Šta je novo?

Problem ruter i konekcija

Jankey

Poštovan
Učlanjen(a)
28.08.2016
Poruke
6
Poena
51
Pozdrav.
Imam stari ruter ZTE ( moja tv net ) . Posto mu je slab domet wi-fi signala uzeo sam novi - Tenda W316R ali kad ga ukopcam na ovu mrezu javlja se problem. Poveze se ali pored wi-fi signala ima uzvicnik i sta god ukucam na google izbaci mi stranicu od rutera da se logujem - prijavim , a kad se logujem ne znam kako bi dosao to tog problema da ga ponistim.
Izgleda ima neka zastita od strane Moja tv ekipe. Kad prikopcam kod druga na telinea tad radi bez problema.
Sve je ukopcano DSL i ostalo.
Pa ako neko zna kako bi se mogla ova greska popraviti ili smaknuti zastita u postavci rutera bio bi mu zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Da li si napravio zamjenu sa starim, ili samo nadovezao jos jedan ruter
?
 
Napravio sam zamjenu , stari sam bio skroz iskljucio. Cuo sam da imaju zastitu neku Telekom pa ne znam da li se moze kako doci do te zastite da ju smaknem. Vjerovatno mora negdje biti u postavkama rutera.
 
Poslednja izmena:
mozes li mi samo pomoci, kako funkcionise ''moja TV net", jer nijesam iz Srbije..kako je bio povezan stari ruter ?
 
MOja tv net od bh telekoma , kod mene je osnovni paket sa elektronskim programskim vodičem - EPG .
A pristup internetu putem fiksne mreže uz brzinu 10+/1 Mbps. Glavni problem izgleda imaju zastitu pa samo njihove rutere mogu koristiti , mene zanima samo kako da dodem do te zastite mozda se moze disable negdje , citao sam da se moze naci , ali trenutno ne mogu. JA zamjenim ruter sve normalno DSL ukopcam , naravno struja i to i prikaze mi da ga ima ali pored uzvicnik , ne mozes nista otvorit kad ukucam npr google.com odma mi izbaci da se logujem u ruter valjda da negdje nadem da skinem zastitu. To i oni iz sluzbe mogu ali njih dok se doceka treba 30 dana.
 
mislim da nema tu nikakve zastite, samo je tvoj stari ruter prijavljen na ljihovu centralu preko MAC adrese...da bi prikopcao novi treba na centralnom serveru naprave izmjenu..barem tako funkcionise "mts", a trebalo bi i ostali...
S obzirom da tebi treba bolji signal i da si kupio novi, samo prikopcaj novi ruter na stari i zavrsio si posao...cak mozes da sprovedes kabal do druge sobe i tako prosiris mrezu po cijeloj kuci...
 
Zamjenim sve i opet isto , a dok prikopcam na mrezu od telinea kod druga radi bez problema. I na mobitelu kad se povezem na Tenda odjednom izbaci stranicu od tenda i pise "prijavi se na mrezu" i ispod user i pasword i unutra ne mogu nigdje naci sta mi koci ulazak na mrezu.
Iako pise da je povezan koju god stranicu kliknem izbaci mi tako stranicu i pise prijavi se na mrezu i kad udem tu su sve postavke od rutera. Tu mi je pocetak stavito DHCP i ispod for other connections type click advaced ali ne mogu nista znacajno naci osim osnovni postavki.
 
Poslednja izmena:
Чек мало, та Тенда није DSL него обичан рутер. Ниси ваљда на улаз довео тлф кабл? Ајд напиши шта и како је тачно повезано.
 
1.probaj stari ruter da vratis, testiraj ga da li radi..
2.novi ruter vrati na fabricko podesavanje i konfigurisi ga kao client, prije nego ga povezes na stari..
3. samo ih povezi, na starom neka je utaknut kabal na LAN na novom u WAN..
trebalo bi da radi..
 
Nazad
Vrh Dno