Šta je novo?

Preporuka za 1151 ploču...

sintetik

Cenjen
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruke
68
Poena
159
Poštovani zarez

zaista mi je potrebna pomoć oko odabira ploče...ne mogu da se snađem u moru ovih 1151 ploča. Na prvom mestu je pouzdanost, dovoljan je i jedan pci-e slot, što više usb portova...(vidim da se sada pojavljuju i ploče sa usb type-C podrškom...dakle može i to), podrška za bržu memoriju je plus. Parola što jednostavnije, a što modernije. Cena generalno do 120€. Sve što sam video, a da mi odgovara su neke gejming varijante sa dva pci - e slota nekim tamo killer lan-ovima i fore za malu decu...ubi neprijatelja pre nego on ubije tebe. To mi nije preterano zanimljivo. Mašina neće biti korišćena za igranje već isključivo za rad u PS, ID, AI, CrlDrw. Mašinu sklapam za ozbiljnu dizajnerku koja iza sebe ima deset godina iskustva. Dakle, još jednom stabilnost na prvom mestu.

Na ploču će ići i5...eventualno i7 (za i protiv sam voljan da čujem).

Hvala unapred na odgovorima.
 
Sve je to super i sve je ovo strava ali...ali još uvek boli me glava...:)

Meni je najmanji problem kupiti ASUS Z170 GAMING i završiti posao. Mene interesuje, mora li ploča sa dva pci-e? Može li biti sa jednim pci-e a da memorija ide preko 2133Mhz? Eventualno da ima usb C type. Dakle ne gejming ploca, a da podrzava brzu memoriju i da joj je dovoljna jedna grafika. Ne pisem cesto na forumu ali ne znaci da ne pratim isti. Prelistao sam okaceni link ali mi ne resava problem. Na kraju, ako bas ne nadjem resenje pazaricu neku gejming varijantu neke ploce ali necu biti zadovoljan. Zelim da kupim plocu na kojoj nece biti komponenti koje necu koristiti...tj taj neo kome nabavljam istu...
 
Sve je to super i sve je ovo strava ali...ali još uvek boli me glava...:)

Meni je najmanji problem kupiti ASUS Z170 GAMING i završiti posao. Mene interesuje, mora li ploča sa dva pci-e? Može li biti sa jednim pci-e a da memorija ide preko 2133Mhz? Eventualno da ima usb C type. Dakle ne gejming ploca, a da podrzava brzu memoriju i da joj je dovoljna jedna grafika. Ne pisem cesto na forumu ali ne znaci da ne pratim isti. Prelistao sam okaceni link ali mi ne resava problem. Na kraju, ako bas ne nadjem resenje pazaricu neku gejming varijantu neke ploce ali necu biti zadovoljan. Zelim da kupim plocu na kojoj nece biti komponenti koje necu koristiti...tj taj neo kome nabavljam istu...

Pogledaj kako ti se cine Asus Z170-A i Z170-Pro. Trebalo bi da imaju sve sto ti treba. Neka te ne brine sto ima vise pcie slotova, nece da skodi svakako iako se planira jedna graficka karta. Pored toga jedini da gledas neki matx ili itx ploce, znaju biti skupe do duse.
 
Nazad
Vrh Dno