Šta je novo?

Zvuk sa LCD TV na eksterne zvucnike

paparazzo

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2006
Poruke
335
Poena
320
Pozdrav,
zelim da dobijem malo kvalitetniji zvuk sa TV, imam par zvucnika Pioneer od nekog sarog muz.stuba koji su extra ocuvani i vrlo dobri, pa sam razmisljao koja mi je nabolja opcija. AV Risiver je prvo sto mi je palo na pamet. Htio bi sa tim da zaokruzim jedan sistem u dnevnoj sobi, sa TV-om FM radiom i mogucnoscu pustanja muzike sa USB. Da li ima za ovo sto meni treba neko bolje rjesenje, i koje bi AV risivere preporucili da zadovolje ove potrebe a da sto jeftinije prodjem, naravno ne naustrb kvaliteta. Ne bi isao na 5.1 sisteme, jer mi je inace mala prostorija i ne zeza mi se sa razvlacenjem kablova
 
Av risiver svakako. Iz tv-a vjerovatno imas opticki ili koaksijalni izlaz koji ces ubosti u risiver. Kasnije mozes dodati centralni zvucnik koji ti je jako bitan kod filmova a mozda i neki subwofer. Risivera imas svakakvih. Mislim da bi neki entry model yamahe bio odlicna opcija
 
A zanima me sledece, ako bi risiver od Extra TV HDMI kablom spojio na AV risiver, a njega opet HDMI kablom na TV, da li bi zvuk isao direktno sa Extra TV-a na AV risiver, ili bi moralo sa TV-a kablom nazad u AV risiver?
 
Da isao bi direktno preko hdmia. Ali ako bi ubo flesku u tv da gledas neki film ne bi imao zvuk na risiveru bez kabla.od tva do risivera
 
Aha, jasno. A risiveri koji imaju prednji usb ulaz, to je samo za muziku, ne bi moglo preko toga da se pusti film na tv?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno