Šta je novo?

Pomoc oko zvucne kartice: oznake, ...

stefaca

Slavan
Učlanjen(a)
25.02.2005
Poruke
242
Poena
320
Da krenem da objasnim sta mi treba. Mada prvo treba da kazem da zvucne kartice nikada nisam pratio i da ama bas nista ne znam sta znaci koja oznaka :( Dakle, potrebna mi je zvucna koja ce biti konstatno u stereo modu. Ne interesuje me nista vise od 2.0. Skoro sam uzeo studio monitore i tacno cujem kako integrisana pravi distroziju kada pojacam na malo vise od 2/3 ukupnog potencijala. Citao i vidim da je SB0460 dosta nahvaljen. Videh jednu X-Fi xtreme fidelity SB0460 i privukla mi je paznju. Sada bih Vas zamolio za savet. Dakle, ne interesuju me zvucne koje boje zvuk, ne zelim da mi naglasavaju bas, ne zelim da dizu visoke. Sasvim normalna zvucna da bude. Svaki savet je dobrodosao.

I kako da razlikujem Gamer/Music verziju pomenute X-Fi xtreme fidelity kartice?
x fi xtreme fidelity SB0460.jpg

PS.
Ako je potrebno da naglasim da bi radila pod Debianom pa ...
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka je da uopšte ne gledaš Creative. U tvom slučaju, kada već imaš studijske monitore, zvučna kartica koja dolazi iz sfere multimedije tu nema šta da traži. Na primer, starija kartica M-Audio Audiophile 2496 (iako ne spada u neki visok kvalitet) ima bolji frekvencijski odziv od X-Fi, mereno kad sam pisao članak o X-Fi. A i bolje zvuči. Mislim da možeš da je nađeš za oko 50 evra. Možda i poneka EMU, sa boljim konverterima. Ako ideš još više sa cenom, ima i boljih rešenja.

Da li bi išta od toga radilo sa Debianom, ne znam. Obično ne ide Linux zajedno sa tim stvarima, zbog nedostatka dovoljno ozbiljnih aplikacija. Morao bi to da izguglaš, da li bi nešto radilo sa tvojim OS.
 
Ovaj felino ti daje pogrešan savet jer ta kartica koju on preporučuje neradi na novim windowsima zaboravi je . Ja sam nabacio creative x-fi music za 25 evra ima wolfson DAC i to svira fenomenalno preko mog pojačala Cyrus two i Canton zvučnika . Odličan software za podešavanja i Windows 10 ne pravi nikakav problem. Znači uzmi ovu karticu ima ih na kupujem prodajem. Garantujem da ćeš se oduševiti. <osim ovog ima i pozlaćene ulaze .
 
Da krenem da objasnim sta mi treba. Mada prvo treba da kazem da zvucne kartice nikada nisam pratio i da ama bas nista ne znam sta znaci koja oznaka :( Dakle, potrebna mi je zvucna koja ce biti konstatno u stereo modu. Ne interesuje me nista vise od 2.0. Skoro sam uzeo studio monitore i tacno cujem kako integrisana pravi distroziju kada pojacam na malo vise od 2/3 ukupnog potencijala. Citao i vidim da je SB0460 dosta nahvaljen. Videh jednu X-Fi xtreme fidelity SB0460 i privukla mi je paznju. Sada bih Vas zamolio za savet. Dakle, ne interesuju me zvucne koje boje zvuk, ne zelim da mi naglasavaju bas, ne zelim da dizu visoke. Sasvim normalna zvucna da bude. Svaki savet je dobrodosao.

I kako da razlikujem Gamer/Music verziju pomenute X-Fi xtreme fidelity kartice?
Pogledajte prilog 208154

PS.
Ako je potrebno da naglasim da bi radila pod Debianom pa ...

Gamer Music
 
Poslednja izmena:
Pisao Creative-u i saznao da je to Platinum Fatal1ty verzija te kartice. Inace, kartica kupljena, ubacena i sasvim lepo svira pod Debianom ;)
 
Nazad
Vrh Dno