Šta je novo?

Koji 48-50" tv za sport?

Bazz

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2016
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav svima na forumu. Imam trenutno staru Samsung 42" plasmu ali je na izdisaju. Kupio bih nov tv velicine 48 do 50", i prvenstveno me interesuje za sport, fudbal posebno. Znaci da bude dobar kod brzih scena. Pretpostavljam da mora da bude LED jer ako sam dobro razumeo, i nema vise nista drugo. :( Drugar je kupio Sony led pre par meseci, i gledao sam utakmicu kod njega, HD satelitski kanal je bio, glava me je zabolela posle 15 minuta, to se kod bilo koje brze scene ne vidi apsolutno nista koliko je mutno. Uzas. Ni blizu mom starom tv-u. Drugi drugar ima 55" Samsung, dao skoro 2000e za njega u Nemackoj, znaci top klasa, i kod njega je uzas sport. Kada ukljuci neki mod dal 600hz ili tako nesto ne znam, nesto izvestaceno, kao da svaki drugi frejm preskoci, slika cela izprelamana, a film izgleda kao spanska serija. Jel moguce da sam ja imao toliku nesrecu da vidim bas dva tv-a koji nisu dobri za brze scene ili je to to sto smo gledali sport u normalnim uslovima? Jel moze preporuka za neki tv koji bi zadovoljio ove uslove, do nekih 650e kod Madjara?

Kakav je LG 49uh6207 ili LG 49uh603v?

Koliko sam video na netu Samsung 48J6300 je dobar za sport, ali to je stari model, zamenio ga je 49k6300, ali on je zakrivljen, a to bih izbegao ako moze.
 
Problem je u tome što su u pitanju dosta skuplji modeli televizora, kao što je "sedma" serija Samsunga za 2016-u god., recimo:

Capture.JPG

Negde sam pročitao da i model K6500 ima VA, 8-bit, 120/100Hz panel, ali bih to dobro proverio pre kupovine!
Ja gledam sport na mojoj plazmi Samsung PS50C7000, koja ima 100Hz panel i imam sličan problem kao i ti, zamućenost slike kod bržih scena na Led televizorima.
 
Prosto neverovatna stvar. Umesto da tehnologija napreduje, ona nazaduje. Bitno da je TV sto tanji i lepsi, a sto je negledljiv, to nema veze.

Nijedan od tih modela koje si gledao kod prijatelja nema pravih 100-120hz, garant.

Pa jel moze neki predlog za neki koji jeste?
 
Baš taj model sam i ja gledao i saznao da u USA ima tih 120hz, a da za EU tržište ima 50hz. Pored toga i skida mu se poslednji namaz kad brišeš ekran bilo čime osim suve krpe pa ima teget mrlje umesto crne boje.

Ja sam na kraju uzeo jeftiniji Sony 55X8509C i on je odličan. Nikakve smetnje nisam primetio u sportu. Ako ga još ima izloženog možeš pogledati u WinWin-u u Ušću i u Emmezeti.
 
Baš taj model sam i ja gledao i saznao da u USA ima tih 120hz, a da za EU tržište ima 50hz. Pored toga i skida mu se poslednji namaz kad brišeš ekran bilo čime osim suve krpe pa ima teget mrlje umesto crne boje.

Ja sam na kraju uzeo jeftiniji Sony 55X8509C i on je odličan. Nikakve smetnje nisam primetio u sportu. Ako ga još ima izloženog možeš pogledati u WinWin-u u Ušću i u Emmezeti.

Za koji model pricas.
 
Koliko je bolji Lg49UH7707 od tog Panasonica 50DS630E za gledanje SBB kablovkse i sportskih kanala u dobro osvetljenoj prostoriji, ali TV okrenut ledjima ka prozorima, tj ne ide direktno spoljna svetlost u njega?

220Eur je razlika u ceni na strani Panasonica, a prednosti LG-ija su 4K rez, 4core Cpu, bolji smart, Wifi direct i ac , Usb 3.0, 3x Hdmi 2.0 vs 1.4, DVB S tuner, Local dimming i Quantum display...
 
Nazad
Vrh Dno