Šta je novo?

Cable ili wireless

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
Muka je sledeca - u sred sam renoviranja dupleksa, i nisam siguran sta da radim sa internetom. SBB je provajder, kabl ulazi u prvi nivo, gde ce biti dnevni boravak i tv. Na drugom nivo bi bio komp.
Moja inicijalna ideja je bila da wireless ruter povezem na prvom nivou, i onda neki ruter na 2. nivou koji bi hvatao i onda sirio mrezu dalje.
Koliko glupo zvuci ova ideja i koliko bih konkretno izgubio u kvalitetu veze?
Nekako se sve protivim busenju plafona i sprovodjenju kabla, ali ako je to bas znacajna razlika u kvalitu da onda vidim koje su mi sve opcije.
 
Kabal je uvek bolja opcija.Zavisi i koliko ima armature u ploci, 99% ima i mrezu.Mada bi 2 pristojna rutera odradila poso.Kad vec renoviras provuci i taj kabl.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Ma samo reci električaru da ti postavi deblju instalacionu cev (rebrastu, fi 23mm minimum) u zid (30-50 cm od poda) i do sprata. Posle provlači šta god Ti treba, telefon, LAN, kablovsku...
 
To sam i odlucio na kraju - busim plafon iznad rutera i sprovodim lan kabl do rutera na drugom nivou i odatle sve lagano. Zvuci otrcano ali zica je ipak zica... Hvala na pomoci :)
 
ili uzeti neki bolji ruter koji moze da porkrije sve ako ne mora da se busi?
 
ili uzeti neki bolji ruter koji moze da porkrije sve ako ne mora da se busi?

Cim mi je prvenstveno zbog pinga, do kompa bi morao signal da prodje kroz plocu i jedan zid.
Na kraju i ne moram da koristim kabl, ali bolje da postoji mogucnost za to bez razvlacenja preko pola stana u slucaju da wifi pocne da zeza.
 
Nazad
Vrh Dno