Šta je novo?

Dilema: Laptop ili desktop

djakza

Cenjen
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruke
756
Poena
135
Pozdrav. Došlo je vreme za kupovinu novog računara, pa se dvoumim šta uzeti. Budžet mi je oko 600e. Planirao sam da uzmem laptop ali ako bih mogao za iste pare da uzmem dosta bolji desktop računar pre bih uzeo to, pošto postojeći laptop može da mi služi za ležeran web surfing i slične stvari.

Što se tiče laptopa za sada mi je ovaj favorit: https://shop.benchmark.rs/laptop_racunari/asus_k555lf_xx168d-79419

Ako može neka preporuka možda boljeg laptopa ili primer konfiguracije za slične pare.

Hvala unapred.
 
Dobro dosao,
posto vec imas laptop i da ponovo kupujes laptop za 600e a da nije full HD danas nema neke logike, za te pare bolje ici na desktop.
Moras reci da li bi desktpo isao od 0 tj. kuciste, napajanje, hdd......
 
Poslednja izmena:
Imam već jedan desktop ali je on baš star, kupljen 2008. tako da ne verujem da bi mogao bilo šta osim kućišta da iskoristim. Recimo da je od nule, pa ako uspem nešto da iskoristim- super.
 
Recimo,
i5 6500 - 180e
Asus Z170-P - 100e
DDR4 8GB 2666MHz Kingston HyperX Fury Black, HX426C15FB/8 - 43e
XFX TS Series 430W - 43
Evo 850 250gb - 85
--------------------------------
ostaje oko 150e za graficku, ako imas hdd.
 
Imam kucuste i HDD moze da posluzi za pocetak. Konfiguracija tog starog desktopa je Intel Core2Duo E6750 @2.66GHz, 2GB RAM, HD4850, za ostale delove nisam siguran ali svakako ce sve novo osim HDD-a na pocetku ici. Jel postoji neki sajt gde mogu da sklopim neku konfiguraciju uz cene?
I koju bi prodavnicu preporucili za kupovinu?
 
I koju bi prodavnicu preporucili za kupovinu?

Mi uglavnom ovde kupujemo preko Mađara. Samo obrati pažnju, nije tamo baš sve jeftinije.

Ja sam gledao za sebe

MSI Z170A Tomahawk - 120€
i5-6400 - 160€

Za ram, napajaje istalo se slažam.
 
Zanima me zašto mu preporučujete Z170 matičnu pošto će ići na non K procesor?Postavlja se i pitanje da li kupcu treba USB 3.1,M.2 i ostalo što Z170 donosi?Postavljam ovo pitanje zato što veliki broj ljudi ne koristi 90% pogodnosti skupljih ploča.
 
Po meni matična ploča i napajanje su dva najbitnija dela računara. krastavac, ja sam stara škola. Matična ploča se najređe menja i zato je bolje u startu kupiti kvaliteniju, i opremnjeniju. Ovoj MSI, koja je po meni odlična, ima samo jedan nedostatak, a to je što nije MC 5, već 4. Za te pare bi bilo bolje da je MC5
 
Imam kucuste i HDD moze da posluzi za pocetak. Konfiguracija tog starog desktopa je Intel Core2Duo E6750 @2.66GHz, 2GB RAM, HD4850, za ostale delove nisam siguran ali svakako ce sve novo osim HDD-a na pocetku ici. Jel postoji neki sajt gde mogu da sklopim neku konfiguraciju uz cene?
I koju bi prodavnicu preporucili za kupovinu?

site za konfiguraciju http://www.emmi.rs/konfigurator.37.html

- monitor koji imas da li je DVI ili sta?

- taj HDD koji imas da nije slucajno ATA prikljucak
http://img.aws.ehowcdn.com/intl-620/ds-cdn-write/upload//4000/900/10/6/274916.gif
jer ako jeste nema nista od njega!

Stara konfa se podrazumeva da se proda i tu padne jos neki dinar, mozes da prvo sklopis konfu sa integrisanom pa da prodas staru i dodas pare za diskretnu gpu.

Ovako,
ako se ja pitam pre bih uzeo i5 6500 (180e) u odnosu na i5 6400 (160e) iz prostog razloga, brzi je moze da radi i bez OC-a dok kod i5 6400 se podrazumeva OC.

Stefan2000@ slazem se sa vladat1, uz odgovarajuci bios na Z-MB dobija se mogucnost da se OC-uje cpu non-K, mozes da podizes frekfenciju ram-a, kvalitetnija je ploca.....
 
@vladat1

Kako tačno preko Mađara? Vidim da se to svuda pominje, poručuje se preko njihovih sajtova ili se ide do tamo?

@nesa07

Monitor je standardni FullHD sa HDMI izlazom, tako da tu nema frke.
HDD je SATA od 250GB, sad sam baš otvorio kućište da vidim šta ima unutra(osim tepiha prašine).
Za koliko može da se proda taj moj stari komp?
Dakle: Intel Core2Duo E6750 @2.66GHz, 2GB RAM verovatno DDR2, HD4850, ploča je Asus P5K SE, napajanje MX PRO 550W, ono je i najnovije ako se ne varam od svih komponenti.

I sviđa mi se ideja da na početku koristim integrisanu grafičku. A GPU od nekih 150e bi bila GTX 950 koliko vidim po cenama?
 
@vladat1

Kako tačno preko Mađara? Vidim da se to svuda pominje, poručuje se preko njihovih sajtova ili se ide do tamo?

@nesa07

Monitor je standardni FullHD sa HDMI izlazom, tako da tu nema frke.
HDD je SATA od 250GB, sad sam baš otvorio kućište da vidim šta ima unutra(osim tepiha prašine).
Za koliko može da se proda taj moj stari komp?
Dakle: Intel Core2Duo E6750 @2.66GHz, 2GB RAM verovatno DDR2, HD4850, ploča je Asus P5K SE, napajanje MX PRO 550W, ono je i najnovije ako se ne varam od svih komponenti.

I sviđa mi se ideja da na početku koristim integrisanu grafičku. A GPU od nekih 150e bi bila GTX 950 koliko vidim po cenama?

Kontakt sam ti posao na PM. Procene su zabranjene na forumu. Pre kupovine dobro pročešljaj sve cene . Obrati pažnju na Bench House. Tu vrlo često ima strava akcija

https://shop.benchmark.rs/racunari_i_komponente. Emmi nemoj da uzimaš u razmatranje. Mnogo su bezobrazi što se reklamacia tiče. Preporuka i za Atom.rs
 
I tu prvo obavezno kupiti ssd od 250gb dok se ne skupi keš za hdd pristojnog kapaciteta.
Po meni praktično i cenovno idealna kombinacija ssd 250gb + 3gb hdd.
 
Poslednja izmena:
Mislis 3TB? Samo ako ima potrebe za tim, za storage prosecnog korisnika dovoljno je 500-1000GB. Plus sto su ovi veci diskovi statisticki gledano manje pouzdani.
 
Ma da, 3TB. [emoji1]

Ta statistika je zanemarljiva po meni, tj cena po GB svakako umanji značaj statistike pogotovo što se backup mora redovno raditi na bilo kom hardu.
 
Nazad
Vrh Dno