Šta je novo?

Potrebna popravka monitora :(

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,627
Poena
815
Pozdrav svima. Imam monitor Samsung 2493HM koji je radio do pre nekih 3 meseca. Tada sam ga iskljucio i izneo iz sobe jer sam krenuo u renoviranje. Kada sam zavrsio, vratio sam ga, ali vise nije hteo da se ukljuci, blinka brzo plava lampica. Izgleda da se pokvario od stajanja. Drugar je utvrdio da ne dobija signal sa maticne ploce, ona je izgleda riknula. Ploca je BN41-00962A. Jel zna neko da popravi mozda ovo, ili zna nekog ko zna da popravi? :(
 
Прво провери ко је крив, монитор или плоча. Пошто делује да си и комп негде носио, можда се само нешто откачило или губи контакт.
 
Imao sam takvih par sličnih situacija i uglavnom je promena kondenzatora rešila problem, čak iako vidljivo nisu bili naduveni.
 
Прво провери ко је крив, монитор или плоча. Пошто делује да си и комп негде носио, можда се само нешто откачило или губи контакт.

Nisam komp nigde nosio. Drugar je otvarao monitor pre par dana i rekao mi je da je definitivno utvrdio da je do maticne ploce.

Imao sam takvih par sličnih situacija i uglavnom je promena kondenzatora rešila problem, čak iako vidljivo nisu bili naduveni.

Na maticnoj?
 
Мислио сам да си комп премештао и померао кад и монитор па је могло да се нешто откачи или разлабави, ако га ниси мрдао са места ... па опет је могуће. Зашто је другар отварао монитор када је довољно да га прикачиш на други комп који ради и одмах имате одговор? Ако немаш при руци, бар се сада монитори лако носе па га однеси до неког и провери.
 
Imao sam takvih par sličnih situacija i uglavnom je promena kondenzatora rešila problem, čak iako vidljivo nisu bili naduveni.

Na maticnoj?[/QUOTE]

Da, na matičnoj ploči od monitora.
 
Pa kako taj drugar koji ume da dijagnostikuje kvar ne ume da zameni? Imas bas tu plocu na Kupindu, verovatno mu mozes oboriti cenu, ali ja bih uzeo i onu "Kupindo zastitu", jer ima cak 14 negativnih. To je valjda onaj sto licitira, pa ne kupi, ali treba biti oprezan i sa kupovinom od njega.

Koristan link - http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=34926 Tu se vidi da ploca dosta cesto strada - sledeci put kad se to desi, verovatno je uputnije razmisljati o novom monitoru. Samsung i njihov kvalitet...
 
Poslednja izmena:
eh,vidite vi to...juce sam prodao syncmaster 720n...od 2008 godine,ni JEDAN najmanji problemcic sa njim imao nisam...bilo je i prasine i toplo i hladno,ma radio ko lud.
 
Ovaj majstor sto sam odneo monitor kod njega mi rece da je ovako sve OK, ali da na digitalnom delu nije nesto u redu, i da ce da proba da flesuje dump fajl, ali ne moze trenutno da ga nadje.
 
Pazi, nisam probao, ali da je tako pisalo bi nesto na ekranu. Ekran se ne ukljucuje uopste, nema pozadinskog osvetljenja. Samo brzo trepce plava lampica.
 
Evo baš jutros mi se desilo da je na jednom monitoru čistačica iščupala VGA kabl iz grafike (misterija je kako je to uspela) i ekran ništa, samo trepće lampica. Kliknem na source, pojavi se slika...zavirim ispod stola, vratim kabl, source na hdmi, i dalje ništa na ekranu, opet kliknem na source, i odjednom proradi :)
 
Ja sam mislio da je do DVI kabla mozda, menjao sam i kabl, pa sam donosio drugi monitor na taj kabl i on je radio najnormalnije. Vratim ovaj, nece. Takodje, pretpostavljam da je i ovaj majstor prvo pokusao da ga ukljuci. :)
 
Da iskoristim temu..

Ovaj stari monitor je u pitanju: http://specsen.com/monitors-asus/asus-vw220te/

Stoji bezveze pa da proverim da li su nekome poznati ovi simptomi i da li je popravka moguca.

Star 7 i po godina, nikada nije pravio probleme a od pre 3 meseca ne radi. Upali se tj daje sliku uz zujanje, to traje 1-2s, posle toga se ugasi i brzo opet upali na 2 sekunde takodje uz zujanje i to je to, posle toga je mrtav. Nije do kablova, sve u kucistu je ispravno.

Pa eto samo da proverim da li je za djubre ili mozda moze da se sredi i da li je isplativo (trajno resenje) uopste (verovatno bih ubacio u lokal ili poklonio nekome)




Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Lampa ili ne daj moze trafo koji napaja jednu od lampi, zato radi 2 sekunde i ugasi se.
 
Poslednja izmena:
Moze li da se popravi i da li se isplati uopste?

Sent from my D6503
 
Sorry nisam gledao :(
Ako je lampa, poprvalja se, slagacu te za cenu, ali verujem da je tipa oko 3000dinara.
Ako je trafo, sanse su relativno male jer obicno nemaju oznake na sebi, barem ne one koje ti omogucavaju da takav negde i kupis pa jedino ako imas srece da majstor ima slicnu plocu sa koje bi je skinuo.
Naravno pitanje je i kakvo je napajanje posle preko 5 godina rada, sto opet moze uticati na cenu popravke.
 
Večeras upalim comp, nemam više belu boju nego je sve plavičasto. I dok se računar pali bios podaci su plavičasti a ne beli.
U win podešavanjima više nema ponudjene standardne rezolucije za moj comp (1440x900).
Šta je ovde riknulo, grafička (integrisana) ili monitor?
 
I drugi kabl obavezno.
 
Nazad
Vrh Dno