Šta je novo?

skynet

aceekaJr

Poštovan
Učlanjen(a)
30.04.2015
Poruke
9
Poena
51
Trenutno sam kod telekoma i imam 50/2 internet. Potreban mi je brzi upload da bih mogao da imam kvalitetniji stream na twitch.tv

Telekom nema nikakve opcije da se ubrza upload, i na netu sam nasao skynet (http://skynetmreza.net/) I imaju 200/100 FTTB mrezu za samo 2700 dinara mesecno.

Pozvao sam "kontakt broj" ali mi se javio covek koji je rekao da se nalazi u uscu i da ce me pozvati za 5 minuta. Iskreno sumnjam da je neka prevara ali sta znam, reko bolje da se raspitam.

Hvala unapred na pomoci i savetima :)
 
Nije prevara, legit su.

Ali, njihova FTTB mreža ne pokriva nešto mnogo. Mahom je to Krnjača u pitanju.

Iz kog si ti kraja?
 
Ah, onda sam se dzabe ponadao...

Sa Vracara sam :p

Ukoliko znas nekog provajdera da je kvalitetan (konstantna veza barem 50/10), bio bih veoma zahvalan na preporuci!
 
Mozda imaju Wireless kod tebe. Iskreno, nemas mnogo izbora. SBB, IKOM ili Radijus Vektor pa da pokupujes nekoliko upload booster-a. Ili da vidis sa jos nekim provajderom kao na primer KBCnet ili Verat da ti puste 5-6mbps upload preko Wireless-a i da koristis tu konekciju za streamovanje. Opet sve zavisi koliko ti je bitan twitch.
 
Jel bi mogao molim te da mi objasnis kako funkcionise taj wireless? Kapiram ja osnove interneta i sve to, ali ne razumem da li je ovo kao npr ono sto telenor nudi, na foru usb i da preko toga dobijam net ili?
 
Jel bi mogao molim te da mi objasnis kako funkcionise taj wireless? Kapiram ja osnove interneta i sve to, ali ne razumem da li je ovo kao npr ono sto telenor nudi, na foru usb i da preko toga dobijam net ili?

U glavnom to funkcionise tako sto dobijes antenu najcesce je to Ubiquiti marka, a modeli ili AirGrid ili Nano Station. Antene rade na 5.8Ghz, i mogu da postignu velike brzine. Sve zavisi od udaljenosti i jacine tih antena.

Tu antenu montiraju ili na krov zgrade/kuce ili na terasu/balkon/prozor, i provuku ti kabal do rutera ili racunara. Wireless na 5.8Ghz radi po istom principu kao obican Wi-Fi samo sto se koristi ta frekvencija sa manje smetnji, i sve te antene su mnogo mnogo jace od klasicne antene na telefonu ili kompu.

Ping je u glavnom od 3ms do 10ms. Ja sam povezao 2 stana preko tog wifi od 5.8Ghz, imam ping 3 ms i 10/10 Mbps konekciju, stim sto sam ja koristio opremu staru 7 godina... Do duse, razdaljina je mala, svega oko 200m. Najbolje je da ih pozoves sve i vidis sta mogu da ti ponude. Neki provajderi ce traziti da im platis za opremu u napred a neki ce je dati za 1 dinar. Naravno uvek mozes ti sam da kupis tu opremu...

Javi sta ti kazu operateri.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno