Šta je novo?

Problem sa maticnom na E5450

reksoNa

Cenjen
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruke
502
Poena
170
Uzeo sam maticnu i procesor, GA EP45 DS3L sa E5450, sve fino povezao i skopcao ali problem je kad upalim PC pocnu da svijetle 4 led lampice na maticnoj, phase led 1 2 3 4 i cuje se neprestano zujanje, mijenjao ram stapove i mislio da je do toga ali slike nema... nista se ne mijenja na monitoru.. graficka je ispravna i nije do nje.. nisam one neke kablove od kucista za hd led i to ukopcao, sam za start i restart ali ne verujem da je to problem

Sent from my HTC
 
Jesi li flesovao custom bios da bi ploca prepoznala E5450?
 
Ja nisam nista radio, maticna i procesor nisu odvajani, kupio sam ih od coveka kod kojeg je sve normalno radilo, znaci da je imala maticna modovan bios a i da nije sigurno bi neku sliku pokazala, ovako ne pokazuje nista... i metodom eliminacije sam dosao do problema, kad je napajanje za procesor ukljuceno onda se zujanje cuje, kad izvadim cpu napajanje nestaje zujanje. Cudno da mi napajanje nije pravilo problema na drugoj ploci, napajanje na grafickoj svijetli zeleno, znaci da proizvodi struju a niti je preoptereceno jer TDP je manji na e5450 nego na q6600 na kojoj je obicno radilo, tako da trenutno nemam ideju sta bi moglo kociti cijelu stvar...

Sent from my HTC
 
Za pocetak probaj sa drugim napajanjem i ramom (ako je i ram menjan).
 
Pa rado bih ja i to je najlakse prosudit, napajanje trenutno sekundarno nemam, niti mi neko od blizih prijatelja desktop uopste ima, ram je mijenjan i do njega problem nije, napajanje na drugoj ploci radi ne vidim razlog sto i na ovoj ne bi radilo, neka fora sigurno ima

Sent from my HTC
 
Nazad
Vrh Dno