Šta je novo?

Savet za napajanje do 75e

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Uzeo bih novo napajanje, ovo moje pregazilo 6-tu godinu, vreme je da se menja, neki vas predlog?
75e kod "Madjara" ofc.
Trenutno bi radilo na i5 3350p, GTX 1060 blagi OC, 2 HDD...
 
I ovo Thermalltake mi sad deluje primamljivo, ovo sad sto imam TR2 550w me prijatno iznenadjuje svih ovih godina, s`obzirom na generalni stav da su Thermalltake napajanje druga klasa i budget varijante(u najboljem slucaju).
Da dodam, modularno je MUST.
 
Poslednja izmena od urednika:
Trenutno da, ali ono gledam napajanje koje bih koristio i za sledeci build, dakle, ako ne daj boze ne crkne isto bar 5 godina :)
Videcemo, vidim ima i nekih seasonica.
 
Slazem se 530w bi bio overkill ta konfa ne bi trosila vise od 300w nikad ni u full load-u...:)
Znaci gledaj napajanje tu neko od 500w do 550w i sa sto duzom garancijom i da ima najmanje gold sertifikat za visoku efikasnost...
Mislim ne mora da ima gold sertifikat ali kako hoces :)...
To Corsair od 600w je prejako za tvoju konfiguraciju...
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih sigurno od Fante(Digital Trigger-a), i upravo sam gledao ovo Corsair CX600M:d
Sa druge strane, i ovo Thermalltake mi sad deluje primamljivo, ovo sad sto imam TR2 550w me prijatno iznenadjuje svih ovih godina, s`obzirom na generalni stav da su Thermalltake napajanje druga klasa i budget varijante(u najboljem slucaju).
Da dodam, modularno je MUST.
Mozda je to za TT vazilo pre 10 godina. Sad i kod njih imas top, mid i budzet klasu. Trazi npr CWT DSG platformu i bice ti jasnije

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Dobro, mogu mozda i od kilovata da uzmem, da se nadje :d
Hvala svima videcu, kazem uzeo bih nesto jace, jer sledeca konfa kad predjem na DDR4 ce biti i7(zbog posla i gaminga) i neka grafa klase iznad(xx70 bar) kao i 1440p monitor.
 
Mozda je to za TT vazilo pre 10 godina. Sad i kod njih imas top, mid i budzet klasu. Trazi npr CWT DSG platformu i bice ti jasnije

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Tako je. Ja imam to TT od 730W i kad sam gledao testove razlika između njega i 2 istog naziva sa manje vati je ogromna. Skroz druge delove ugrađivali. Koga zanima neka progugla.
 
Dobro, mogu mozda i od kilovata da uzmem, da se nadje :d
Hvala svima videcu, kazem uzeo bih nesto jace, jer sledeca konfa kad predjem na DDR4 ce biti i7(zbog posla i gaminga) i neka grafa klase iznad(xx70 bar) kao i 1440p monitor.

Ta konfiguracija uz overklok ima da trosi oko 320-350W. Napajanje od 500-600W ima da ti gura i sve naredno jos boga pitaj koliko ipravo zbog povecavanja efikasnosti.
 
...i da ima najmanje gold sertifikat za visoku efikasnost...
Mislim ne mora da ima gold sertifikat ali kako hoces :)...
To Corsair od 600w je prejako za tvoju konfiguraciju...

1. Tom Cors-u treba 50W da bi se pokrenulo = nije prejako.
2. Što se toliko hvataš za nalepnice na napajanju? Ne postoji samo 1 metodologija kojom se dobijaju sertifikati tako da je to poprilično irelevantno.
3. Troll: Pa jel treba da ima sertifikat ili može i bez njega? :D

Corsair CS450M ( LC6460GP4 ) sasvim dovoljno i za i7 kombinaciju

Sad kad te uzmu na zub ovi što uče preko YT-a... :d

Slazem jako brzo ce doci vreme kad ce racunari trositi kao sijalica a moci ce da budu upotrebljivi za gejming :)

To kad pređemo u sobu o tabletima... Punjač od 5V 2,1A je sasvim dovoljan. :S:
 
Poslednja izmena:
Uzeo bi napajanje uvek sa sertifikatom makar da ima Bronze sertifikat ipak ti sertifikati nesto znace ne bi ih proizvodjaci stavljali da ne znace nista...Tacno je da sertifikati ne znace da su u napajanju najkvalitetnije komponente tome i sluze testovi napajanja da bi se videlo sta je kvalitetno a sta ne....

Slazem se da ima sistema koji trose 150w u gejmingu pogotovo Apu sistemi ali za hardcore gejming na ultra ne mogu jos uvek da trose 150w....

Rekao sam vec 500w je i vise nego dovoljno nije potrebno 600w...Moje misljenje ako neko misli da za konfiguraciju koja trosi 300w treba 600w onda ne znam sta da kazem...
 
Za kućno, pa i gejming korišćenje ja ne vidim razlog da se neko opterećuje sa ovim. Razlika od 10% efikasnosti kad napajanje troši npr. 300W (ovo je već ozbiljno opterećenje) je svega 30W. I da se ovako koristi svaki dan 8 sati, 365 dana godišnje neće se potrošiti ni 1000 dinara više struje.
Pri malim opterećenjima razlika je tek zanemarljiva.
 
Pa ne moraju ni da stavljaju sertifikate cim se napajanja uzme u ruku prema tezini se odmah vidi dal je kvalitetno ili ne imao sam pre lc power od 600w 2.31v i kad sam njega podigao i fractal design Teslu od 800w sto sad imam razlika je ogromna a da ne pricam o grejanju Fractal design se nikad nije ugrejao skoro pa ladno napajanje dok je Lc uvek bio topao i izbacivao ogromne kolicine toplog vazduha zato sam ga i prodao i uzeo Teslu i nisam se prevario....I u pravu si da su najefikasnija napajanja na 50 do 60 posto...
Koliko sam shvatio oni do sertifikata dolaze tako sto napajanju testriraju efikasnost u radu ako je efikasnost 94 posto onda je Titanium ako je manje onda je platinium naravno krajnji korisnik ne dobija veliku ustedu na kraju godine lepo pise u tvom clanku da je usteda 16 dolara ali najvaznije po meni od svega je to sto se kvalitetnija napajanja ne greju plus neka napajanja ne pale ventilatore do odredjenog opterecenja efikasnost je tek na poslednjem mestu ali dobro dodje...
A za svoju konfu ako coveku nije vazna efikasnost moze da uzme i lc power od 500w ili lc power od 600w samo sto ce napajanje da mu se greje kao ludo....Naravno nece biti nista celokupnom racunaru zbog toga osim same temperature u kucistu.
Slazem se Mitar 1982 efikasnost nije toliko vazna ali obicno ta napajanja sa vecom efikasnosti se manje greju i duze traju.
 
Nazad
Vrh Dno