Šta je novo?

Lan KARTICA PROBLEM!

Vegeta

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2011
Poruke
972
Poena
180
Kupio novu lan karticu i nikako da je pokrenem. Instalirao driver(sa cd koji sam dobio), sve proslo kako treba ali izbacuje obavestenje kao nije kabl ubacen. Ako nastavim sa identifikacijom problema, vrti se onaj kruzić dole oko konekcije i nema pomoći. Da nampomenem, lan kartica na maticnoj je pravila isti problem pa sam posumnjao da je u tome problem, kupio novu koja ima iste simptome. U cemu je tu problem ?
Lan kartica http://www.emmi.rs/mrežni-adapteri-...-tf-3239dl-10-100mb-s.11.html?productId=13574
MB:http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-S3 UCC/?cat=Specifications
Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Jesi li siguran da ti je kabl ispravan i da je dobro uključen na drugom kraju?
 
Da li ima neko odgovor ili neku sugestiju zasto lan kartica nece da radi ? Probao sam 2 lan kartice+ integrisanu i nisam uspeo da pokrenem internet.


edit: Koja je procedura prilikom vraćanja, idem u prodavnicu i sta da kazem, nije radlila kod mene :d ?
 
Poslednja izmena:
A sto da vratis prvo karticu probaj na drugi komp sa drugim lan kablom.
 
Resenje ti je USB-Lan adapter...Imao sam taj problem, na skoro identicnoj maticnoj ploci [ASSSrock]..
Stavljao i Intel pci karticu, i 3Com..Do ploce je.Prvo je pocela integrisana da zeza, pa onda jedna PCI, pa radi neko vreme, pa menjaj i na kraju, USB-Lan adapter i radi vec skoro godinu dana.
Probaj deistalisati drajvere za plocu, pa ubaci, ako ima novije, to je pomoglo, ali opet, jedan period..
pozz
 
Da li ima neko odgovor ili neku sugestiju zasto lan kartica nece da radi ? Probao sam 2 lan kartice+ integrisanu i nisam uspeo da pokrenem internet.


edit: Koja je procedura prilikom vraćanja, idem u prodavnicu i sta da kazem, nije radlila kod mene :d ?
Do ploče je očigledno, kao što reče @zelko.d usb lan kartica bi trebala da radi.

Ako si kupio u prodavnici nikakva (ali možeš pokušati).
Ako si naručio iz neke prodavnice to jest ako si kupio robu na daljinu tada imaš pravo unutar 14 dana na povraćaj novca.
Samo ih kontaktiraj i reci da želiš da vratiš naručeno i želiš pare nazad.
 
kada ubacim u drugi PC(mislim na kabl) internet radi, znaci nije do kabla......
Пробај ипак још један кабл, можда из неког разлога овај нема добар контакт а можда је и укрштен а картица се не сналази са тим. Да ли је кабл фабрички тј исправно урађен или је домаћа радиност?
 
Пробај ипак још један кабл, можда из неког разлога овај нема добар контакт а можда је и укрштен а картица се не сналази са тим. Да ли је кабл фабрички тј исправно урађен или је домаћа радиност?

Probao sa dva kabla (fabricki uradjena) i nece.
 
Imas nForce (nVidia), tu lezi problem. Bagovita sranja od kojeg treba bezati.
Savet: menjaj plocu. Nadji negde polovnu ili novu plocu sa istim socketom i podrskom za tvoj procesor.
 
Imas nForce (nVidia), tu lezi problem. Bagovita sranja od kojeg treba bezati.
Savet: menjaj plocu. Nadji negde polovnu ili novu plocu sa istim socketom i podrskom za tvoj procesor.

Što je najgore nije moj PC nego popravljam drugu, a u takvim situacijama se desavaju ovakve stvari. Nema ono staviš drugu karticu i teraj, nego će zaje****ti. Ništa, "bacio" sam već 700 din, neka nose u neki odgovarajući servis koji ima delove pa neka se oni igraju.
 
Nije to nista novo. Isto tako, davno, kod ortaka sam morao cupati creva, prespajati, budziti, da bi taj komp proradio. A sve opet zbog nVidia cipseta.

Sent from my Huawei Honor 7
 
Pa sad...

nForce2, laptop sa nForce3 i gF6150/430. Sve super, ono limit je godina proizvodnje, ali radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno