Šta je novo?

Novi server

hogarnp

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruke
845
Poena
70
Drugari, pojavila se potreba za novim serverom kod mene u firmi. Sobzirom da je akcent naravno na uštedi, teško da će neko pravo enterprajz rešenje doći u obzir, pa sam se dao u potragu da sklopim nešto sam. Ovo sam od prilike dosad složio :

matična ploča ASUS X99-E 38.634,00 RSD
procesor CPU LGA2011-v3 Intel® Core™ i7-5820K 51.919,00 RSD
ram memorija DDR4 2x16GB 3000MHz Corsair Vengeance LPX, CMK32GX4M2B3000C15 22.999,00 RSD
ram memorija DDR4 2x16GB 3000MHz Corsair Vengeance LPX, CMK32GX4M2B3000C15 22.999,00 RSD
hard disk 1 SSD SATA3 500GB Samsung 750 EVO 540/520MB/s, MZ-750500BW 18.499,00 RSD
hard disk 2 SSD SATA3 500GB Samsung 750 EVO 540/520MB/s, MZ-750500BW 18.499,00 RSD


E, sad, ostali su mi još napajanje i kućište. Koliko sam video, ova ploča zahteva 2x8pin iznad procesora, pa ne znam koje napajanje tu da stavim. Za kućište i hlađenje ću se nekako snaći.

Prvobitna namena ovog servera je RDP, oko 10 korisnika, kao i povremeno korišćenje OCR programa (abby fine reader), i neki lagani knjigovodstveni softver, čija baza ne bi bila na ovom računaru.
Da li je ovo dovoljno za navedeni broj korisnika ?
Da li možda ići na dvoglavu ploču i koju ?
 
Pozz, moje misljenje je da mozes ustedeti na RAM memoriji, ukoliko je navedena namena tacna, neces imati problema ni sa 1x16GB, dok ces sa 2x16GB biti miran cak i ukoliko se broj korisnika duplira, ili se promeni namena servera.
 
Pa za ovo pare može da se uzme "Enterprise" rešenje da te ne boli glava. Ova konfiguracija je maltene Gaming orijentisana. Nadam se da znaš da SSD drive-ovi imaju ograničen broj upisa, bolja varijanta za enterprise upotrebu su neki SAS ili enterprise grade sata drive-ovi. Mislim da je 64GB Ram-a overkill. Po meni već gotovo rešenje je uvek bolja varijanta. Daleko su pouzdanije i stabilnije mašine od High Performance Desktop Grade računara koji si ti sklopio.
 
Pa za ovo pare može da se uzme "Enterprise" rešenje da te ne boli glava. Ova konfiguracija je maltene Gaming orijentisana. Nadam se da znaš da SSD drive-ovi imaju ograničen broj upisa, bolja varijanta za enterprise upotrebu su neki SAS ili enterprise grade sata drive-ovi. Mislim da je 64GB Ram-a overkill. Po meni već gotovo rešenje je uvek bolja varijanta. Daleko su pouzdanije i stabilnije mašine od High Performance Desktop Grade računara koji si ti sklopio.

Pa radi se do 5, a posle 5 "server" ionako niko ne koristi pa sto da se ne zaigra :eyebrows:
 
Pa za ovo pare može da se uzme "Enterprise" rešenje da te ne boli glava. Ova konfiguracija je maltene Gaming orijentisana. Nadam se da znaš da SSD drive-ovi imaju ograničen broj upisa, bolja varijanta za enterprise upotrebu su neki SAS ili enterprise grade sata drive-ovi. Mislim da je 64GB Ram-a overkill. Po meni već gotovo rešenje je uvek bolja varijanta. Daleko su pouzdanije i stabilnije mašine od High Performance Desktop Grade računara koji si ti sklopio.

Da, naravno da znam da ssdovi imaju ograničen broj upisa.Koliko bi mogao ovakav setap da traje ?
Ovu mašinu sam sklopio na ovaj način, jer za tu lovu ne mogu da nađem nešto sa xeonom koji je barem približno performansama sa ovim.
Trenutno na poslu koristimo Xeon E5-2609v3 i 45 gb ram memorije.Jako često se dešava da uletimo u crveno sa ram memorijom i cpu-om.Baš danas sam gledao dnevnu rutinu korisnika,15 ljudi se ulogovano na server....ne bi verovali koliko IE može da ždere procesora. Takođe Word i Outlook (screenshot u prilogu)
Takođe, u planu mi je da na ovu mašinu instaliram XEN centar, pa da je koristim za virtuelizaciju još svašta nečega, ako me razumete :)

Može li neki preglog za već sklopljen server ?
 

Prilozi

  • 1234.jpg
    1234.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 152
Nazad
Vrh Dno