Šta je novo?

Kupovina Stana u Grckoj

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

k1z4

Poštovan
Učlanjen(a)
15.09.2015
Poruke
637
Poena
70
Pozdrav drustvo!
Zagrejao sam se za kupovinu nekretnine u Grckoj (Halkidiki), nesto od prstenova ... Kasandra ili Sitonija totalno mi je nebitno, ono sto zelim da cujem je neka vasa preporuka za neko mesto. U kom mestu vam se najvise dopalo, sta vam se svidelo tamo,prodavnice, more, ljudi, da li ima ili nema nas Balkanaca, svasta nesto zanimljivo sto ste primetili dobrodoslo je da napisete kako biste mi olaksali odabir mesta gde da se fokusiram. Zaista ima puno lepih mesta i svaki put kad krenem da trazim nadjem nesto lepse i bolje :)
Mnogo mi se svidja Halkidiki, a i kupovinu nekretnine tamo vidim kao veoma dobru investiciju.
Provodio bih tamo ~3-4 nedelje tokom godine (uglavnom pred sezonu ili nakon sezone Maj ili Septembar), za ostale mesece bi video da nadjem nekog agenta za izdavanje tog stana tokom ta 3 meseca kad je udarna sezona.
Ima li neko da je prosao tu celu proceduru da da bilo kakav savet? Takse, porezi, dazbine ... bilo kakva iskustva su dobrodola !
Citao sam na raznim forumima i dosta toga saznao i naucio, ali je uvek bolje cuti iz prve ruke.
 
Ja sam 5 godina uzastopno na Sitoniji. Tamo jedino Bugara, Rumuna i naših ima od turista u većem broju. Ima naravno i drugih ali ove 3 nacije prednjače na Sitoniji. I svake godine Grci po malo podižu cene.
Sama Sitonija je prelepa. Mnogo lepih plaža. Ima za svačiji ukus.
Na Kasandri sam bio dva puta ali poslednji put pre skoro 10 godina tako da ne znam kako se razvija situacija tamo ali nije ni prineti Sitoniji po prirodnom okruženju.
 
Iako sam jos uvek "klinac". Vec 10ak puta sam bio na prvom prstu. Hanioti, Polihrono, Pefkohori... U sezoni, jako je puno nasih turista, takodje sam primetio dosta Nemaca, Bugara itd... Na plazu sam isao van mesta (u sezoni je uglavnom puno), ima par jako lepih mesta za kupanje i mnogo lepih plaza pri samom kraju prsta (gde sam ujedno i video dosta onih tabli "for sale") Ako ti je primarno da izdajes, onda bih ti preporucio da kupis kucu negde u mestu/jako blizu mesta, dosta objekata je zadnjih godina pocelo da se gradi iznad glavne magistrale pa mislim da su tu kuce i jeftinije :) Srecno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ove godine Pefkohori,prvi i zasigurno poslednji put.
Sto se tice teme,puno nasih,mada imao sam utisak da ove godine Grcima nismo bas dobrodosli...
Zaobilazicu sigurno Prvi prst,samo KRF od sada dolazi u obzir.
 
Sitonija je nemerljiva sa prvim prstom... recimo da imam mogucnosti gledao bih ormos panagios..
 
Ja sam 5 godina uzastopno na Sitoniji. Tamo jedino Bugara, Rumuna i naših ima od turista u većem broju. Ima naravno i drugih ali ove 3 nacije prednjače na Sitoniji. I svake godine Grci po malo podižu cene.
Sama Sitonija je prelepa. Mnogo lepih plaža. Ima za svačiji ukus.
Na Kasandri sam bio dva puta ali poslednji put pre skoro 10 godina tako da ne znam kako se razvija situacija tamo ali nije ni prineti Sitoniji po prirodnom okruženju.
Mi i Bugari preovladjujemo definitivno, tu su i Rumuni, Nemci i Italijani, a poslednjih godina Albanaca i Rusa sve vise ... Navedi neka od tih mesta ako ti nije tesko :)
Naisao sam na podatak da ima preko 10 000 Srba koji poseduju nekretninu na Halkidikiju!

Iako sam jos uvek "klinac". Vec 10ak puta sam bio na prvom prstu. Hanioti, Polihrono, Pefkohori... U sezoni, jako je puno nasih turista, takodje sam primetio dosta Nemaca, Bugara itd... Na plazu sam isao van mesta (u sezoni je uglavnom puno), ima par jako lepih mesta za kupanje i mnogo lepih plaza pri samom kraju prsta (gde sam ujedno i video dosta onih tabli "for sale") Ako ti je primarno da izdajes, onda bih ti preporucio da kupis kucu negde u mestu/jako blizu mesta, dosta objekata je zadnjih godina pocelo da se gradi iznad glavne magistrale pa mislim da su tu kuce i jeftinije :) Srecno.
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ta 3 mesta su defitivno okupirana od strane Srba i Bugara, a iskreno nesto mi se ni ne svidjaju. Ako mozes podeli sa nama ta mesta na Jugu Kasandre :)


Sitonija je nemerljiva sa prvim prstom... recimo da imam mogucnosti gledao bih ormos panagios..

Za mene sigurno jedna od najlepsih plaza na Sitoniji Trani Amouda, a Ormos mesto koje mi je jedan od favorita gde bih kupio nekretninu, naravno pored onog dela izmedju Neos Marmarasa i Nikiti-a... Paradisos, Lagomandra, Elia, Koviou.
To su za mene trenutno favoriti i najvise sam zagrejan za te delove, ali uvek volim da cujem preporuku i misljenja drugih.
Idem pocetkom Septembra za Grcku, pa bih odmah iskoristio priliku da posetim ono sto preporucite :)
 
Mislim da je kupovina nekretnine u Grckoj najgora moguca investicija.
Cinjenica je da su nekretnine jeftinije nego u Srbiji i da mozes da uzmes pristojnu nekretninu za 20k evra, ali zato godisnji porez koji moras da placas je mnogo veci nego u Srbiji.
Ako hoces da kupis nekretninu da bi provodio tamo svake godine po nekoliko meseci, zar ne mislis da ce ti posle dve sezone da ti se smuci sto si vezan da ides na stalno isto mesto do kraja zivota.
Meni vec posle 10dana dosadi jedno mesto, jer si vec sve video po sto puta.
Pogotovo ako ti sutra zena i deca pocnu da kukaju kako im se ne ide vise tamo nego zele da idu negde drugde.
Takodje postoji rizik i da se za koju godinu promeni to mesto, pa postane prenaseljeno nekim nepozeljnim gostima i sl.

A o izdavanju van sezone se nemoj ni zanositi, tesko da bi mogao da organizujes 60% popunjenosti i preko sezone, a kamoli van sezone, tako da od nekog prihoda van sezone nemoj ni da racunas.

Ako vec hoces da imas nesto na moru , onda mozda razmisli o nekoj jedrilici i nauci da upravljas. Sa njom nisi vezan za jedno mesto.
Ja licno mislim da za 20k evra mozes da sebi prisustis 20 odmora za tebe i porodicu (govorim samo o smestaju), a posle tih 20 godina ko zna gde ce te zivot odvesti.
Takodje, veliko je pitanje da li ces posle moci prodati taj stan ukoliko pozelis da ga se resis i povratis pare.
Tako da bolje sacuvaj pare za crne dane.
 
Poslednja izmena:
Ako se nekretnina kupuje za 3 nedelje godišnje, promašena je investicija definitivno.

Ako se kupuje za remote izdavanje, takodje je promašena investicija. Nema od tog posla ništa.

Ako se kupuje za svoju dušu, i možeš bar 3 meseca godišnje tamo da provedeš. Onda je već druga priča.
 
Prvi put cujem od da je stan u Grckoj na moru losa investicija, ali dobro ... uvazavam svacije misljenje.
Trenutno od stanova za 20k evra u grckoj mozes da kupis ... nista.
To sto su se kod nas provlacile price za stanove od po 15-20k zaboravi, nema veze sa istinom (pricamo o legalizovanim i uknjizenim objektima), a ne o kojekakvim doradjenim potkrovljima i socijalnim sobicama.
Trenutno cene za dvosobne apartmane koje gledam na Sitonoji krecu se od 50k do 350k, ono sto primarno diktira cenu je naravno samo mesto i udaljenost stana u odnosu na more te na osnovu toga kasnije placanje poreza za isti.
Porez za dvosobne stanove do 80 kvadrata na Halkidikiju krecu se od 150-250 evra u zavisnoti od same regije gde se stan nalazi, poredjenja radi u Atini ili Solunu za porez na takve stanove je i do 3-4 puta veci.
Ako bi se izvadio neki prosek troskova za slicne stanove na godisnjem nivou odnosno samo za seznosnke mesece tokom kojih se tamo boravi (Maj, Jun, Jul, Avgust i Septembar) oni bi iznosili od 900 do 1200 evra.
I ako bi se stan izdavao tu bi bili dodatni troskovi za spremacicu ~100 evra mesecno (ciscenje na 3 dana).
Ovo sto govorim su informacije iz prve ruke na osnovu onoga sto su mi 2 prijatelja koja tamo poseduju stanove rekli i od samog agenta sa kojim sam u kontaktu.
Za izdavanje stana dolaze u obzir samo sezonski meseci, jer van sezone retko ko je tamo. To uopste nije upitno.
Sto se tice izdavanja takvih stanova u sezoni cene idu od 60 do 120 evra opet u zavisnosti od pozicije i konfora/opremljenosti tog stana.
Sto znaci da za izdavanje stana samo na 1 mesec mogu da se pokriju apsolutno svi troskovi tokom cele godine za odrzavanje istog + ostane i za troskaranje kada se sa porodicom/prijateljima ode tamo na "besplatno" more.
Veoma je ne zahvalno pricati dal' je nesto dobra ili losa investicija, za svakog je to drugacije.
A sto se tice politike 20k evra, 20 odmora ... ocigledno je da ne razmisljamo isto, drugo je kad ti to ulozis negde i imas nesto svoje nego da trosis tako 20 godina i mislis "gde ce te zivot ovesti" i na kraju nemas nista, poznajem mnoge koji su tako razmljisljali kao ti, a sad' su ... u teskoj depresiji.
U svakom slucaju kupovina stana na moru u Grckoj definitvno se ne moze porediti sa kupovinom stana u Beogradu ili Novom Sadu i izdavanjem istog danasnjoj studentariji za 100 evrica, a kad im se zavrsi godina moliti Boga da su platili sve dazbine i da nisu urnisali stan.
 
Ni daljinsko izdavanje zasigurno nije jednostavno kako ti se mozda cini. Ja nikad ne bih kupio nekretninu tamo, sva ta sela su uzasno dosadna i monotona, dosadice ti posle 3 sezone i placaces aranzmane na drugom mestu. Meni je i Krf bio dosadan kad sam isao 2 godine uzastopno, a tamo jos postoji i grad, i vise mesta koja nisu identicna jedno drugom, kao na Halkidikiju. Na stranu taj famozni profil prosecnog srpskog paradajz turiste na Halkidikiju, koji i nije bas urbana legenda.
Ja bih isao na Solun, Krf ili nesto slicno sto postoji i van sezone kupanja.
 
120e GODISNJE za stan od 50K? Neko je tebe ili mene slagao. Prijatelj ima stan od 25.000 u Grckoj (nisam pitao gde, ali neko manje mesto) i njemu je veci porez.
A tendencija je da porez na stanove u Grckoj raste, da bi imali poreske prihode.

Mada podrzavam kupovinu stana u Grckoj, jos kad bi isla radna viza uz to, da moze vremenom i pasos da se dobije, bilo bi lepo.

EDIT: Po GOogle-u bih rekao da su mene slagali :)
 
Poslednja izmena:
@k1z4 , Vidim imaš dosta informacija, i zašto si uopše i pitao dalje, nije mi jasno ?!

Ako je to za porez, istina kao, što si naveo, nije strašno, pa ja ovde u Bg, plaćam više... Doduše, par nekretnina, ali

Ako imaš para, kupi, vidi šta i kako par godina, pa lako će se prodati.
 
Ajmo ovako posto svako prica svasta
Porez je u grckoj 3e po kvadratu na kopnu i 2e po kvadratu na ostrvu i to je ceo trosak
Da ne pricamo reko mi komsija a sad da li je to nekom dobra ili losa investicija to je do nacina razmisljanja
ja vidim da je 20 k eur jedan malo bolji auto kome vremenom opada vrednost i trazi vise odrzavanja nego jedna nekretnina u grckoj neko vidi to drugacije
 
Malo mi neverovatno da stranci toliko mali porez placaju.


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Mi i Bugari preovladjujemo definitivno, tu su i Rumuni, Nemci i Italijani, a poslednjih godina Albanaca i Rusa sve vise ... Navedi neka od tih mesta ako ti nije tesko :)

Uvek sam bio negde između Nikitija i Neos Marmarasa. Najveću cenu imaju apartmani koji su na dobroj plaži (npr na lagomandri koja ima ogroman hlad), na plaži ili vrlo blizu, koji imaju lep vrt, pogled, mir a opet i lako se dolazi do njih i bliži su nekog mesta. Ispod Toronija je totalno drugačiji krajolik i nikad ne bih kupio nekretninu južnije. Ovaj deo od Metamorfozija pa do Neosa ili sa druge strane do Vurvurua.
S tim što ako je namera da se od toga živi... Teško će to ići. Porezi im idu gore, troškovi nisu mali itd. Ako je za dopunu budžeta i prosto da bi imao nešto svoje je uvek možeš da odeš na more g to je super samo pod uslovom da ima puno odmora.
Ja lično i da imam para za kuću ili app u Grckoj, bila bi mi slabo iskorišćena pošto leti imam samo dve nedelje odmora.

BTW, imaš na forumu B92 temu sa istim nazivom i par ljudi koji su nameru o kupovini kuće na moru realizovali. Ima dosta detalja. Predlažem da pažljivo pročitaš tu temu na b92.
 
Poslednja izmena:
120e GODISNJE za stan od 50K? Neko je tebe ili mene slagao. Prijatelj ima stan od 25.000 u Grckoj (nisam pitao gde, ali neko manje mesto) i njemu je veci porez.
A tendencija je da porez na stanove u Grckoj raste, da bi imali poreske prihode.

Mada podrzavam kupovinu stana u Grckoj, jos kad bi isla radna viza uz to, da moze vremenom i pasos da se dobije, bilo bi lepo.

EDIT: Po GOogle-u bih rekao da su mene slagali :)

Ne znam dal' se razumemo za ovo oko poreza, ja mislim na porez koji bi placao na godisnjem nivou za takav stan, a ne na porez koji bi eventualno platio prilikom kupovine. Nisam nigde rekao da je 120 evra vec da za stanove za koje ja gledam porezi idu od 150 do 250 evradi :)

@k1z4 , Vidim imaš dosta informacija, i zašto si uopše i pitao dalje, nije mi jasno ?!

Ako je to za porez, istina kao, što si naveo, nije strašno, pa ja ovde u Bg, plaćam više... Doduše, par nekretnina, ali

Ako imaš para, kupi, vidi šta i kako par godina, pa lako će se prodati.

Kako mislis zasto pitam dalje ? Ako mislis na ovo sto sam odgovorio na post od @devil 2000 dal' je ovo dobra investicija ili ne i stvar oko poreza, jednostavno sam morao jer trenutno se interesujem oko tih stvari i imam dosta informacija iz prve ruke, a ne bih zeleo da neko ko bude gledao ovu temu za par nedelja,meseca, godina a bude u slicnoj situaciji kao ja oko kupovine stana u Grckoj odustane od istog zbog nekih netacnih informacija

Ajmo ovako posto svako prica svasta
Porez je u grckoj 3e po kvadratu na kopnu i 2e po kvadratu na ostrvu i to je ceo trosak
Da ne pricamo reko mi komsija a sad da li je to nekom dobra ili losa investicija to je do nacina razmisljanja
ja vidim da je 20 k eur jedan malo bolji auto kome vremenom opada vrednost i trazi vise odrzavanja nego jedna nekretnina u grckoj neko vidi to drugacije
Na to se dodaje region, lokacija zgrade i godina gradnje zgrade . Placanje poreza kod Grka je tabu tema, tesko se oni bore po tom pitanju. Grci ne planiraju nista povodom povecanja bilo kakvog poreza na nekretnine (koji se godinama nije menjao), cak sta vise odgovara im. Ljudi najvise kupuju nekretnine na moru i na taj nacin upumpavaju ogromne kolicine novca u drzavu, a pritom privlace turiste sto indirektno znaci jos novca. (dal' si ti strani investitor ili Grk totalno nebitno porez je za sve isti) Rade slicno kao i zemlje poreski rajevi i otvaranjem off-shore kompanija u istim. 3000 evra je otvaranje firme + 1000 evra za odrzavanje iste. Uzmite sad za primer jednu Panamu i 2 200 000 fizickih lica koji imaju takav tip firmi tamo. Sta njih briga sto niko nije duzan da im placa porez kada oni svake godine uzimaju milijarde ? Dal' ce se neko usuditi i rizikovati sa nekom promenom koja moze da ugrozi takav priliv novca ? Ista stvar i sa Grckom koja iz godine i godine turizmom pravi sve vise i vise novca toliko da su dosli do toga da im je poslednjih godina vise od 60% BDP-a zasnovano samo na turizmu. I sad ce oni zbog nekih 100 evra vise na porezu, potencijalno ugroziti toliko stranih investitora koji im upumpavaju kes ? OK, preveliki off ....
*** Ajde da zavrsimo sa ovim off-om, zaista mi nije potreban savet dal' je ovo dobra investicija ili nije. Svako ima neko svoje rezonovanje i prioritete i svakome se nesto moze svideti ili ne, zaista je diskutabilno nastaviti polemisanje oko ovoga.
 
Gledaj samo da ti novac ne stoji u Grckoj duze od jednog dana, tj. salji odmah prodavcu odavde! (nista te vise ne kosta). Da ne bude slucajno kao na Kipru.

Ja licno bih isao na Krit, ali tamo je "malo" skuplje :)
 
Kao čovek koji živi u Grčkoj, mislim da ti je kupovina nekretnine ovde vrlo loša ideja, ja bih se u to upuštao samo ako imam kinte za bacanje. E sad, pošto ja trenutno i imam kinte za bacanje, malo se kao i razmišljam da kupim možda neki stančić naredne godine pod uslovom da moja aplikacija za državljanstvo nastavi da stoji u mestu kao do sada. Naravno, ako mi neko napolju ponudi bolji posao ili konačno moj postupak za državljanstvo mrdne sa mrtve tačke, odoh ja odavde, kakvi stanovi, kakvi bakrači.

Prvi razlog protiv posedovanja bilo čega u Grčkoj ti je tragična birokratija i poreski sistem koji se stalno menja i gde se ne zna ko pije, a ko plaća. Ljudi ovde zbog toga standardno angažuju profesionalne računovođe da im završavaju zezanje oko poreza, ja ne bih umeo ni da popunim poresku prijavu. Trenutno su cene stanova u Grčkoj veoma male zato što se narod masovno iseljava, pa nekretnine zvrje prazne. Računaj da ukoliko imaš nekretninu pored redovnog poreza imaš i krizni porez koji se menja svake godine i trenutno se zove emfia, ali obično nije veliki na neki mali stančić, mada zavisi od lokacije. Kao stranac, možeš posedovati nekretninu u Grčkoj osim na par istorijski zaštićenih lokacija, ali na osnovu te nekretnine ne možeš dobiti boravišnu dozvolu, i dalje bi bio samo turista. Daljinsko izdavanje nije tako jednostavno kako ti se čini, a iznenadio bi se i kojom brzinom propadaju objekti kad u njima niko ne živi. Generalno sam uvek bio protivnik vikendica i smatrao ih bacanjem para, ali ako već imaš svoj stan, auto i sigurne solidne prihode, možda bi eventualno mogao da razmisliš i o tome.
 
Negda sam bio procitao da je za boravisnu vizu potrebno kupiti nekretninu u vrednosti od minimum 250k eura.
 
Porezi su posebno problematični ako se poseduje više od jedne nekretnine.

Prošlog leta sam bio u apartmanima kod nekog njihovog bivšeg ministra obrazovanja, kukao je oko poreza non-stop :d
 
Prvi razlog protiv posedovanja bilo čega u Grčkoj ti je tragična birokratija i poreski sistem koji se stalno menja i gde se ne zna ko pije, a ko plaća. Ljudi ovde zbog toga standardno angažuju profesionalne računovođe da im završavaju zezanje oko poreza, ja ne bih umeo ni da popunim poresku prijavu. .

E kakva je tek naša birokratija, jel si možda popunjavao poresku prijavu u Srbiji ? A o poraćaju pdv-a da ne pričam.
 
Porezi su posebno problematični ako se poseduje više od jedne nekretnine.
Prošlog leta sam bio u apartmanima kod nekog njihovog bivšeg ministra obrazovanja, kukao je oko poreza non-stop :d
Politicari uvek kukaju, ako ne kukaju znam da im je previse dobro. Ako kukaju puno, znaci da treba da se menja protiv njih :) Tek ako sami odu u ludnicu onda treba razmisliti o suprotnom :D

E kakva je tek naša birokratija, jel si možda popunjavao poresku prijavu u Srbiji ? A o poraćaju pdv-a da ne pričam.
Ja jesam, i prilicno je laka, ako znas advanced mathematics :D
 
Šta ako znam ? :D :D

10 dana, slovima deset dana sam sredjivao to.
 
Poslednja izmena:
Bacanje para ako ne zivis ili izdajes. Navescu primer druga gastabajtera. Po zavrsetku srednje odluci da ode da zivi i radiu Becu. Ovde nasledio jednosoban stan od caleta u kome je i ziveo (sam majka se preudala). Po polasku ladno proda stan za 15tak hiljda evra. Ja ga pitam jesi li lud. Gde ces da budes kad dodjes u Srbiju. A on meni lepo objasni. Taj stan bi ga godisnje kostao hiljadarku (porez, komunalije). Kad bi jednom godisnje dosao u Srbiju morao bi da izgubi 2-3 dana iu sredivanju stana i pokrivanju racuna. Ovako, za hiljadu evra plati smestaj u nekom pansionu i boravak ovde. Tamo mu je ta kinta bila polog za stan na kredit. Pazario u sirem centru Beca.Rekao mi je i da nije siguran koliko ce ostati tamo. 5, 10, 30 godina ili zauvek. Ako ikad resi da se vrati u Srbiju prodace taj stan u Becu i kupiti kucu ovde u Srbiji. Jedan od retkih Srba koji nije ovde zidao zamkove a tamo ziveo kao pas, u stanu bez kupatila. Uzeo stan na 20 godina tako da po mom proracunu ostaje jos par godina kredita. I ne pomislja da se vrati. Inace zivi punim plucima. Svake godine malo more, malo Srbija.
 
Ja cu da kupim stan u Vranju i za dva i po sata sam u Solunu:D
 
Stan u kome se ne živi ne održava se redovno i zahteva dosta ulaganja jer neminovno propada.
 
Ja niti dajem poslednje pare za kupovinu stana, niti se uzdam u to da ce mi izdavanje istog biti glavni izvor prihoda u buducnosti. Kupujem ga prvenstveno radi licne satisfakcije jer volim Grcku. Necu da gledam dal' je dosao 9-i, 13-i ili koji vec, pa da moram da se pakujem jer se sutra putuje nazad. Ako mi se ostaje 3 meseca ostacu 3 meseca, vrlo jednostavno. Sto se tice izdavanja, to sam provukao da eventualno ako se desi da nisam u mogucnost da odem dole, stan jednostavno izdam za to vreme, dal' preko prijatelja, agenta, advokata totalno je nebitno. Ako se desi da posle par godina izgustiram to mesto, najmanji je problem prodati stan. Ne znam cemu svo to teoretisanje i kojekakva negodovanja.
 
Prvi post ti je tako zvučao, 2-3 nedelje pa izdavanje 3 meseca.

Svi su ti rekli ono što si pitao, da je to loša ideja sa takvim pristupom.

Ako imaš para, kupiš jahtu i uživaš u njoj koliko god možeš, 1 dan ili 365 dana.

Ako kupuješ jahtu da bi je izdao dok je ti ne koristiš, better forget about it.

Isto je i za stan u GR u ovom trenutku.

Svi su lepo pisali u ovoj temi i iznosili svoje mišljenje koje će biti korisno u drugima, osim tebe.

Ti si otvorio temu da bi se u njoj pisalo ono što svima treba, ali pod uslovom da se piše samo ono što tebe zanima....
 
Poslednja izmena:
Pa to je zkroz OK. Ako je covek odlucio da kupi stan u Grkcoj i prihvata ove kritike (mada niko ovde nije pisao iz perspektive nekog poznavaoca teme), OK, njegovo je pravo.
AJmo dalje, za ono sto je covek pitao.

I mene licno interesuje Krit, kad bi postjalo nesto vredno paznje, ali mene interesuje iz ugla sopstvenog uzitka, i izmajmljivanja iskljucivo poznanicima ponekad.

A treba imati na umu da trenutno ne postoje pametno ulaganje, tako da novac koji stoji - propada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno