Šta je novo?

HP Compaq 6910p Pomoc oko rezolucije

Egzotik

Cenjen
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
735
Poena
169
Potrebna mi je pomoc oko rezolucije na grafici x2300 u igrama.
Ni jedan drajver koji sam uspeo da pronadjem nije resio ovaj problem

20160214_161620.jpg

Naime, davno sam to nekako uspeo da sredim preko nekih modovanih drajvera, tada sam imao Win 7 32. Posto sam pre neki dan upario 2x2gb resih da podignem Win 7 x64. Sada nikako ne uspevam da nadjem resenje za ovaj problem. U normalnom radu sve je ok, rezolucija je 1440x900. Medjutim u igrama pravi problem sa ovim skaliranjem.

Svaka pomoc dobro dosla :wave:
 
Pa nzm, ako nigde u drajverima ne mozes da nadjes opciju za skaliranje u fullsreen modu neka ideja je da dodas custom resolution za desktop koja je ekvivalent rezoluciji igre - onda bi trebala da bude preko celog ekrana.
 
CCC otpada, jednostavno zbog prestanka podrske mislim da je poslednji iz 2009. I naravno nema opciju skaliranja.
Sto se tice prepravljanja rezolucije ''pesaka'' takodje ne dobijam nista, rezoluciju u igrama uspem da promenim od najnize ka najvisoj, ali problem se ne resava i dalje ostaje onako umanjena slika.
 
Imao sam i ja nekada taj problem na nekom drugom laptopu i čini mi se da sam ga rešio uz pomoć programa ATI GPU Scaling Fix.

A ima nekih rešenja i ovde:
https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/85d77ff8-738a-4e1d-aff2-f837894d6194/resolution-aspect-ratio-black-bars-how-to-stretch-screen?forum=w7itproui
 
Imao sam i ja nekada taj problem na nekom drugom laptopu i čini mi se da sam ga rešio uz pomoć programa ATI GPU Scaling Fix.

Nigde nisam uspeo da pronadjem taj program.... Citao sam i ona objasnjenja, ali nesto ne preterano velike koristi :)

Diablo Hellfire rules!!! :-D

hehe, to je inace slika sa neta, samo identican problem kao i moj :)

#tuxserbia

Neki modder sam i ja ranije koristio za Win 7 32-bit, ali se ne secam vise gde sam to pronasao, davno je bilo. Sada sa 64-bit win-om opet isti problem.
Citao sam ovo sto si mi poslao, vidim da na listi podrzanih X serija poslednja je ATI MOBILITY RADEON X2100 series, a moja je X2300. Ne znam da to ne napravi neki problem.
X2300 bi po def. trebala biti nesto isto kao X13xx.

rrrr.png

Ako uspes da okacis stariju ver. ti mi pusti na pm. A ja cu vcrs videti da skinem poslednje drajvere (mada mislim da su ovi poslednji) i CCC. Pa da probam onda ovaj moderaj.

Nikako da se setim i na net-u da pronadjem taj fix, radio je savrseno na x86, verujem da ne bi pravio problem ni na x64. :wall:
 
Poslednja izmena:
Obrisao sam drajvere, odradio sa DDU, preko safe moda kao sto je preporuceno, i ponovo ih skinem sa zvanicnog HP sajta. Jer ove za x64 nesto nigde ne nalazim.
U sred instalacije dobijam neku gresku za CCC, koju predhodni put nisam. (sve sam repove uredno obrisao, instalacija je fresh).
Posle instalacije i prvog boot-a dobijam poruku

x2300.png

Preko msconfig-a gasim CCC da mi ne bi ponovo izbacivalo istu gresku. U prevodu, catalyst control center vise nije u funkciji, desnim klikom vise nemam opciju za ulazak u isti.
Drajver je prihvacen i u sistemu radi bez problema, za sada.
Problem sa rezolucijom u igrama je i dalje prisutan :wall:
 
Da javim sta sam uradio,

Instalirao sam MMDotNETSetup1200
Nakon toga skinuo i otpakovao 9-3_vista64_win7_64
Sve po datom uputstvu.
Odradio mod, instalirao drajver.
Nakon restarta Win je prepoznao drajver, ali ne i CCC.

Brisem drajvere ponovo koristeci DDU. Ponavljam proces ceo ovoga puta sa 10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc
Nakon ponovnog startovanja konacno dobijam CCC i drajver uredno.
Pokusavam da pokrenem neku igru (ovoga puta S.T.A.L.K.E.R.) i ponovo se javlja isti problem.
U Win rezolucija je 1440x900, pokusavam da je smanjim i kao rezultat dobijam stari problem skaliranja koji je vec prisutan u igrama.
Posto trenutno nisam u mogucnosti da slikam, a PrintScr. ne moze da uhvati boljku, situacija je potpuno ista kao na slici iz mog prvog posta.

Untitled.png

Ali, sada imam CCC koji je u funkciji, mada po datim opcijama mislim da se ne razlikuje od predhodnog starijeg, sta bih tu jos mogao da promenim?

Jos jednom hvala tuxserbia ovo je bilo naj pribliznije resenje!

Prokleti Ati, da su ostavili podrsku jos malo duze :d
 
E, ovaj moj 9.3 je BEZ ccc, 10.2 ima. A za problem, hbga ...c'est la vie
 
Unfortunately ATI has not released any Windows 7 drivers for their older DirectX9-based graphics cards/chipsets. For those devices, you have to install the old 9.x-series "legacy" Vista drivers and Catalyst Control Center onto Windows 7. Your instructions do not work with those "legacy" Vista drivers.

Here's how you get at the aspect ratio settings in the legacy Vista drivers (version 9.11 in my case) on Windows 7 on a laptop:

1. Launch ATI Catalyst Control Center.

2. If it's not already in "Basic" mode, switch it to "Basic" mode (via the "View -> Basic View" menu item at the top left).

3. Once you're in Basic mode, you will see these three tabs along the top:
- Easy Setup Wizards
- Quick Settings
- Information Center

4. Go to the "Quick Settings" tab, and you will see three settings in the left-hand side:
- 3D Quality
- Video Playback
- Notebook Panel Properties

5. Choose "Notebook Panel Properties", and then in the right-hand side you will see "Resize the desktop to fit the display panel".

6. Click on "Resize the desktop to fit the display panel" to select it, and then press the "Go >" button.

7. You will now be on the "Desktop Image for Notebook Displays" screen, where you can select from the following options:
- Do not resize
- Resize to fit the display panel
- Resize, but keep the image's original dimensions (aspect ratio)

8. Choose an option, and click the "Finish" button.

Pronasao sam resenje, i zaista radi! A toliko muke za ovako prostu stvar :D
 
Jedino sto sam primetio jeste da treba napraviti profil (u slucaju CCC) jer iz nekog razloga, u koliko se rezolucija menja direktno iz win, poremeti skaliranje podeseno preko CCC.
Naj bitnije je da dela :) Hvala tuxserbia na objasnjenju za mod jos jedaret! :)
 
Nazad
Vrh Dno