Šta je novo?

ACER Aspire

duskons

Cenjen
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruke
109
Poena
170
Da li je ovo dobra kupovina?

Specifikacija:

Ekran 15.6" HD LED backlight, Acer CineCrystal™, Glare
Rezolucija: 1366 x 768 piksela
Procesor Intel® Core™ i3 Dual Core Processor 5005U
Brzina: 2.0GHz
Keš memorija: 3MB
Grafička karta Integrisana HD 5500 sa deljenom sistemskom memorijom
Memorija 4GB (4GB x 1) DDR3L 1600 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 16GB SDRAM
HDD1 Kapacitet: 500GB
Rotacija: 5400 rpm
Tip HDD1 HDD
Optički uređaj Nema
Zvučnici Stereo zvučnici
Web kamera 0.3 Mpix sa mikrofonom
HDMI HDMI (Type A)
VGA izlaz Ne
USB 2.0 2
USB 3.0 1
Mrežna kartica Gigabitni LAN 10/100/1000 Mbps
Wireless Wireless LAN (802.11 b/g/n)
Bluetooth Bluetooth 4.0
Čitač kartica SD čitač kartica
Baterija 3 ćelije Li-ion
Tastatura pune veličine, sa izdvojenim numeričkim delom
Boja Crna
Dimenzije (Š x D x V) 38.16 x 25.80 x 2.61~2.72 cm
Težina (kg) 2.40

Stari laptop mi je juce crkao MSI EX610 a koristio sam ga uglavnom za net, drustvene mreze, youtube, filmovi, skype i cs1,6 online.
A sad bi igrao i neki fudbal i voznju kola ako moze.
Inace je cena ovog modela 35.000 din.
Jel mi vredi kupovina ovog modela ili ne?
Hvala lepo
 
Za te pare bolje od tog laptopa neces da nadjes. Mozes bez problema da koristis za to sto si naveo, mozda ne bas neke najnovije voznje, ali ces moci sa smanjenjim podesavanjima.
 
Nije sa kupujem prodajem nego je nov u Gigatronu.
Neka Sok akcija.
A kakva je marka taj Acer?
Neki pisu da nemaju neko hladjenje i da je los kvalitet izrade i da su im ploce lose.
Jel moze neko da mi pojasni to?
Ja inace koristim ono postolje sa velikim kulerom za hladjenje laptopa.
Hvala....
 
Nije sa kupujem prodajem nego je nov u Gigatronu.
Neka Sok akcija.
A kakva je marka taj Acer?
Neki pisu da nemaju neko hladjenje i da je los kvalitet izrade i da su im ploce lose.
Jel moze neko da mi pojasni to?
Ja inace koristim ono postolje sa velikim kulerom za hladjenje laptopa.
Hvala....

Moj drug koristi duze vreme Acer Aspire, mislim da je cak istih specifikacija kao navedeni. Laptop je okej za dnevno krosicenje, a sto se tice igrica jedino ga koci integrisana graficka tako da neka bas poznata imena ne moze da gura.

Sam build quality varira od Acerovog laptopa, njegov je takav da je do sada bio samo jednom na ciscenju i siba kao lud, dok znam ljude koji nisu preterano zadovoljni. Sto se tice hladjenja cooler pad ce biti okej. :)

Moje neko misljenje je da bih uzeo acer i takodje duze vreme posmatram njihove proizvode, generalno ovaj mi se bas dopada: http://amzn.to/2a8fBdD
 
Čini mi se, da je problematičnost ploča u acer laptopovima bila aktuelna, pre 7-8 godina, dok sve nije bilo integrisano u procesoru, južni most i sl. i kada su se procesorim grejali više

Sumnjam, da danas postoji velika razlika u kvalitetu u istom cenovnom rangu, jer oni često dele dobavljače komponenti, radi smanjenja troškoa
 
Вероватно се многи неће сложити :D али за мене ниједан лаптоп са glossy (glare) екраном није добра куповина :crash:
 
moji roditelji koriste moj stari acer aspire od pre skoro 9 godina i cak i danas radi kao sat

doduse, juce mu je eksplodirao punjac, ali to nije problem sa laptopom
 
Nazad
Vrh Dno