 u plocu sam ubo Sempron 140 da premostim.
Cisto iz radoznalosti sam testirao i dobio slican rezultat, kada je stigao athlon zakucao je
gpu usage na 100% i sve je radilo odlicno.
 
Kakav Botleneck u igri toliko matoroj (jedino ako su tu igru nabudzili u medjuvremenu pa je postala mnogo zahtevnija) ? :d Pa igrao sam je bez problema na e2200 pre 6-7 godina i radio je super. A e8500 je bar 30-40% jaci.
 
Poslednja izmena:
Bez obzira, vidis u valley kakvi su spajkovi? nebitno kakva je igra.
Karta ne moze da postigne pun potencijal.
 
Pa da, ali cinjenica je da taj procesor i graficka su i vise nego dovoljni za CS i da sa pola snage mogu da furaju 100fps-a u 1440x900 rezoluciji jer je igra za danasnje pojmove smesna.

Sad mi pada na pamet da se pricalo ranije o nekoj nekompatibilnosti novijih amd kartica i 775 ploca, ne znam tacno o cemu se tu radilo ali znam da je bilo nekih problema.
 
Ubacio NVIDIA geforce 8500 gt staru pecenu 10x graficku,i radi. Fps 101... E sad sam u rebusu maksimalno.
 
Nazad
Vrh Dno