Šta je novo?

s6edge plus deep sleep problem

sharky83

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2008
Poruke
13
Poena
304
Unapred se izvinjavam ako tema nije u odgovarajucij kategoriji.

E ovako...Problem je sledece prirode.
Dakle telefon samsung galaxy s6 edge plus ne ulazi u deep sleep mod,
sto dovodi do toga da jako brzo trosi bateriju,npr.preko noci izgubi nekih 30%
baterije sto sad vec postaje jako iritirajuce.Ostavim telefon uvece sa 60-70% baterije
i probudim se sa 30%,da ne govorim preko dana kako iscuri...Nosio sam telefon na servis,
medjutim nisu uspeli da ga urade,problem je i dalje ostao.Na nekom sajtu sam pronasao
da treba da se zameni kernel i na nekom spanskom sajtu su postavili custom kernel koji sam pokusao da
ubacim u telefon,medjutim posto je na spanskom uz pomoc google translate sam pokusao da predjem te korake
kako je napisano i verovatno negde nesto pogresio u procesu i uspeo da zakljucam telefon,pa nanovo servis 20 evrica
za otkljucavanje...ali tako to ide ko ne zna placa svoje greske.Elem pitanje je sledece,da li neko moze da mi pomogne u vezi
ovog problema ili se seusreo sa tako necim.U principu trebao bi da rutujem telefon da bi dobio takozvani twrp preko koga bih
mogao da ubacim taj custom krenel,ali se sad plasim da opet nesto ne zeznem, ne daje mi se opet 20e za otkljucavanje.
Ako neko ima neku sigurnu varijantu ili kako god vec da me sprovede kroz neke korake bio bih jako zahvalan.
Telefon je s6edge plus G928F na 6.0.1 marshamallow.

http://www.htcmania.com/archive/index.php/t-1152318.html (spanski sajt gde su resili problem)

https://www.youtube.com/watch?v=kv0-QXGLYLA (youtube link,na zalost isto na spanskom)
 
Idi na xda forum, ima tvoj model, pogledaj custom romove, pa nađi sebi odgovarajući

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
 
Ne verujem da je kernel problem, to bi se znalo i pisalo o tome uveliko...Samsung bi izbacio update za takav problem i resio ga...Pre bih rekao da ti neka aplikacija pravi awake i ne dozvoljava da cpu ode u deep sleep... Lepo ti odradi factory reset, i bez instaliranja aplikacija, ostavi telefon preko noci i vidi kako se ponasa, koliko ce skinuti baterije.Postoje programi za tu namenu(prate potrosnju baterije i ostalo), ali treba root...
Koliko vidim nisi bas vican flesovanju i ostalom. A uostalom, ako ti je telefon u garanciji, stavljanjem neoficijalnog rom-a gubis garanciju.

Sent from my RN3 Pro
 
Nisam hteo da pisem uveliko...Ja sam odradio factory reset vise puta, fleshovao telefon 2 puta,i problem je uvek ostajao,medjutim juce sam ipak probao sa nekim kernelom sto sam pronasao i EUREKA,deep sleep konacno radi,za pet sati tokom noci izgubio 1%,medjutim bagovit je odnosno ne rade mi vise dugme za back i folder (capacitive buttons)...to je za sada jedini bug, jos testiram,ali u svakom slucaju hvala na odgovoru,svaka pomoc dobro dosla.
 
Problem se lako rešava, instaliraš betterbatterystats, skineš telefon sa punjača pre spavanja i ujutru izvučeš log.
U logu se tačno vidi šta i kako drži telefon budnim.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nasao sam odgovarajuci kernel koji sam instalirao i svi problemi su reseni,sve radi i telefon ulazi u deep sleep.Ako neko bude imao slicnih problema nek mi se obrati pa cu mu objasniti postupak sta i kako.
Hvala svim clanovima koji su se potrudili da pomognu.
 
Nazad
Vrh Dno