Šta je novo?

PC se gasi

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,574
Poena
665
Brat ima sledeću konfiguraciju, kupljenu pre ~7 godina, nova:

MoBo: Asus P5Q
CPU: Q9550
GPU: HD 4850 (na njoj je menjao kuler)
HDD: WD 500gb blue sata 2
RAM: 4gb
Kučište i PSU: Antec Sonata 3 i napajanje koje je došlo sa njim

Problem je sledeći:
Ekran se sam od sebe ili zamrzne ili postane skroz šaren, roze-plavi kvadrati. Zadrži se ta slika malo i onda se ugasi, i za sekundu se kompjuter restartuje.
Nema pravila kada se dešava (nekad radi nešto na njemu, neakad je u IDLE).
- Kad se upali posle takvog restarta, Windows 7 se digne i tada pored kursora stoje 3-4 sivkaste linije, malo prozračne koje forimarju kvadrat 15x15mm koji stoji dole dosno od kursora i kreću se sa kursorom, ali ne može nigde da se klikne i onda se opet restartuje.

DMP fajl je ovde: http://www2.zippyshare.com/v/5moMIDJd/file.html
A evo i log fajlova iz HWMonitor Pro. Poslednja 2 ili 3 su kada se restartovao.
http://www24.zippyshare.com/v/PqLgvhYT/file.html

Do čega je problem i kako da se reši?
 
ma to je grafa, nek je zapece na duvaljku za 500 din il nek uzme novu.... :D
 
Radio je FurMark i bacio je samo crnu sliku, ali se nije ugasio kompjuter.
Drugi put je radio i nikakvih problema nije bilo. Posle nekih pola sata ga je ugasio.

Ima neku Nvidiu staru (valjda 260) koja ima priključke za struju. Pogledaće kad dođe kući pa javljam, ali koliko se sećam to je neka koja prilično vuče struju (ako se dobro sećam ima 2x6 pin ili 8 pinske priključke). Valjda će moći i napajanje da to podnese.
 
crna slika ili bsod nego kakve su temperature?
 
Nije BSOD, crna slika je bila.
A za temperature sam postavio log fajlove u prvom postu. Ima i Excel verzija, a ima i jpg grafikona :)
 
99% je graficka karta.
Stara je i dobro poznata grejalica.
Probajte drugu,pa javni sta se dalje desava.
 
Ima drugu, ali je ona GTX 280 :d
Takođe stara, i ima nestandardni 8-pinski priključak. Na slici (kabla sa napajanja) se vidi da je su dva skroz desno pina (desno na kablu sa napajanja) rotirana u odnosu na priključak na kablovima. Poredio i sa mojim i sa njegovim sa napajanja.
Jel može ovo nekako da se sredi da radi?
photo_2016-08-27_12-18-03.jpgphoto_2016-08-27_12-18-08.jpg
 
Ja tu ne vidim ništa nestandardno, jesi ti siguran da to što ti držiš nije 8 pin za CPU.
 
Zapazi na grafičkoj na slici iznad kako je slot za prvi levi pin u gornjem redu kvadrat, dok je na kablovima kućica.
Evo i skice kablova: 1000x2000px-LL-ac82eb1d_pinout.png
Pomenuti četvrtasti slot na grafičkoj bi trebalo da odgovara pinu broj 8 na levoj gornjem priključku

Edit: Sad vidim, jeste kao što si rekao, ovo je 8pinski ulaz za matičnu a ne za grafičku. Evo bolje slike kabla (bratov je pa i ja gledam sa slike)
photo_2016-08-28_12-26-20.jpg

E sad, kako da se poveže grafička?
 
Poslednja izmena:
On ima dva slobodna kabla iz napajanja:
Prvi 8-pinski za CPU
Drugi sa 3 slobodna Molex-a

Da li postoji kabl koji će 8-pinski CPU da pretvori u 8-pinski za GPU?

1. Da stavi celu grafičku preko jednog kabla sa ta 3 molexa (prvi kabl "1 molex to 6-pin", i drugi "2 molex to 8 pin")
2. "8-pin CPU to 8-pin GPU" kabl na jedan kabl (ako tako nešto postoji) a na drugi kabl "2 molex to 6-pin"
3. "8-pin CPU to 6-pin GPU" kabl na jedan kabl (ako postoji) a na drugi kabl "2 molex to 8-pin"

Ja ne vidim neku četvrtu opciju...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno