Šta je novo?

Desktop bug kada se minimizuje video igra

suri_dezerter

Poštovan
Učlanjen(a)
11.06.2015
Poruke
440
Poena
69
Zaista, ne znam kako da tačno opišem problem, pokušao sam da uslikam, međutim ne može.

Dakle, sve je normalno dok ne uđem u video igru (WoT) i onda ponekad (dakle ne svaki put), kada minimizujem igru, desktop zabaguje, odnosno lijeva strana je normalna, a na desnoj se pojavi crno. I onda šta god otvaram, recimo neki folder ili neku web stranicu, kada je zatvorim, vidi se to isto na desktopu samo blijedo. Znam da je nejasno, ali zaista ne mogu bolje da opišem. Tražio sam po ovom forumu i na engleskom, ali nisam uspio pronaći rješenje.

Sumnjao sam da je do grafičke, međutim grafička je nova (R7 370), a i na staroj mi se isto dešavalo. Drajveri su zadnji. Počinje mi lagano ići na živce... :wall:


EDIT: Evo sjetih se da mogu uslikat sa moba: :D

20160826_183915.jpg

Vidi se dakle stranica foruma koju sam netom prije zatvorio...
 
Poslednja izmena:
Ako ti se i na staroj isto dešavalo onda je možda najbolje da kreneš od nule.
Valjano uredjen reinstal windowsa i svega ostalog će rešiti stvar.
A i biće brže nego da tražiš šta je tačno u pitanju, meni ovo izgleda kao prilično egzotična situacija.
Sigurno je samo da je softverski problem.
 
Lepo obrisi drajvere sa DDU, CCleaner pobrisi registry i instaliraj ponovo drajvere.
 
Riješio problem.

Windows Defender mi gušio comp radi instaliranih modova i pečeva. Ugasio ga, instalirao Aviru i sad sve radi ko bombona.

Može lock!
 
I Windows mi se malo sporije podiže, pa sam primijetio da mi tada hard disc radi na 100%.
HDD mi je poprilično star i izgleda da mi on guši comp, mada mi nikad nije padalo na pamet da to može biti slučaj.
 
Moze moze, imam ja jedan komp sa Athlon 64 x2 5000+, 4GB rama i prastarim Maxtor HDD PATA od 40GB. Laptop da istom konfiguracijom leti jer ima sata od 320GB dok ovaj grdan ne da drnda dok ucita windows, a nesto dok radis na njemu je strasno samo zbog hard diska. Dok se presaltaju programi kao da ucitava sa 56k modemom Xd
 
Isto mi se dešava kad minimizujem WOT, samo kod mene ostane desna strana ekrana crna, malo manje od jedne polovine. spustim ekran (laptopa) i vratim ga gore i sve radi normalno...vrv je bag do WOT ;)
 
A i to je moguce vidis. Meni samo na nekim igrama ne radi alt tab, nece da prešalta na desktop iz igre ili bude skroz crn ekran.
 
Pazi, na alt+tab izlazi regularno na desktop, bez crnila sa desne strane, al na win button ili nasilni izlazak na alt+f4 pravi crnu desnu stranu ekrana...to mi se dešava od poslednjeg updatea windowsa...
 
Pazi, na alt+tab izlazi regularno na desktop, bez crnila sa desne strane, al na win button ili nasilni izlazak na alt+f4 pravi crnu desnu stranu ekrana...to mi se dešava od poslednjeg updatea windowsa...


I meni se pojavi crnilo sa strane kad izađem iz WoT-a, ali kasnije ako idem na browser, pojavi mi se kao na slici iz prvog posta...
 
Izašao 9.16, a umeđuvremenu sam nabacio i novi SSD i opet se dešava isto. Dakle, nisu ni modovi ni WoT u pitanju.

Jedina opcija ostaju drajveri izgleda.
 
Nova grafička, novi drajveri, novi SSD... i opet se isto dešava. Fakat mi nije jasno koji mu je q
 
Ne znam koliko ima veze... Na jednoj mašini sa MSI pločom uz drajvere je stigao neki program MSI N..... koji nešto petlja sa zvukom. Zbog tog programa Unity3d i Oculus rift su izbacivali razne grafičke brljotina. Gašenjem tog programa svi problemi nestaju.
Probaj da pogasiš sve nepotrebne aplikacije pa probaj wot.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno