Šta je novo?

Upgrade ili novo ili... tj sta mi uopste treba?

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,138
Poena
1,205
Znaci,nije klasican "sta da kupim" jer nisam pametan da li treba upgrade ili novo ili oba... tj treba mi neki putokaz sta da gledam jer ne znam sta zadovoljava potrebe.
Situacija sledeca:

FHD 42" TV u dnevnoj,nakacen komp preko HDMI na kom supruga cepa FB igre,u pozadini net TV program + ebay + svasta nesto... uglavnom komp non-stop radi...
AMD Athlon X3 450 na Gigabyte GA-78LMT-USB3 sa onboard ATI Radeon HD 3000 to ne moze da isprati.Cesto trza slika na net TV,koce igre,lagovi... uglavnom FB ubija... jos malo pa cemo raditi bench konfi po FB a ne po igrama... :)
MB podrzava FX procesore,sa kojima nikad nisam imao dodira,osim da sam citao da se greju :)

Sta sad: uzeti neki jaci CPU i koji a da ne treba neko mega hladjenje?
Ili uzeti neku konfu tipa i3,posto je takva konfa u mom kompu pa sam prozvan kako sve to lepo radi kod mene :)
Nije problem uzmanje nove jer stara ima gde da ode....

Hvala unapred na savetima
 
ja bih isao na i3 4*** + h81 + 8gb rama uz neki ssd, miran si nekoliko godina... :)
 
Je l' uzimas preko "Madjara" ili u radnji na odlozeno placanje :d
 
ja bih isao na i3 4*** + h81 + 8gb rama uz neki ssd, miran si nekoliko godina... :)

To i ja kontam,nekako ispadne najbolja varijanta pa sam miran... ssd i ram vec imam,tako da ce to biti

Je l' uzimas preko "Madjara" ili u radnji na odlozeno placanje :d

Preko madjara (sebe) na odlozeno :)

Salu na stranu,kad kod idem u lov na HW uvek se setim i iznerviram,kada sam radio u PC prodavnici pre 4-5 godpa bila opcija preko nasih super banaka (da ne imenujem),kao super odlozeno na god dana a kamata ~30+%... cisto dranje sirotinje...

A ovde em sto mozes bez problema da uzmes jos ti obavezno nude do 3 god sa 0%... treba Peci to da predlozimo da ubaci kao opciju u Bench shop :)
 
Probao sam matori,sa 9800GT... nish nije pomoglo,jer ono djubre od FB igara zdere CPU...
Zaboravih,jeste otkljucan,OC nix,i ovako se greje...
 
Poslednja izmena:
Matori, i3, i to Skylake. Gore makar imaš da biraš jeftine DDR4 memorije. Takođe, ganjaj nešto tipa rx460, jer su te browser igre jedno veliko neoptimizovano smeće.

SSD tu uopšte nije prioritetan.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Exodus +1

i3 6100 + rx 460 ...ima brate da sve da shtrika sto ti treba!
 
Nesto tebi tu nije OK sa tom masinom.
Sa x2 250 konfom sam godinama sljakao OK i za slicne potrebe (sem igara). Kad sam hteo da se igram sam imao 7750 ili slicnu GK i sve je sljakao odlicno na FHD.
sad imam FM2, ali opet slab i nemam problem sa fb-om ni dalje. diskretnu karticu sam dobio na poklon (passivna).
8gb rama, koristio w7, w10 i sad samo linux...

da odgovorim direktnije na temu - fx mislim da nije dobra kupovina za ovu namenu, mada je prica o grejanju malo preuvelicana, tako da je verovatno i3 bolja ideja, a deluje da si vec i sam odlucio...
 
Probao sam matori,sa 9800GT... nish nije pomoglo,jer ono djubre od FB igara zdere CPU...
Zaboravih,jeste otkljucan,OC nix,i ovako se greje...

Što reče kolega iznad, nije tu nesto onda u redu. PII sa diskretnom grafikom, ne sme da 'štuca'...
 
I meni se čini da nešto nije u redu..

Ja imam x3 435 (otkljucan u phenoma, doduše), 8gb rama i7850, pa rade odlično i mnogo zahtevnije stvari od fb igrica i filmova u pozadini. Npr, novi tomb raider izvlaci 30-40fps na full hd, medium/high


btw, i ja planiram da predjem na intel, iz drugih, razloga, i3 bi ti lepo radio
 
Momci,lepo vam kazem,bench se sada radi preko FB igara a ne PC...

Znaci,FB shit game Farm Heroes Saga ili sta je vec + shit flash based net TV u FF i samo to sljaka na kompu u momentu SS.

Imamo SS sa Celeron konfe,450 normal i 450 otkljucan na PII i i3-4160...

Znaci sve je ok sa masinama,stim da je 450 proban i sa 9800GT i sa GTX 650 OC,sve isto... sto je meni i logicno,nisu 3D app pa da zaposle grafu...
 

Prilozi

  • Celeron.JPG
    Celeron.JPG
    146.7 KB · Pregleda: 90
  • 450 normal.PNG
    450 normal.PNG
    183.3 KB · Pregleda: 90
  • 450 unlock.PNG
    450 unlock.PNG
    78.3 KB · Pregleda: 83
  • 4160.PNG
    4160.PNG
    162.3 KB · Pregleda: 80
Da ti nije iskljucena hw akceleracija u browseru ili flash playeru?

Sad sam probao tu farm sagu, tv svuda u chromu i full hd film u vlc-u, izgleda ovako: (druga slika je sao fb igrica)

Ajd okaci sliku process taba. Mozda mu je malo 2.5gb rama, ako sam dobro video koliko imas?
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    275.3 KB · Pregleda: 88
  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    254.7 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
HW acc ukljucen,3GB rama,bilo nekad i 8 ali ista prica...

Imas PM,na zalost ne mogu relevantne podatke u vezi TV-a javno objavljivati...

A da,Chrome bolje rukuje,ali mora FF... ako si ozenjen,razumeces :)
 
Jesam, srećom, koristi operu ili chrome :D

Ne znam šta da ti kažem, menjaj onda cpu, buraz je prošle godine uzeo i3-4170 i ne žali se, a koristi gomilu tih flash sr*nja za kladionice i online tv
 
Oke ondaK,sta mi savetujete,i3-41*0 ili ici na i3 6*** ? Nem pojma kolika je razlika u kinti i perform...
 
Idi na i3 6100, imaces i pristojnu integrisanu.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Da bi igrao flash igre treba ti upgrejd ko wankel motor u NSU. (Kupi FX 6300 na nekom popustu za manje od 100 jura)
U U.K zbog humora wankel izgovara se kao wanker (dr.ati) su ga prekrstili u rotox motor
 
Poslednja izmena:
El zezate? to moze da radi na digitronu.
Cak i na ovom.

Desktop_2016_10_24_23_45_10_765.jpg

Nemoj da vas buni zauzece procesora, uglavnom je stalno tako.
 
Nazad
Vrh Dno