Šta je novo?

PES 2017

Goxy

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2002
Poruke
3,960
Poena
710
Evo dočekasmo i novi PES. Ne znam kako se kome čini ali meni je jako sličan ako ne i isti kao i prošle godine. Iako ja više preferiram Fifu ne mogu reći da je PES lošiji, jednostavno je drugačiji, ima neki svoj šmek. Naravno licrnce opet nedostaju ali kad je ti bio problem. Glenn i ekipa sa pesworlda su opet prevazišli sami sebe. U kvalitet dresova nisam sumnjao ali za razliku od prošle godine gde sam potrošio 4 sata da sredim PL ove godine je za to potrebno čitavih 5 do 10 minuta. Sve su autmatizovali. Šta reći nego svaka čast. Uradili su i championshi i primeru i italijane, slike menadžera, stadiona. Nedostaje amblem lige (barem PL) ali sve ostalo je perfektno. Ja sam za sad odradio PL, ostale ću lagano za vikend.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kakva ******ština. Juče probah da odigram tekmu sa bratom. Prijavim drugi kontroler kao guest kad mi sistem reče da se sa tim akauntom ne mogu koristi editovane stvari kao što su original dresovi isl. Pošto ne može on, ne mogu ni ja i sve vrati na default. Kreirao sam novi akaunt i opet isto. Prošle godine se ovo nije dešavalo.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Kako ti se inace cini ? Uzeo bih ovo samo za drustvo iz ulice, sumnjam da je multiplayer baza "bogata" kao fifa ? Postoji li uopste neki sistem bodovanja i sl u mp-u ?
 
Pa to i jeste za društvo iz kraja. Pes je oveka za to i bio kod mene. Samo kad bih rešio da mi omoguć edited kontent za svakoga komi dođe na neku.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da bi to radilo moraju obe strane da imaju edited content čini mi se.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Tako je. Provalio sam. Prošle godine nije moralo. Ove godine mora ali je import značano brži i automatski. Samo izabereš klubove sa liste na usb i on krene. 20 sekundi po timu

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Bice user patcheva uskorl. Ja i dan danas skidam sa neta za pes13 na ps3.
 
Ljudi kako ide to sa option file i patchevima za PS4.. prvi put igram na cetvorci PES pa dal da sacekam neki patch ili da trazim option file-ove ali ne znam ni kako se to ubacuje> :/
 
pesworld.co.uk. Tamo imaš option fajlove za sada za premijer ligu, championship, la ligu ilti primeru, 3 italijanska kluba koja nisu licencirana kao i yt tutorijal i ove godine je prosto kao pasulj.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
2 italijanska kluba juve i sassaulo

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Vidim da vas par je probalo i FIFU i PES. Ako igram single player i online sta je bolje u tom slucaju? Nemam ovako s kim da igram 1na 1.
 
Vidim da vas par je probalo i FIFU i PES. Ako igram single player i online sta je bolje u tom slucaju? Nemam ovako s kim da igram 1na 1.
Po meni Fifa. PES mi je više uz društvo i pivo

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Odigrao sam sinoć oba demoa, ne znam zašto više mi se sviđa fifa ove godine. Samo neki subjektivni osećaj pojma nemam. Uzeću novu fifu a zadržati pes 16 koji već imam
 
Ja nzm sta se desava, svi su u fazonu van banane da je pes ove godine kralj fudbala na PS4, fifa je ista samo uz dodatak story nebitnog moda.. Lepo ubacis dresove na konzoli i uzivanje..
 
Ja svake godine uzimam i PES i Fifu. Šta je problem PES-a. Nisu licence. Grafika je ok. Prvo igrači imaju stav kao šimpanze, kretanje im je preuzeto iz Super Maria. Više se klizaju nego što trče kao da su na ledu a ne na travi. Poteza u PES- ima više preuzetih iz MMA nego iz fudbala. Zbog ovoga mi je Fifa bolja. O game modovima ne bih sada. Večita boljka PES-a sa online bagovima i dalje je tu. PES je svake godine nedovršen i po meni je i dalje za zezanje uz društvo i pivo. O igri nikad ne suditi iz demoa pigotovo ne o FiFi. Fifa Demo i Fifa full su različite stvari. Čitanje stranih reviewa nije merodavno jer svako ima svoje afinitete. Ja ću i dalje uzimati obe igra jer jedino sportske simulacije igram ali smatram i to je samo moje mišljenje da je Fifa ozbilljniji i kompletniji proizvod iako ne igram one FUT stvari.

I da Fifa nije ista. Frostbite engin je dosta sredio neke stvari. Nije više onako prekruto za kontrolu.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, na kompu su obe smece, konzole klasicno odnose pobedu za oba naslova. Pes je za nijansu bolji i Fifa isto, arkada i dalje, Frostbite nije doneo nista znacajno, ali cudi me da narodna masa gotivi vise Pes, u fazonu pravi fudbal, sa dusom.. I meni se cini da je Fifa bolja ali sad nzm.. Konami me razocarava sa dx9 grafikom i sakacenjem pc-ja i nece da promene taktiku mislim ni ubuduce. Propasce valjda vec jednom. :D
 
Kako da propadnu kad ljudi i dalje daju pare. Evo ja prvi iako mnogo više igram Fifu.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ono sto me jako zanima, i sto ce odluciti da li cu kupiti igru, jeste offline multiplayer. Da li je sredjen ove godine? Slucaj PES 2016: dodju ortaci da se pegla PES, kreira se liga, svako uzme po klub (tipa 4 human i 5 CPU timova) i kada dodje na red da se igra human vs. CPU prc, primoran si da igras protiv kompa. "Jedan igra ostali gledaju" nebuloza. Konami je blokirao mogucnost slobodnog izbora strane iz meni totalno neobjasnjivog razloga i time totalno obesmislio ovaj mod koji meni najvise znaci. Zamolio bih da mi neko kaze da li je ovo i dalje prisutno. Hvala unapred!

Sto se tice PES 2016 vs. PES 2017 po meni je PES 2017 bolji. Usporili su igru, sudija svira vise faulova, odbrana je bolja, golmani bolji za dva nivoa u odnosu na PES 2016. Konami je dominirao sa PES-om na PS2 gde su ga doveli do savrsenstva po meni. Pogotovo PES 5 koji je bio dosta naklonjeniji odbrani. PES 6 je bio dosta arkadniji i brzi ali i zabavniji. Zatim ide crno doba PES-a sa pojavom PS3. Sve do prosle godine nisu uspevali da se pronadju ali prosle, a pogotovo ove godine su, po meni, vratili igru na put stare slave. Ovde iskljucivo pricam o gameplay-u. Konami ume da napravi savrsen gameplay i onda upropasti sve sa nebuloznim odlukama (tipa offline multiplayer...).

Uvek sam voleo vise PES od FIFA-e a evo i zasto: PES je uveo revoluciju u svet fudbalskih video igara sa cuvenim trouglom (through pass) koji je kasnije besramno iskopirala FIFA, u PES-u me je uvek odusevljavalo kako je Konami uspevao da preslika karakteristike fudbalera i time omoguci taj unique osecaj (kod fifa-e imam utisak kao da igram sa 11 klonova koji se razlikuju samo u brzini), sut na gol koji je uvek bio neverovatno dobro odradjen, fizika lopte, posvecenost detaljima, vise okrenut simulaciji od fifa-e i na kraju, po meni, je PES igra koja je "dublja" i za koju treba vise skila da bi se njom ovladalo (da ni ne pominjem manuelni mod za pas i sut kojim niko ni ne igra). FIFA ima licence i to im je glavna uzdanica oko koje sve ostalo grade. Da se izrazim i drugacije: po meni je PES HC, a FIFA komerciijala.
 
Poslednja izmena:
Igrao PES danas na PS4, odlicna igra, ali odlicnaa.
Dal su mogli jos neku licencu da izgube.. pa nista nemaju vise, da nije velike zajednice, katastrofa.
 
Konami posluje po principu " dok je ovaca biće i šišanja". Što bi oni trošili pare na licence kad ćemo mi svakako kupiti. Inače na xboxu nema editovanja. Sistem ne dozvoljava.
Sebe sam ograničio na 3 igre godišnje Fifa i MLB The Show koja je po grafici najsuperiornija sportska simulacija a i Sony je izdavač, su zakucani. Bio sam u dilemi da li PES ili NFL Madden i ipak uzeh PES. Pogreši čovek.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Poslednja izmena:
Pa lupas bezveze, al' ajde.
Konami nema licence zato sto te licence ima FIFA, a Konami ne moze da se bori sa EA sto se toga tice, jer se zna ko je EA. Zato Konami pokusava da skupi sto vise licenci za ove manje bitne lige, da bar to imaju.
 
To je lupanje. Nisu ovo Tv prenisi u pitanju. Odakle im licenca za 18 od 20 italijanskih klubova. Za Brazilce. PA i EA to ima. Neće da plate i tačka. Šatro su sponzori evropskih kvalifkacija a imaju licencu za 5 reprezentacja. 20 godina oni nisu makli jer neće da plate.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje, mozda je glupo i resenje je jednostavno, ali nemam iskustva sa ovim pa vas molim za pomoc. Na FAT PS3 imam Multiman 4.76 verziju a za PES 2017 mi trazi 4.80. Ja skinem sa neta i instaliram, ali mi posle instalacije 4.80 kad pokusam da instaliram PES2017 i dalje kaze kako mi je verzija 4.76 i da ne mogu da instaliram. Da li je neko imao ovaj problem i kako da ga resim? Hvala.
 
Da li je moguce ubaciti licence/patcheve na xbox360 koji je flesovan ?
 
Logično bi bilo da neki dlc može to da ispravi ako postoji. Proguglaj malo kako je bilo sa prošlim verzijama
 
Postoje patchevi za xbox360. Mogu se naci na googlu, youtubeu... Takodje ima i uputstava kako se ubacuju. Ja licno cekam da sve to lepo ispeglaju, da ne ubacujem te prve verzije. Do tad, master liga u Italiji :p PES je odlican ove godine. Konacno.
 
Za konzole imas ekipu koja standardno vec izbacuje dresove i cuda vec po izlasku same igre, na kompu takodje ali sve je mnogo losije, pravi provereni patchevi dolaze par meseci nakon izlaska igre, bar je tako bilo prosle godine za PES 16, dok sam docekao da igram, smorio se i obrisao igru. Tako da nadji na netu neke proverene i cepaj. :)
 
Juče igrao novi PES. Namaerno čekao 15. oktobar da ga ubacim za godišnjicu igraonice. Mogu Vam reći da sam prezadovoljan, isto kao i sve mušterije koje su ga probale. A one većinom kukaju u startu i treba im dosta vremena da pređu na novo izdane, što PES-a, što NBA što FIFA serijala. Od mene 10tka.
 
Nazad
Vrh Dno