Šta je novo?

Loše performanse u igrama posle promene matične ploče, procesora i ram-a

acadakic

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2016
Poruke
23
Poena
55
Pozdrav.
Moja prethodna konfiguracija je bila: msi z77 g45, intel i5 3570k, 8 gb ddr3 1600 Mhz i nvidia gtx 670.
Trenutna konfiguracija je: msi z170 pc mate, intel i7 6700, 16 gb ddr4 2400 Mhz i nvidia gtx 670. Dakle grafička kartica je ostala ista.
Problem je što mi igre rade sa manjim fps-om nego ranije i postoje veliki i nagli padovi u framerate-u.
Pokušao sam sve predloge koje sam mogao da nađem po netu. Formatirao sam disk i ponovo instalirao windows 10. Instalirao sam najnovije drajvere za ploču (znači ne sa cd-a nego sa msi sajta), najnovije drajvere za grafičku (pokušao sam i sa istom verzijom drajvera koje sam imao), update-ovao sam windows i update-ovao sam bios. Temperature procesora i grafičke su u redu. Napajanje isto radi ok. Power setting u windows-u sam postavio na high performance. Igpu je disabled. Ne znam šta još da pokušam. Može li neko da pomogne.
Primetio sam i da je shared system memory postavljen na 8 Gb, a total available graphics memory na 10 Gb. Ne znam da li to ima neke veze. Da li je možda to problem da mi kartica koristi ram memoriju umesto svoje memorije, pa zato radi sporo? Ne mogu taj shared system memory da promenim pa ne mogu da testiram, a ne znam ni kako je bilo pre podešeno.
Ako imate koji predlog, molim vas pomozite. Hvala.
 
Procesori su klok za klok isti u igrama, stim da i5 3570k kada se OC postize bolje rezultate.
Mada i sa dosta jacim grafickim od gtx 670 ne bi trebalo da ima problema.
Shared memory ne bi trebalo da prestavlja problem.
Proveri prvo temperature cpu/gpu
 
MSI Afterburner pa vidi zuzece procesora, graficke, memorije tokom igranja.
Obrni koji krug Heaven-a, vidi mozda ti pucaju drajveri.
 
Probaj upaliti Treaded Optimization u Nvidia CP kod 3d Settings
 
Ne pomaže ništa. U Rise of the Tomb Raider cpu usage je oko 20%, a zna da padne i ispod 10%. U Witcher 3 cpu usage je od 25% do 50%. Temperatura procesora ne prelazi 55 stepeni. Gpu usage i gpu power su oko 90% - 100% u obe igre.
Sad sam našao ovo:
http://www.hardwarecanucks.com/forum/video-cards/71350-problem-gtx670-my-new-build.html
http://www.tomshardware.co.uk/answe...rashes-pcie-gpu-load-integrated-gpu-fine.html
Vidim da dosta ljudi ima sličan problem. Izgleda da se GTX 670 i Z170A ploče baš i ne slažu najbolje.
 
Nazad
Vrh Dno