Šta je novo?

Meizu MX5 ili Xiaomi Mi5?

heavy jerk

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2012
Poruke
98
Poena
160
Pozdrav drustvo,

Odlucio sam da se vratim na Android sa Iphone sestice. Izbor sam suzio na ova dva fona. Sta mi vi preporucujete?
 
Neki konkretan razlog?
Probao sam m2 note od burazera, cackao ga, i svidja mi se taj njihov Flyme android.
Sta bi ti preporucio tu negde do ~350e? Kao sto rekoh, imam trenutno jabuku sesticu, pa u nekom tom rangu. Ono sto mi treba je da fon bude fluidan, pristojne baterije, i da moze da zadrzi tu fluidnost bar godinu ipo recimo. Igrice ne igram, nisam neki zaludjenik za do jaja kamerom, tako da su mi se ova dva Kineza ucinila dobri izborom.
 
btw nesto sam sad gledao oglase na KP, i vidim da mi u budzet upada i Pro 5 verzija od Meizu-a. Ima i pro 6, ali nju sam izbacio iz izbora jer ima mnogo slabu bateriju...
 
ajd kad vec toliko spominjete Nexus, da ga uzmem u razmatranje :D
Posto vidim da ima za 400 jura na KP i 6p, a mogao bih toliko da dobacim, koja je razlika 5x i 6p osim u velicini? Kapiram da je podrska ista za oba fona? Trajanje baterije?
 
btw nesto sam sad gledao oglase na KP, i vidim da mi u budzet upada i Pro 5 verzija od Meizu-a. Ima i pro 6, ali nju sam izbacio iz izbora jer ima mnogo slabu bateriju...
Ako imaš volje da budeš različit onda vidi i meizu mx6. Naravno čekao bi ga da ti dođe iz Kine itd itd ali krastavac.
Pro 6 po meni najlepši mob ikada napravljen ali što kažeš baterija nije baš nešto . Mada ima brzo punjenje.

Možeš da razmotriš i lg g5 što se mene tiče.
6p je isto ok ali je baterija prosek. Nema više mobova sa brutalnom baterijom.
Možda jedino kada bi negde pronašao mate8 za ispod 400e.
 
Poslednja izmena:
haha ma koja crna zelja za razlicitoscu, hocu samo dobar fon :)

LG i Samsung ne bih uzimao, zbog ovog drugog sam i bio presao na iOS :D
Iskreno, jedini izvor informacija mi je net sto se poredjenja modela tice, pa vidim da svuda pljuju Pro 6 zbog baterije, a vidim da je cak i slabiji po nekim parametrima od Pro 5. Jedan veliki plus petice je dig-analog konverter, kazu da je zvuk brutalan, sto meni dosta znaci.
MX6 jos nema kod nas, mada i on ima isti procesor kao i Pro 6, pa ne znam sta bih spec dobio s njim.
Slazem se, Meizu stvarno ima do jaja dizajn, totalno mi se to ne uklapa u stereotipnu pricu o Kinezima, ali eto :)
 
Poslednja izmena:
a nećeš da se venčaš za telefon, uzmi meizu ako te nešto vuče ka njemu :)...ima neke funkcije i rešenja koja ne bih menjao za milion nexusa...mislim, s jedne strane se veliča mogućnost kastomizacije androida a onda je kao fora čist android gde nemaš ništa pa onda ubacuju exposed i slično...sve dok rade meni bitne aplikacije nije mi ni važno koliko dugo će raditi apdejte sistema...uostalom, dobar broj ljudi ovde menja telefone na nedelju dana tako da i taj argument pada u vodu...:)
 
Nazad
Vrh Dno