Šta je novo?

Multipoint windows+ no internet access na hub-ovima

sebekkg

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruke
443
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 6600k, cm hyper 212
Matična ploča
Z170 hd3
RAM
16gb ddr3
GPU
Msi 1060 6GB
Storage
20 TB
Zvuk
On board
PSU
Tt 730
Kućište
Nzxt
Monitor
2x hp 24
Miš & tastatura
Logitech g710+, mx master 3
Laptop
Elitebook
Kao sto naslov kaze imam problem sa racunarima koji su nakaceni na server (multipoint).

Poceo sam skorije da radim u osnovnoj skoli i problem je sledeci:

imam svoj (nastavnicki-admin) racunar, koji moram da pokrenem da bi server-multipoint imao podatke i da se ucenici preko huba uloguju u win. Ali i samo pokretanje njihovog racunara se razvlaci 10-15 minuta do logon screen-a, a potom jos barem 10 minuta dok se svi ucenici uloguju.

Sada kao sto je na slici prikazano ja imam svoj racunar nakacen na switch (asusov) i imam pristup netu, dok ovaj server-multipoint je takodje nakacen ali nema internet konekciju. Sve sam zivo probao, od restarta switcha, rutera (telekom), do restarta masina ali nista ne menja net access status. Evo slike kako je sve nakaceno.



Untitled.jpg
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    109.8 KB · Pregleda: 76
Iskljuci firewall.
 
Lici mi da je neko cackao po multipoint serveru. Ne bih rekao da firewall ima veze sa time. Proveri podesavanje za mrezu na serveru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovako kao je opisano meni nije nista jasno. Ako je server-multipoint zakacen na switch a switch na ruter znaci da njemu stize internet konekcija ali je blokirana na tom serveru. Na taj server nakaceni su hubovi glupi switchevi, sve sto ide na jednu IP ide i na ostale IP u tom lokalu. Meni ovo lici na zaludjivanje ucenickih masina sa istim lokalnim IP adresama. Ako masine nisu krsevi sto bi se windows dizao toliko dugo i ako su masine ciste od virusa. Ruter tu nema ama nikave veze ako ucenicki racuari ne izlaze na net. Za taj server pise na wiki 10 ili 20 klijenata zaisno od licence.
 
Poslednja izmena od urednika:
To je dobijeno iz projekta digitalna ucionica. I svi imaju ovakve konfiguracije. Gde je jedan i7 računar (multipoint server), a na njega nakaceno od 5 do 10ak wyse hubova preko usba.

Sent from my SM-N9005
 
To je dobijeno iz projekta digitalna ucionica. I svi imaju ovakve konfiguracije. Gde je jedan i7 računar (multipoint server), a na njega nakaceno od 5 do 10ak wyse hubova preko usba.

Sent from my SM-N9005


Davno sam to ucio pre 12 godina i nikad nisam to radio. Pogledaj privatnu postu ovde na benchmarku.
 
Proveri IP adresu konekcije na serveru,takodje mozes da napises model to switcha.
 
Sutra cu biti na poslu pa cu proveriti. Nego da li da se ulogujem preko hub-a (wyse od dell-a i to neki najprostiji) ili direktno na racunar?
 
Ako postoji mogucnost, radi sve sa kompa direktno ili udji u maintenance mod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probacu sutra pa javljam.

Sent from my SM-N9005
 
Adresa je klasicna sa 11 na kraju, kao sto je pisalo na netu u comtrade uputstvu. 10 je za glavni računar.

Sent from my SM-N9005
 
A da li ti je upaljen glavni komp?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno. Prvo palim glavni pa onda obav multi. I oba su prikacena na taj asus switch. Moj ima net, multi nema.

Sent from my SM-N9005
 
Pa to su klasicna podesavanja kao i u svim ucionicama. Ostaje jos samo da proveris dns-ove i da probas da pingujes gateway i nesto na netu i vidis gde koci. Puno srece [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno. Prvo palim glavni pa onda obav multi. I oba su prikacena na taj asus switch. Moj ima net, multi nema.

Sent from my SM-N9005
Ako svi izlaze na net po tvojoj slici kako si dao ne mogu biti u istom adresnom opsegu, ti i server treba da ste u istom adresnom opsegu a ucenici u drugom.
Po meni tebi i serveru ruter treba da dodeljuje IP a ucenicima server, sve to da bi izaslo na net mora da ima isti gateway.
Prvobitno koliko se secam problem je bio sporo podizanje ucenickih racunara, sad je odjednom u igri i internet, plus ti kontrolises ucenike pomocu RDP protokola
 
Poslednja izmena od urednika:
Daj nam ipconfig nekog noda, multipoint servera, tvoje mašine i adresu routera.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Napravicu ss. Pa vam izbacujem.

Sent from my SM-N9005
 
Nazad
Vrh Dno