Šta je novo?

Preporuka za slušalice

~animagus*

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2003
Poruke
274
Poena
319
Pozdrav svima,

Posle 7-8 godina rada, obe AKG slušalice - K514 i jedne AKG bubice (ne sećam kodne oznake, mada mi je zvuk na njima bio daleko bolji od pomenutog K514) su otišle pre nekog vremena.
Planiram kupovinu novih sluški - za bubice planiram da izdvojim do 100EUR, a za over-the-ear varijantu koju bih naknadno kupovao verovatno do 150/200 EUR.
Kako već neko vreme ne pratim ovo tržište, zamolio bih za preporuku šta da gledam. Pogledao sam par testova, pa su mi zapali za oko Sennheiser Momentum M2 IEi i Beyerdynamic idx 160 ie.
Zamolio bih za komentare, ako bilo ko ima iskustva sa pomenutim.

Svakako ću proći par hi-fi prodavnica po BGu, poslušati različite modele ako je tako nešto dostupno, ali bi par smernica dobrodošlo.

Što se zvuka tiče - blues, rock, jazz, funky, malo metal, itd..

Hvala unapred!
 
Over ear:Yamaha HPH-MT220 odlicna im je cena kod nas(sto je retkost),vaze za neutralne,detaljne,udobne,nezahtevne po pitanju snage.Za tvoju vrstu muzike(verujem i ostalu) verovatno best buy kod nas,mozda i sire.Da si rekao on ear bilo bi lako(Grado)
In ear:Ovo je jos vise za.ebano,svakako nemoj Beyerdinamic jer se nisu bas nesto proslavili sa bubicama.Pogledaj nove Audio-Technica ATH-E40,dual driveri+izmenjivi kablovi,cena im je tacno 100e,jedino ne znam da li prodavnica(RP) dozvoljava probu in -ear slusalica.Njima je cena tu negde sa ostatkom sveta sto je uglavnom retkost u srbistanu...
Aj uzdravlje...
 
Poslednja izmena:
Hvala! Gledao sam tu Yamahu, ali je navode uglavnom kao studijske, pa ih nisam razmatrao. Definitivno ću ih poslušati..
Ono što me isto tako interesuje, da li bi mogao da mi uporediš (pros/cons) on-ear vs over-the-ear sluški? Da li da gledam i on-ear? Dešavalo mi se da ovaj prošli, koji je navodno over-the-ear da mi posle dužeg slušanja pritiska uši, što ume da bude neprijatno..
 
Over ear su generalno mnogo udobnije,on ear su vise za slusanje u pokretu.Ima i tu par interesantnih modela ali za kucnu uporebu isao bi na over ear...
Na kraju krajeva idi poslusaj i Grado pa sam proceni....
 
Ako hoces mozes da probas i audio tehnica m40x, odlicne slusalice za oko 130e, mogu da se probaju pre kupovine.
Jedina prednost koju onear imaju je to da su manje, ni izolacija nije nesto bolja na onear.
Za inear mogu da ti preporucim shure se 215, odlicna izrada i maltretiram ih vec par godina i izgledaju kao nove.
 
M40X meni bar nisu za rock i metal,gitara ume malo da para usi,pogotovo ako se slusa glasnije,ne odrade one to generalno lose(daleko bilo)
vec mislim da ima boljih opcija za tu muziku...
Al najbolje je da covek sve lepo poslusa i odabere prema svom sluhu...


P.S.Obavezno poneti svoju muziku pri isprobavanju sluski...
 
Hvala na komentarima!
U nekoj neobaveznoj priči, drugar je hvalio HK soho on ear varijantu.
Jel ima neko iskustva sa njihovim sluškama?
 
Ovako, u poslednjih par dana sam se prošetao po par hi-fi mesta po gradu i poslušao Seinn 558/598, Beyerdynamic 880/860/660, Yamaha MT220, ATH M50x/M40/MSR7, neki on-ear Bower&Wilkins (pelep btw), Grado SR80 i verovatno još nešto. Nosio sam svoj iPad classic sa 90% wav-a (šta je sa podrškom za flac apple?!). Utisci su sledeći:
- Seinn - previše basa za moj ukus. Kao da pokušava da zamaže zvuk. Ok je to, mnogo bolje od proseka ali mi definitivno ne odgovara.
- BD - jako neubedljivo, visoki tonovi izraženi, malo basa,..
- Grado SR80 - više mi odgovara od prethodna dva ali ne u potpunosti da bih ih pazario
- B&W - van budžeta, a nisam bio oduševljen zvukom
- Yamaha HPH-MT220 - potpuno oduvan! ali u potpunosti oduvan i oduševljen kako zvuči! Balans, nivo basa, raspon, preciznost.. zvuk je potpuno neverovatan. Jedini nedostatak je fiksan kabal
- ATH 50x - utisak / boja jako slična gorepomenutoj Yamahi, ali ima malo više basa i to kvari sveukupan utisak
- ATH MSR7 - verovatno jedan od najlepših komada hardvera koje sam imao prilike da držim u ruci. Zvuk je jako dobar stim što bi mi odgovaralo da su za nijansu zaobljenije.

Za sada sam najbliži kupovini Yamahe (razmišljam i o MSR7), stim što bih morao još jednom da ih poslušam..

Kako ću da korisitm sluške (pored muzike) i za igre i gledanje filmova, da li neko ima iskustva sa goerpomenutim a vezano za multimediju?
 
Za takav combo (muzika, igre, filmovi itd) pre bih uzeo open/semi-open sluske, mislim da su te Yamaha u prednosti zbog toga ali na kraju ti odlucujes :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Moja greska, mislio sam da su te semi-open.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Brutalne su i jedne i druge,sad kabal stvarno moze da bude zajebancija.Tog garija sto mu je palo na pamet da stavi spiralni kabal na sluske bi za m..a obesio.
Patio sam se sa njim na m40x dok nisam nabavio od preko baru custom gajtan...
MSR7 koje su i meni interesantne ali trenutno preskupe vaze za poprilicno analiticke sluske a tvoj ipod(nemoj me shvatiti pogresno) nije neki hifi plejer,
u prevodu bojim se da bi mogao cuti i nesto sto ne treba.
ALI tvoj sluh je najmerodavniji,poslusaj jos jedared oba modela i preseci(ne gajtan :D )
 
Ako nista jos nisi uzeo mozda pogledaj Sennheiser HD 439 - nemam mnogo iskustva sa jakim/skupim sluskama ali ove mi se cine ok + sto su veoma lagane/udobne a mogu da se voze i sa vecine telefona. Tu su negde oko 100e mislim.. Negde su ih zvali bebama HD 600...
 
Brutalne su i jedne i druge,sad kabal stvarno moze da bude zajebancija.Tog garija sto mu je palo na pamet da stavi spiralni kabal na sluske bi za m..a obesio.
Patio sam se sa njim na m40x dok nisam nabavio od preko baru custom gajtan...
MSR7 koje su i meni interesantne ali trenutno preskupe vaze za poprilicno analiticke sluske a tvoj ipod(nemoj me shvatiti pogresno) nije neki hifi plejer,
u prevodu bojim se da bi mogao cuti i nesto sto ne treba.
ALI tvoj sluh je najmerodavniji,poslusaj jos jedared oba modela i preseci(ne gajtan :D )

Starno su ga upropastili sa spiralom :) Da ne skapiraš pogrešno, MSR7 su fenomenalne, ali meni za moj ukus a u poređenju sa Yamahom, treba da su malo zaobljenije.. Ono što me je interesovalo, da li imaš ideju kako će se pokazati ove sluške u filmovima / igrama?
 
Poslednja izmena:
Iskreno nemam predstavu,sto se tice sluski vodim se iskljucivo muzikom...
 
Inace, gledao bih u skorijoj buducnosti da uzmem i dac+amp za slusalice. Preporuke? Sto se pojacala tice fiio k5 vidim da hvale, za dac bas nemam ideju sta bi bilo ok. Da li je dac+amp u jednom uredjaju zahvalna kombinacija, da li i to treba gledati?
 
Smsl m8 + va2 + p1
 
Poslednja izmena:
M8 se nalazi za oko 250e. Ima li stogod jeftinije? Kakav je sanskrit?
 
M6 onda. On je AIO.
 
Poslednja izmena:
Isao bih na odvojen DAC i AMP. Ima li iko iskustva sa schiit-om?
 
Ima. Već par meseci koristim uber stack i prilično sam zadovoljan.
 
Koliko sam video jedini nacin da se pazari schiit kod nas je kupovina pre neta? Da li postoji neka druga kombinacija?
 
Rece da bi dao do 200e za slusalice, mogao bi u obzir da uzmes i Grado sr225i.S obzirom da ti se zvuk vrti oko bluza, roka i dzeza, bio bi savrsen kombo.
 
skymusic - shure se 215 (kao sto neko rece) IEM
ako uzimas Over-Ear uzmi open ili semi-open - Fostex t50rp mk3/ hd598/ dt990 pro
iskreno do preko 300e ne mozes dobiti nista bolje od mk3, bar ne kod nas. ili sav kesh ulozi u neki HiFiman 400s koji ima fenomenalan zvuk (i mozda edition S, taj nisam cuo ali to je neka portable varijanta sa dynamic driverima ali svakako ne bolja od 400s ). jedino ako hoces neke slusalice lepe na oko da mogu da sluze i kao portable onda verovatno m40x/msr7/mt220 (mada sta ce to pmda IEMs) :)

ja posedujem sva 3 gore navedena modela a imao sam jos i pregrst zatvorenih tipa m50/mdr7506/krk 8400/krk 6400/shure 440/ mdr v55/ neke skupljaju prasinu i imaju sentimentalnu vrednost neke sam prodao ali poenta je da mi se nisu svidele kao gore navedene.
t50rpmk3 - odlican bass, precizan, kontrolisan, srednji neutralni, malo izrazeniji visoki tonovi ali cela frekvenca ima dosta detalja ,cista je i jasna. jedino fali mozda malo vishe sub-bassa (mada kod 90% otvorenih modela u ovom cenovnom rangu sub-bass se i ne cuje).
 
Prijatelju ti ako imas sva tri navedena modela (Fostex t50rp mk3/ hd598/ dt990 pro) mogao bi mnooogo da pomognes jednom nasem zemljaku na headfi
http://www.head-fi.org/t/820792/dt990pro-hd558-t50rp-mk3
koji bas ima dilemu koje od njih da uzme,a sudeci po njegovom i tvom inventaru imate gotovo isti ukus sto se tice sluski... ;)
 
Obrati paznju na njegove utiske o slusalicama koje je probao, ocigledno ne gotivi cak ni umereno "bassy" zvuk pa je veliko pitanje da li bi mu odgovarale mnoge sa tvoje liste a shure 215 moze odmah da otpise jer koliko znam vaze za "dark n bassy a ima i malo boljih in ear za te pare mada bez lako izmenjivih kablova.

Od in ear ja bih pazario ove http://www.audio-technica.com/cms/headphones/1108c4542caf5790/
http://www.head-fi.org/t/736315/review-audio-technica-ckr-9-experiencing-sound-reality

Ko je snalazljiv i hoce da malo rizikuje do tih AT moze da dodje vec za 60-ak $ ili za 130-150$ na amazonu sto je dosta povoljnije od redovnih cena ;) a u pitanju su sjajne sluske.



Sent from my D6503 using Tapatalk
 
SE 215 se pojavio 2011!I dan danas imaju istu cenu a svedoci smo da bukvalno svake godine izlazi nesto novije,bolje.Za 100e sigurno postoje mnogo bolje sluske,verovatno i za 50e
s obzirom da mnogi kazu da je MEE M6 PRO bolji a kosta 50$ sa mnogo boljom opremom...
 
@poslao sam zemljaku pm na serbian :)
@hsv.stoned pa vidi za 150e-200e nece naci nista da njemu skroz odgovara ja sam samo naveo sta je dostupno kod nas u tom cenovnom rangu a da je kvalitetan zvuk,izrada,komfor takodje lako moze i od dt990 da napravi koliko toliko neutralne slusalice ako ga ne mrzi da se bakce oko EQ-a pa i nekog prostijeg sa 10 band. takodje ne znam sta znaci ne voli ni "umereno bassy" u kontekstu sa sennheiserom koji ima bassa cisto toliko da bi znao da postoji i on tu negde u frekventnom opsegu :) takodje je i t50 dosta neutralan. ali valjda kada pesma ima bassa ti bi i voleo da ga cujes sto je kvalitetnije i realnije moguce, to nam je ono Fi(delity) od hifi xD mozda se covek previse navikao na AKG zvuk /\ sa istaknutim vokalima onda najbolje da opet uzme neki akg tipa k550 (ima neki na kp za 150e) , k612 ali nije ni to garancija da ce da mu se svidi. ako hoce zatvorene moze uzeti ili m40x/krk 8400/nove hd569/srh 840/ultrasone dj1/hfi580 cene su to negde od 100-150e.

sto se IEMs tice ja nemam pametniju preporuku koja je dostupna kod nas posto sam probao neke denon,fostex,akg,sennheiser i nisu me nesto oduvale bar ne do 100e (to je sve bilo pozajmljeno od ortaka, ja uglavnom imam sennheiser modele koje ni ne koristim tbh :) )
 
E neka si,vidim da je covek u mukama a niko rec da izusti...
 
E neka si,vidim da je covek u mukama a niko rec da izusti...

mozda im je lokacija pored username-a odbojna ( Serbia ) :) pa kontam da je samo stvar ukusa izmedju ta 3 modela, generalno zvuk je najbolji na t50(ali treba dobro pojacalo), komfor+bass na dt990 a vokali na hd558. mozda eventualno da uzme neki akg k612 ili audiotechnica AD seriju i to bi bilo to sto se tice dostupnosti u srbiji :)
 
Nazad
Vrh Dno