Šta je novo?

Logitech Z333 zuji

astonvilla

Cenjen
Učlanjen(a)
25.09.2012
Poruke
621
Poena
180
Kupih juce Logitech Z333 i zadovoljan sam zvukom, medjutim, kada ugasim zvucnike na prekidacu koji sluzi za kontrolu jacine zvuka, iz subwoofera se cuje zujanje. Nije toliko mnogo glasno ali ipak se cuje.

Citam po internetu da se i drugi zale na ovaj problem i izgleda da nema nekog resenja koliko vidim.

Sta mi predlazete da pokusam, pre nego sto ih spakujem i vratim?
 
Ja ih imam i proizvode taj zvuk isto kada stoje u idle sat i kusur vremena. Pocnu da zuje sami od sebe. Ja sam kupio razdelnik sa dve uticnice i prekidacem na sebi. Utakao prvo razdelnik u produzno kablo, pa zvucnike u njega. Svaki put kada hocu da ih ugasim, samo na taj prekidac na razdelniku i nema zujanja. To je kao elegantnije resenje. Prekidac na samim zvucnicima koristim samo da ih upalim/ugasim da prekinu zujanje posle idle.Za sada fino radi posao. Treba malo mozda dok se isprazni kondenzator da bi prekinuo zujanje kada se pritisne prekidac na razdelniku.
 
Poslednja izmena:
Pametna ideja to sa razdelnikom. Samo meni produzni nije bas na vidljivom mestu pa bih morao svake veceri da se zavlacim ispod stola kako bih gasio prekidac. Ne znam sta da radim. :)
 
Pametna ideja to sa razdelnikom. Samo meni produzni nije bas na vidljivom mestu pa bih morao svake veceri da se zavlacim ispod stola kako bih gasio prekidac. Ne znam sta da radim. :)

Znam i meni je ispod stola, ali zvucnici mi jako lepo rade. Za taj cenovni rang sam jedva i te nasao, jos bili na nekom popustu :D
 
Verovatno zuji trafo na wuferu i tu nema pomoci.Ja licno bih to vratio.Ako imaju drugi komad probao bih njih.Naravno ako i oni zuje vratis i trazis neki drugi model zvucnika.Nema nista gore nego kad kupis nesto a nisi zadovoljan istim.Konkretno u tvom slucaju nervira te sto wufer zuji .Dzabe dobar zvuk kad te iritira zujanje.
 
Verovatno zuji trafo na wuferu i tu nema pomoci.Ja licno bih to vratio.Ako imaju drugi komad probao bih njih.Naravno ako i oni zuje vratis i trazis neki drugi model zvucnika.Nema nista gore nego kad kupis nesto a nisi zadovoljan istim.Konkretno u tvom slucaju nervira te sto wufer zuji .Dzabe dobar zvuk kad te iritira zujanje.

Zuji samo u idle posle 2 sata ne koriscenja, lampica ne svetli istom jacinom, i zuji kada se ugasi na svoj prekidac. Ovo resenje sa razdelnikom mi radi posao. Problem sam imao i sa starim zvucnicima sa tim zujanjem dok ih ne istaknem iz struje. Mogu ih pitati da mi uvaze garanciju, mada valja cekati, a ja drugih zvucnika nemam :/
 
Meni je problem jer mi je krevet gde spavam udaljen nesto manje od dva metra od zvucnika. Ako ih budem vracao, da li da iskoristim ono pravo za raskid ugovora jer sam ih kupio online ili da ih reklamiram jer zuje? Mislim da je bolje ovo prvo jer postoji sansa da mi ih vrate i da kazu da kod njih ne zuje. :)
 
Meni je problem jer mi je krevet gde spavam udaljen nesto manje od dva metra od zvucnika. Ako ih budem vracao, da li da iskoristim ono pravo za raskid ugovora jer sam ih kupio online ili da ih reklamiram jer zuje? Mislim da je bolje ovo prvo jer postoji sansa da mi ih vrate i da kazu da kod njih ne zuje. :)

To ti je i najbolja opcija, ili da trazis neke druge uz doplatu. Mada ako zuje kod mene, zujace i kod njih :D
 
Malopre mi se desilo da desni zvucnik radi mnogo tise nego levi. Sada takodje primecujem razliku ali manju.

Nisam hteo da ih vracam zbog zujanja, ali zbog ovoga moracu da ih reklamiram.
 
Bas cudno, obavezno reklamiraj, nadam se da moji nece ispoljiti isto :/
 
1. imaš loše uzemljenje kućišta
2. loš kvalitet zvučnika
Jedna od te 2 varijante, pošto ne sumnjam u logitech, varijanta br 1 je problem 99%.
 
Ma do zvucnika je. Zuji kada je iskljucen i kada predje u idle, tj. ovo sto je Kasa pisao. Kada je upaljen i kada se koristi nema nikakvog zujanja i zvuk je dobar.
 
1. imaš loše uzemljenje kućišta
2. loš kvalitet zvučnika
Jedna od te 2 varijante, pošto ne sumnjam u logitech, varijanta br 1 je problem 99%.

Probao ja i kada nije prikljucen 3.5mm jack, isto se cuje posle duzeg idle-a ili kada se ugasi na svoj prekidac.

Ma do zvucnika je. Zuji kada je iskljucen i kada predje u idle, tj. ovo sto je Kasa pisao. Kada je upaljen i kada se koristi nema nikakvog zujanja i zvuk je dobar.

Tacno tako. Deluje mi kao da ima par primeraka te serije ovaj problem, ali zvuk stvarno jeste dobar i cist, bar mojim usima.
 
95% aktivnih zvucnika za PC ima taj problem sa zujanjem i sto su vece membrane na samim darajverima jace se cuje "brujanje 100Hz" u nosnoj tisini. Prob;lem obicno nestane ako se na neki nacin prekine dovod napona od 220v. Prekidac na samim zvucnicima je obicno montiran iza trafoa.Proslo napajanje mi je imalo izlazni prikljucak za 220v za monitor pa sam zvucnike preko adaptera tu prikljucio.Sada se pripremam da ugradim relej koji b i se aktivirao kada ukljucim racunar da pusti 220 ka zvucnicima. Moguca je i varijanta kod slabijih zvucnika napajati ih sa 12v iz racunarskog napajanja. Meni ipak prve dve opcije deluju prihvatljivije buduci da nema zahvata nad samim zvucnicima
 
A da li si probao u neki drugi strujni šteker da uključiš zvučnik u nekoj drugoj prostoriji često se dešava da neki drugi uredjaj pravi smetnju i da nije do zvučnika probaj to pa javi šta se dešava.
 
Probao sam na još tri štekera i na svima je isto, zuji kada je isključen.
 
Nazad
Vrh Dno