Šta je novo?

Licenca

n1k0la009

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
26
Poena
54
Postovani, interesuje me jedna informacija. Na koji nacin je vezana licenca windows-a za jedan racunar...
Ili na primjer neki drugi operativni ili program...??????
 
Što se windows licenciranja tiče pogledaj ovu tabelu.
Što se ostalih situacija tiče ne vredi nabrajati (ostali sistemi, licence za pojedinačne programe), sve zavisi od slučaja do slučaja, ima različitih pristupa i rešenja.

tabela.png
 
interesuje me tacnije, za sta vezuje program samu licencu, npr. za ime racunara, neki serijski broj maticne ili nesto tome slicno ???
Nauzgred pokusavam da kloniram HDD sa licenciranim Windows-om...
 
Kloniraš disk da bi ga koristio na istom računaru ili misliš da ga ubaciš u neki drugi??
Ako je za isti komp, neće ti praviti problema.
 
da ga ubacim na drugi...taj me detalj interesuje, za koji dio hardvera vezuje licencu...??????
 
Postovani, interesuje me jedna informacija. Na koji nacin je vezana licenca windows-a za jedan racunar...
Ili na primjer neki drugi operativni ili program...??????

Licenca W10 se vezuje za serijski broj matične ploče.
Možeš bez problema da zameniš disk i instaliraš sitstem ponovo - biće prepoznato po matičnoj ploči i imaćeš aktiviranu licencu pri prvoj konekciji.
 
Imam jedno pitanje,pa mislim da može u ovoj temi,da ne otvaram novu.Imam windows 10,retail verziju.Naručio sam komponente za nov računar,pa me interesuje kako mogu da ga koristim na novom računaru tj.da li treba nekako da se odjavi,ili šta već sa starog,jer znam da ne mogu u isto vreme biti instalirani na dva računara sa istom licencom.Hard na kom mi je trenutno instaliran windows bi u novom računaru koristio za skladištenje podataka, a sistem bi instalirao na ssd.Da li je dovoljno samo formatirati hard na kom mi je sistem i instalirati ga na ssd ili neka druga procedura?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
meni nije jasno kako je meni dozvolio da aktiviram oem licencu na 2 razlicita racunara i oba je prihvatio i za oba pise da su aktivirana
 
Imam jedno pitanje,pa mislim da može u ovoj temi,da ne otvaram novu.Imam windows 10,retail verziju.Naručio sam komponente za nov računar,pa me interesuje kako mogu da ga koristim na novom računaru tj.da li treba nekako da se odjavi,ili šta već sa starog,jer znam da ne mogu u isto vreme biti instalirani na dva računara sa istom licencom.Hard na kom mi je trenutno instaliran windows bi u novom računaru koristio za skladištenje podataka, a sistem bi instalirao na ssd.Da li je dovoljno samo formatirati hard na kom mi je sistem i instalirati ga na ssd ili neka druga procedura?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
Nije dovoljno samo format, disk je sigurno particionisan na više delova pa ako formatiraš samo particiju sa operativnim systemom gubiš na kapacitetu. Treba da obrišeš sve particije i napraviš novu ili nove.
 
Da,disk je podeljen na particije. Naravno da ću formatirati ceo, pa ću napraviti nove,a sistem ću instalirati na ssd. Interesuje me da li je dovoljno samo da formatiram ovaj hard gde mi je bio instaliran original windows 10,da bi ga instalirao na ssd ili treba još nešto, jer ne mogu koliko znam na dva računara biti instalirana verzija sa istom licencom?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
napisao sam gore, ja imam u starom stanu kod mojih dva racunara sa istom oem licencom i oba su aktivirana i rade, a to koliko vidi ne bi trebalo da moze
 
Nazad
Vrh Dno