Šta je novo?

Monitor+TV= problem sa nekim programima koji pobegnu na drugi display

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,627
Poena
815
Znaci ludim vise od ove nebuloze. Prikacen mi je TV na hdmi izlaz graficke i windows ga naravno prepoznaje kao Display 1, a monitor kao Display 2. Danima sam trazio po netu, i koliko sam zakljucio, tu pomoci i resenja nema. Kao Ultramon program moze da im zameni mesta, ali nikakve koristi od toga nema jer ih windows i dalje vidi kako ih vidi. Naopako. E sad, problem mi je jer svaki put kada resetujem racunar nekoliko aplikacija mi ode na drugi display. Ajde to i nekako, resetujem racunar jednom mesecno, ali svaki put kad ukljucim tv preko AV risivera, ovo se desi. Jel zna neko resenje za ovu nebulozu??
 
U podešavanjima imaš da izabereš koji je primarni i Windows će tu da prebaci start i taskbar a tu bi trebalo i da pakuje prozore.
Kako su složeni ekrani.. koji je levo a koji je desno. Koje su koordinate ekrana?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Aj ponovo ja, cisto da podelim sa vama, posto je sve ovo dobilo jednu novu, fantasticnu dimenziju. Resenje koje sam postavio u proslom postu delimicno resava problem. Kazem delimicno, jer se desava nesto sto je meni fascinantno, a to je da to resenje ima rok trajanja, tj. posle jedno npr. 15-20 dana sve mora ponovo da se uradi, jer se iz nekog razloga vrati na staro i posle svakog reseta mi je tv primarni display, pa moram da palim tv i da radim swap primarnih displeja. Pravi pain in the ass.

Ali danas je problem poprimio fantasticne nove razmere. Naime, ponovo sam ovo gore uradio juce cini mi se, i to je sve OK bilo. Malopre odlazim do frizidera da uzmem nesto, znaci zadrzavam se 5 minuta, vracam se, na monitoru racunara stoji samo wallpaper, nigde nicega. Reko, resetovao se Windows sam od sebe iz nekog razloga (mada mi se to nikad ne desava) i posle reseta ajmo Jovo nanovo, zamenio mesta displejima. Palim tv da obavim sve ponovo, kad imam sta da vidim na TV-u. Svi programi startovani, Excel otvoren posto sam u njemu nesto radio, Total Commander, Chrome, ma sve...znaci samo je sam od sebe dok sam bio odsutan 5 minuta zamenio displeje. ?!?! Jel ima neko ideju kako da skinem ovu vradzbinu sa racunara?
 
Ne znam šta da ti kažem - Ja imam TV na HDMI i monitor na DVI izlazu. Windows vidi TV kao displej 1, a monitor kao displej 2. Pri čemu sam stavio da mi je monitor (displej 2) main display u podešanjima. Nikakvih problema nemam. Programi se otvaraju na displeju na kom su poslednji put bili. Ne koristim nikakve 3rd party programe, nikakva podešavanja u drajverima, samo windows settings. Možda da pređeš na Win 10 :d
 
Nazad
Vrh Dno