Šta je novo?

Рачунар неће да се упали.

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,573
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Рачунар одједном више неће да се упали. Ништа се не дешава, једино што константно светли је лампица на предњем панелу, односно читачу картица који има и један usb порт. Та лампица никад није светлела осим кад је usb flash утакнут. Тај читач се налази уместо некадашњиx 3,5' дискетних јединица. Исто тако и када извадим кабал од напајања и поново га после неког времена вратим заветле све три лампице на тастатури.
 
И ја сам имао сличан проблем и рачунар није хтео да се упали док нисам извадио батерију из плоче сачекао мало, вратио је и поново га стартовао, само што је овај пут упалио :)

Sent from mTalk
 
... ili kao sto sam ja naleteo pre neki dan, posle cele operacije iz prethodnog posta, nebulozna sprava je proradila tek kada sam zamenio tastaturu. Znaci moze da bude puno gluposti u pitanju.
 
Како да најједноставније проверим исправност напајања? Ако се на празно накачи на напон, хоће ли се покренути вентилатор? Сад сам скинуо напајање, отворио сам да и очистио. Још га нисам вратио.
 
Како да најједноставније проверим исправност напајања? Ако се на празно накачи на напон, хоће ли се покренути вентилатор? Сад сам скинуо напајање, отворио сам да и очистио. Још га нисам вратио.
Možeš ovako, ali to nije garancija da je napajanje ispravno, već samo da si ga uspeo pokrenuti.
Pozajmi od nekoga na sat vremena (potvrdjeno ispravno) napajanje i probaj, to je jedini siguran način.
 
Вадио сам све компоненте и поново их враћао, и даље неће да се упали. Једино што константно светли је лампица на оном читачу мемориских картица.
Кад се прикачи струјни кабал на напајање на секунд засветле и све три лампице на тастатури, а кад хоћу да упалим рачунар исто на секунд заветли и лампица на тастеру паљење. Да ли би то требало да занчи да је напајање исправно или неисправно?
Набавио сам и неко старо напајање али се разликују каблови, има 20пин џек што иде на плочу ја имам 20+4, имам и још један atx који се разликује као и каблићи за хард дискове. Тако да напајање још нисам пробао, не знам да ли може да се накачи.
 
Poslednja izmena:
Купио сам ново напајање Lc 420w, све повезао, укључио рачунар. Рачунар се укључио, почело је дизање система, појавио се лого видноуса и онак круг што се врти и таман да се појави слика десктопа појави се порука да нема сигнала. Пробао дам више пута, вадио меморију и исто. А идаље ми светли лампица на тастатури.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Ako sam dobro shvatio sa ranijim napajanjem nije nijednom krenuo da butuje normalno?
A sa ovim novim jeste ali se desilo to što kažeš?
To nisu dobre vesti, mogla bi biti matična koju je načelo staro neispravno napajanje a kada si je pokrenuo sa novim ispustila je poslednji dah...

Proveri sve još tri puta, probaj i sa integrisanom grafikom ili drugom grafikom.
Probaj i sa drugim ramom, za svaki slučaj (nije do rama po svoj prilici).
Pa ako ništa ne pomaže do ploče je, načelo ju je neispravno napajanje i dokusurilo puštanje u rad sa ispravnim napajanjem.
 
Прво напајање није ни хтело да се упали, само су светлеле лампице на тастатури. Са другим се упали рачунар, покрену се сви вентилатори (напајање, процесор, и један на кућишту). Почне бутовање, све то одради, појави се знак виндоуса и цап нема слике на монитору односно на телевизору "нема сигнала". И опет светли лампица када је угашен рачунар.
Шта значи када је угашен рачунар а светли лампица на тастатури?

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Прво напајање није ни хтело да се упали, само су светлеле лампице на тастатури. Са другим се упали рачунар, покрену се сви вентилатори (напајање, процесор, и један на кућишту). Почне бутовање, све то одради, појави се знак виндоуса и цап нема слике на монитору односно на телевизору "нема сигнала".И опет светли лампица када је угашен рачунар.
Шта значи када је угашен рачунар а светли лампица на тастатури?

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
Dešava se stalno/svaki put?
Ili se desilo samo prvi put, a posle toga neće ništa (samo svetle lampice, bez butovanja)?
 
Да ли мислиш на старо или на ново напајање?

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Ново ради, бутује се, појави се лого виндоуса (четири квадратића прозорчића) врти се испод онај кружић и кад треба да се појави слика десктопа нестане слике. Тако стално, пробао сам пар пута, не шаље слику на тв. Оно светло на тастатури светли кад урадим хард гашење рачунара, не могу другачије. лампица се угаси после сат времена било дал вадио кабал или не, нестане тек тад, ваљда кад се испразни.
У међувремену сам ваљда решио проблем, повезао сам рачунар и тв vga каблом и даје слику. Картица има два dvi излаза. Преко hdmi неће да ради, а радило је раније. Не могу да клонирам излаз картице.
Да ли има везе са вађењем батерије из плоче, и како да апдејтуем биос?

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa baterijom.
Zasto da radis update biosa? Ako je pre radilo, onda nema veze sa biosom.
Proveri kabal od harda, ubaci u neki drugi ulaz na maticnoj.
 
Сад сам се сетио да ми исто тако пре пар месеци слика на тв није хтела да се приказује преко hdmi него само преко vga прикључка, после је прорадило, али мислим да је то до телевизора.
Какве везе има хард диск са тим што се слика преко hdmi не појављује на тв?
Сутра ћу скинути неки програм за дијагностику, али један од дискова је на издисају heatly 35%.
Углавном сад ради, два месеца ме мрзело да купујем напајање, у задње време га нисам често користио. Те лампице су ме буниле што светле а напајање неисправно.
Сад још треба да поправим монитор, можда купим нови хард.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam bas detaljno citao sve, ali koliko sam video tebi se komp ukljuci, i stane kad se pojavi windows logo, pa sam zbog toga rekao za hard, jer se meni tako desavalo.

P.S. Koja ti je revizija ploce, ako je ona iz "Moja masina"?
 
Poslednja izmena:
Да, само што и даље ради y позадини. Неће да даје слику преко Hdmi, само vga. Са Hdmi има слике са бутовањем, покретањем виноуса, али кад се исти покрене кад треба да се појави десктоп слика нестане.
Матична је GA-P35-DS3L.
Раде Hdmi на тв, један је рисивер, други је alcatel mirocast, два слободна. Сад је повезан на pc улаз.


Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Pa onda je to problem sa drajverima za grafičku ali in može da se pojavi usled lošeg HDD-a.
 
Можда су драјври. Знимљиво да се преко vga не види бутовање а види виндоус а преко hdmi не види виндоус а види бутовање. Тв за повезивање има 4 hdmi, pc (vga)2usb, чинчеве, скарт. Позабавићу се данас са тим.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
digni sistem u safe modu. ako ne moze reinstaliraj ga.
il ti je win pobrljavio iz nekog razloga il ti je jos nesto izgorelo sa napajanjem.
 
Imam sledeci problem startujem racunar kuler se vrti zacuje se malo hd. Ali ne baca signal na monitor i ne cujese nikakav bip. Probao sam sa drugom geafickom i drugom memorijom. Kompjuter je p4 brendiran NEC. Ubacio sam u pci slot onaj tester za maticnu ne baca nikakav broj. Probao sam i drugi hard. Stavio sam i novu bateriju.
 
Poslednja izmena:
Probao i napajanje nista. Samo ventilator krene da se vrti zacuje se malo hard i nista daljese ne desava. Znaci probao sam sa drugim, napajanjem, memorijom, hdd, nova baterija i dalje nista.
 
Ostaje ti još da izmenjaš grafičku i kabal za napajanje (onaj od 220v), pa da konstatujemo da je ploča capnula. Ili proc, što je mnogo ređi slučaj.
 
I graficku i kabal za napajanje, kao i samo napajanje sam izmenjao. Izgleda na zalost ploca. Ima li jos neko neki predlog?
 
Da ga upalis nije problem, najlakse je uzmes benzin i polijes i da vidis kako se upali.

edit: Da ne pomislite da sam otisao u offtopic, vi niste coveka razumeli dobro. On hoce da upali racunar - ne da ga ukljuci! :) Mozda tu lezi problem.
 
Poslednja izmena:
Ако га полијеш бензином ти ћеш га запалити а не упалити.
Укључити, може бити и прикључивање кабла на утичницницу.
О томе можемо до сутра да расправљамо.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno