Šta je novo?

Zvucna kartica+HDMI...problem sa AC3 zvukom

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,630
Poena
815
Imam dva pojacala vezana za racunar, jedno stereo koje mi je povezano na SB Live i koje mi stoji pored racunara, za zvucnike koje koristim kada gledam/slusam nesto na racunaru i drugo, AV risiver Onkyo NR515, koji mi je povezan sa racunarom preko HDMI kabla, za pustanje filmova na TV-u. Koristim aplikaciju audio switch da biram da li ce zvuk da mi ide na zvucnu karticu ili na hdmi, tj da izaberem default sound device. To funkcionise dobro, osim u slucaju ac3, dts itd. zvuka, onda se on automatski salje na HDMI i ne yebe moja sistemska podesavanja, gde mi je u tom trenutku default audio device zvucna kartica. Jel ima neko resenje za ovu situaciju mozda?
 
Idemo ovako.

Svaki player sa kojeg pustas muziku, video...itd. ima opciju da se bira zvucna kartica u koju je ukljucen i HDMI audio. Za primer. Imam kuci SB ZX na zvucnicima i nVidia HDMI audio, koji mi je nakacen na TV.
Za muziku koristim AIMP i tu mi je podeseno da zvuk ide na SB ZX. Inace default kartica mi je SB ZX. Za filmove koristim VLC i tu mi je podeseno da ide na HDMI audio LG TV.
 
Pa kapiram ja to, ali to mi nije resenje, jer ja necu pod obavezno svaki put da pustam aimp na racunaru, tj. da zvuk ide na zvucnike kod racunara, vec hocu nekad na AV risiver. I aimp radi preko ove audio switch aplikacije, jer ona samo menja windows default sound device, i to je to. Ali u slucaju AC3/DTS/Dolby itd. zvuka u media player classicu, ne radi. Ne znam kako, ali trenutno ne mogu da reprodukujem taj problem, nesto sam menjao oko monitora i HDMI podesavanja, pa se mozda i to izgubilo, ali praticu da vidim sta se desava.
 
Stavi VLC player i probaj da li ti radi zvuk. Ako radi, onda ti je problem u codec pack-u.
 
Nazad
Vrh Dno