Šta je novo?

Sa AMD na Intel ali da ne boli...ili?

Vuk40

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
15.03.2013
Poruke
7,661
Poena
310
Sta sad? kupovati FX 8xxx ili preci na intel pa bilo i Ivy Bridge?
Mislim ovako na ovaj AM3+ socket bilo sta staviti nema smisla kada su i Ivy jaci.
Neki predlog, kupujem iskljucivo polovno...
Ovaj moj prodam i dodam za polovan FX ili da ide sa plocom pa na intel?
 
Poslednja izmena:
Ne brini, i5 2400 kida taj Athlon uzduz I popreko. Kida on I FX8350 u mnogo situacija..

Sto se tice ploce gledaj neku sa B75 cipsetom zbog USB I Sata 3.0 podrske, H61 to ne podrzava...
 
Poslednja izmena:
U igrama uopšte nije velika klok za klok razlika između Sandy (Ivy) Bridge i Haswell i Skylake procesora :)

[YOUTUBE]DxGge0tR4IM[/YOUTUBE]

pogotovo ako se ima 60 Hz monitor :D

Polovni Sandy (Ivy) Bridge Core i5 procesori su po meni trenutno apsolutni best buy za gaming. Glavni problem je naći matičnu ploču. Jedina nova dostupna Asus H61M-K nema na sebi USB 3.0 i ne podržava procesore sa višim TDP-оm, a uvek sam skeptičan prema kupovini polovnih ploča.
 
i5 3570 bolja kupovina? da li se greje mnogo?
Ovako za procesor i plocu mogu da izdvojim 140e.
 
Poslednja izmena:
Kupuje isključivo polovno, tako da čekanje jedino može malo da smanji cene. A ja lično mislim da nije vredno toga. Tako da slobodno može da uzme sada.
 
Witcher 3 i Novigrad.

Imao sam sličnu konfu kao i ti, samo sa Phenom II 960T i na mestima gde sam imao 35fps-a, sada imam 55-58 fps-a na istim podešavanjima (medium-high). Fallout 4 gde je išlo 30-40fps, sada je 55-65fps-a (medium-high). Sa ostalim igrama nisam ni probavao, jer ih nisam imao instalirane (prešao, obrisao).
 
Idi na i5 3470.
Bas sam ga uzeo prosle nedelje, a od ranije imam iskustva sa i5 2400 i i7 2600S. U realnom radu jeste malo zivahniji (Ivy Bridge vs Sandy, pre svega), a u igrama realno nema razlike.

Za jos 1500din uzmes LC CC95 i uzivas. Ne ide preko 55 stepeni. :d
 
Poslednja izmena:
Sa njim saradjujem poduze vreme, extra lik.

Znam da taj lik ima samo 2 ocena ali jedan koji ga je ocenio je lik koji ima preko 200 ocena( Dača ) https://www.kupujemprodajem.com/408028-1-tseller-vlada-ocene.htm naravno da to nista ne znaci , ploca deluje ocuvano , koliko mu vidim na kutiji daje Intel Celeron G465 koji ima jedno jezgro , on vredi 10 evra polovan lupam , malo je rizicno da kupuje posto je vuk iz Cacka a ovaj i Novog sada , ne mora da kupuje to ako mu je daleko , moze i i5 3470 uz neku jeftinu h61 plocu naravno , ta ploca asrock moze da tera podosta procesora uz upgrade biosa http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M/?cat=CPU
 
Kupio sam je vec...ne verujem da je ploca nesto explatisana narucito nije mogla biti sa ovim G465.
Stize sutra...
 
Witcher 3 i Novigrad.

Imao sam sličnu konfu kao i ti, samo sa Phenom II 960T i na mestima gde sam imao 35fps-a, sada imam 55-58 fps-a na istim podešavanjima (medium-high). Fallout 4 gde je išlo 30-40fps, sada je 55-65fps-a (medium-high). Sa ostalim igrama nisam ni probavao, jer ih nisam imao instalirane (prešao, obrisao).

Ne znam... witcher kod mene radi malo bolje, mozda zbog 4gb vram...
Sve na ultra 35-41fps...valjda ce moci bolje od ovoga?





@fingon82 tu sam prvo gledao ali je vec prodao.
 
Poslednja izmena:
Stigla ploca i prijatno iznanedjenje...:)
Sve radi odlicno iz prve, ploca jos bolja nego navedena u prodaji B75M-GL R2.0.
Jos vece iznanedjenje je processor G1610...dva jezgra na 2.6ghz!

Screenshot (153).png
 
odlično, moći ćes fino da ga prodaš kad uzmeš i5, pa će te ploča na kraju ispasti smešno :)
ps: odlična je ploča, ima sve što treba :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno