Šta je novo?

Windows 7: Kako promeniti IP adresu

dr. Troy

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2016
Poruke
58
Poena
59
Pozdrav dragi moji forumaši.
Da li biste bili ljubazni da mi napišete kako da promenim IP adresu na spomenutom operativnom sistemu?
Pre 5 godina radnica Telekom Srbije mi je preko telefona objašnjavala korak po korak kako da promenim ali nažalost nisam snimio u Record steps, a današnja radnica nije htela da mi pomogne.

Molim Vas da mi napišete kako da promenim IP adresu.
Svako dobro.
 
Start -> Control Panel -> Network and Sharing center -> Change adapter settings -> Desni klik na odgovarajuci adapter -> Propertis -> U listi oznaciti IPv4 levim klikom -> Propertis -> Izabrati Use the following IP adress.
 
Pozdrav dragi kolega...nece ti to ovde niko objasnjavati, promena ip, MAC adrese, msking, fake i ostale slicne stvari.
Iz razumljivih razloga, istih onih zbog kojih ti je radnica telekoma odbila pomoc...mnogo je zloupotreba.
 
Šta može da zloupotrebi ako na svom računaru promeni lokalnu IP adresu? Pored toga, onaj ko bi znao da zloupotrebi, sigurno bi znao i da promeni adresu :)
 
Šta može da zloupotrebi ako na svom računaru promeni lokalnu IP adresu? Pored toga, onaj ko bi znao da zloupotrebi, sigurno bi znao i da promeni adresu :)
To je vise napisano za kolege forumase, da se neko ne zaleti...i pobere konsekvence.:D
Napomenuo sam koje promene su u pitanju.
 
Poslednja izmena:
A zasto uopste menjas ip adresu na racunaru? Do sada nisam video realnu potrebu u kucnoj upotrebi.
Ako treba organizovati uredjaje, to je najlakse uraditi u podesavanju rutera u podesavanju fiksnih adresa. Preasign DHCP i slicni nazivi.
 
Ako želiš da promeniš javnu ip adresu, iaključiš adsl, sačekaš par minuta pa ga uključiš.
Ako želiš da promeniš lokalnu ip adresu, da li znaš u koju adresu želiš da promeniš, jer ako izabereš neodgovarajući, nećeš imati pristup Internetu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno