Šta je novo?

HD7950 i 2500k integrisana graficka ne bacaju sliku

Bioshock

Cenjen
Učlanjen(a)
23.06.2013
Poruke
64
Poena
159
Imam cudan problem s kompom i nisam siguran sta je.
Imam z77a gd65, 2500k, 8gb i HD7950 sa Chieftecovim modularnim napajanjem od 750w.

Komp ne baca sliku ni na graficku, ni na integrisanu. Kabl je ispravan, odmah se pali monitor kad ga prikljucim na laptop, ali ovde nece. Resetovao sam BIOS, ali nema promene. Onda sam izvadio graficku da vidim hoce li se upaliti integrisana ako nema GPUa u ploci. Komp se upali, pocne da vrti ventilatore i ugasi se. Onda se opet upali i tako nekoliko puta, da bi kao nastavio da radi (vrti ventove i popaljena su sva svetla na ploci), ali bez slike.
Jos jedna stvar, komp ne pisti kad butuje, nema nikakvog zvuka, iako je speaker utaknut u plocu. Probao sam da izvadim ram i odmah je poceo da pisti, tako da speaker radi. Ali ne cujem nikakav zvuk kad se pali.
Da li bi problem moglo da bude napajanje ili mozda ploca? Btw, na ploci imam displej koji samo vrti brojeve, dakle nije da stane na nekom sto bi ukazivalo na neki problem.
Problem je sto niko iz mog okruzenja nema dovoljno jako napajanje da bih mogao da probam da li je to problem...
Imate li neku ideju?
 
Problem je sto niko iz mog okruzenja nema dovoljno jako napajanje da bih mogao da probam da li je to problem...
Imate li neku ideju?
Bilo kakvo napajanje (potvrdjeno ispravno) će biti dovoljno, slobodno testiraj bez HD7950 jer i nije u njoj problem.
Test sa napajanjem, posle toga sa drugim ramom (ili tvoj ram isprobaj u drugom računaru), pa ako je računar mrtav u oba slučaja do ploče je 99%.
 
Hvala na odgovoru.
Resio sam problem. Nisam primetio da je ploca zabadala na kodu 19, sto znaci nestabilan BIOS. Ploca ima dual BIOS i switch. Cim sam pomerio switch, normalno je butovao... E sad mi je frka da apdejtujem BIOS, jer ako mi zakuca, a onaj drugi BIOS isto ne valja...
 
Nema opasnosti, jer se flešuje samo drugi bios. Prvi ostaje nepromenjen, upravo zbog eventualnog lošeg fleša.

Skini najnoviji uefi fajl sa sajta, uđi u uefi (bios) i flešuj preko asus utilitija.
 
vazi, hvala... probacu... video sam da pisu da mora dva puta da se flashuje za moj model ploce... iskreno, ne znam ni da li da diram to sad ako radi... kad je jedan flash BIOSa nekom pomogao? :)
 
Bios fleš je itekako nekom pomogao, u slučaju prethodno lošeg fleša.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno