Šta je novo?

Razlika izmedju AMD fx serije i intelovih procesora

DonZbiki

Poštovan
Učlanjen(a)
03.10.2015
Poruke
240
Poena
69
Moze li mi neko objasniti koje su razlike izmedju ovih procesora u perfomansama?
 
Eto, objasnio ti čovek! :d
 
Pitanje za sta i u kojem cenovnom rangu...
FX 8350 ti je u cenovnom rangu i5 4460, jedino u cemu je FX bolji je rendering i to nekih 15- 20%.
I to zahvaljujuci vecem broju jezgara.
Potrosnja, hladjenje, igre, overall performance su na strani intela.
 
Fx nema veći broj jezgara, nego 2 integer unita po jezgru. Dakle poseduje 8 integer i 4 fpu workera, jezgara 4.
 
Jezgara 8, modula 4. Moze da vrti 8 instrukcija u isto vreme, sa svakim integer jezgrom po jednu, tako da je po definiciji 8-jezgarni procesor.
FPU ne cini jezgro.
 
Poslednja izmena:
Intel je bolji u igricama a amd je za posao, farme za render na pr tu intel nema sta da trazi jer. Buldozer ga pojede. Em je jeftiniji em je bolji
 
Za sad je Intel bolji ali videcemo kad izadju ovi novi Zen procesori.Trebalo bi da se priblize Intelu koliko toliko.
 
Poslednja izmena:
Eriče, proveri kako fx izvršava 8 fpu instrukcija.

Integer unit takođe nije jezgro jer jezgro podrazumeva ceo autonomni cpu. Kod amd fx se "jezgro" taktički zove modul.
Ne brkajmo babe i žabe.
 


video na tu temu.
 
Poslednja izmena:
Dobro, izvinjavam se...FX ima 4 necega...koji se priblizavaju intelu.
Jel valja sad? ako ima neko jos neku primedbu popravicemo.
 
imao sam fx 6300, u igrama je lošiji od i5 4460, ali je za multimediju i multitasking odličan, 6 treadova jezgara cega već :)
 
Bakćući se sa Microsoft proizvodima koji se licenciraju po jezgru CPU-a videh da su to oni prelomili na način:
-Intel navedeni broj fizičkih jezgara + 25%
-AMD navedeni broj fizičkih jezgara - 25%
Za grubo upoređivanje performansi mi se ova računica fino pokazala do sada.
 
Imam trenutno FX6300, sa 12GB rama. Zanima me na koju Intel i5 varijantu bih trebao da predjem da osetim neku razliku u svakodnevnom radu, fullhd filmovi, multimedija, surfing i da li se uopste isplati raditi tako nesto? I koliko bi mogla integrisana GPU sa i5 procesora da se nosi sa svim tim?
 
Ako ne igras igrice nema potrebe da predjes. Integrusa iz i5 se lepo nosi s multimedijom.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Imam trenutno FX6300, sa 12GB rama. Zanima me na koju Intel i5 varijantu bih trebao da predjem da osetim neku razliku u svakodnevnom radu, fullhd filmovi, multimedija, surfing i da li se uopste isplati raditi tako nesto? I koliko bi mogla integrisana GPU sa i5 procesora da se nosi sa svim tim?

To bez problema i sa i3 odradis,kamoli sa i5...
 
Imam trenutno FX6300, sa 12GB rama. Zanima me na koju Intel i5 varijantu bih trebao da predjem da osetim neku razliku u svakodnevnom radu, fullhd filmovi, multimedija, surfing i da li se uopste isplati raditi tako nesto? I koliko bi mogla integrisana GPU sa i5 procesora da se nosi sa svim tim?

Apsolutno je neisplativo menjati fx 6300 ili bilo koji drugi procesor koji nije 1.5 ghz single core od pre sveta i veka za potrebe koje si ti naveo :D
 
Deeec rajt!
 
Pogrešio si.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nisi pogrešio.
 
Za cenu fx 8*** + ploča može se uzeti i5 4***/6***+ ploča, a i5 je u svemu bolji, osim u renderingu...
 
ne obeshrabrujte čovjeka, sasvim je to dobar izbor.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    106.6 KB · Pregleda: 408
Nazad
Vrh Dno