Šta je novo?

Laserski ili inkjet ?

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Jedno fast pitanje treba da kupim kolor stampac po prvi put. Potreban mi je stampanje raznog dodanog materijala, natpisi , lazne novcanice, stvari koje mogu da prodju u kratkim filmovima i td. Raspitivao sam se i ljudi su mi preporucivali neki epson lxxx nisam siguran za model navodno jeftino stampa jeftino punjenje, malo trosi, i ako ne koristis 20 30 dana kao glava ne zapece posto ima neki odvojeni sistem bla bla..druga opcija je neki laserski color stampac.. budzet do 200e imam jednog kolegu koji ima drugara koji se bavi servisom polovnjaka daje garanciju bla bla tamo bi mozda nesto jeftinije mogao izvuci. Molim za misljenje i savet, kako sta koji kada??

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk
 
Neko?

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk
 
Za kvalitetniju kolor štampu, a u toj cenovnoj kategoriji, mislim da je bolje uzeti ink-jet. Jeftini kolor laseri mi nekako nemaju lepe nijanse, a štampa na sjajnom papiru je besorisna, jer je otisak na površini papira i gubi se sjaj, dok se mastilo kod ink-jet-a upije i ostaje sjaj.
 
Za kvalitetniju kolor štampu, a u toj cenovnoj kategoriji, mislim da je bolje uzeti ink-jet. Jeftini kolor laseri mi nekako nemaju lepe nijanse, a štampa na sjajnom papiru je besorisna, jer je otisak na površini papira i gubi se sjaj, dok se mastilo kod ink-jet-a upije i ostaje sjaj.
A polovnjaci u tom rangu laser?

Sent from my SM-A9100 using Tapatalk
 
epson ima stampace sa ciss sistemom (odvojeni kontejneri za mastilo) mislim da nema bolje ponude trenutno ... krastavac nisam radio sa istim ali u firmi planiramo da ga kupimo jer je najbolji za ulozeno - dobijeno
 
Многи штампачи имају опцију да им се дода CISS па то ипак није највећа предност. Ја сам то планирао за Canon iP4300 али му је отприлике тада цркла глава и сад скупља прашину. :(
 
Imam canon inkjet mp 280, najvise ti se isplati kad naucis sam da dodajes boju.
 
Ех, мени није био проблем да сам додајем, то сам радио месецима али је у једном периоду била ем велика врућина ем ја мање штампао и главе запекле, без могућности поправке. Проверио на више места а нова кошта скоро као и штампач па сам одустао. Ако неко има вишак главу ... за iP4300 и спреман је да је поклони, ту сам.
 
Jesi probao sa potapanjem u alkohol? Ili ako u paketu sa farbom dolazi ono sredstvo za brisanje. Ja tako sredio neke Lexmarke i HP.
 
Nema tu pomoći.Imao sam 5 ip-a,i svim je "glava" bila problem.Osim poslednjeg MF-a kojeg sam poklonio.CIS, fabrički i "nabudžen" su dva sveta.Post 5 u temi +1, iz iskustva!
 
Nazad
Vrh Dno