Šta je novo?

sb x-fi 2xstereo

hajrudin

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2014
Poruke
28
Poena
55
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav!
Unapred se izvinjavam ako pitam nešto što je već razjašnjeno, ali jednostavno ne mogu da nađem nigde na netu rešenje za sledeći problem.
Imam Creative SoundBlaster x-fi (SB0460). Želim da dobijem dva stereo izlaza. Ako u Audio Control panel ili u Creative console launcher odem na speaker configuration i izaberem 2/2.1 sistem, dobijem stereo signal na konektoru za prednje zvučnike (što je logično). E sad, kao što rekoh ja hoću 2 x stereo. Praktično da mi kartica na zadnje zvučnike šalje kopiju zvuka koji ide na prednje zvučnike. Nigde u podešavanjima kartice ne postoji opcija za to. Ako izaberem 4/4.1 sistem na prednjim zvučnicima imam normalan signal, a na zadnjim dobijem MONO!!! Takođe Opera i Chrome ne nikakav zvuk na tim zadnjim. Zvučnici su ubodeni u karticu onako kako piše u uputstvu. Na forumima po netu nigde ne mogu da nađem rešenje. Šta više, ljudi pitaju kako da se reše 2 x stereo i da dobiju 4.1 zvuk... A nigde ne piše kako su došli do 2 x stereo. Varijanta sa isključivanjem/uključivanjem kablova, kao i rešenje sa dve zvučne (pa da biram koja daje zvuk) mi ne odgovara pošto u mojoj porodici ima ljudi koji nisu tome vični. Jednostavno danas je 2016. i hoću dva stereo izlaza: jedan na zvučnike pored računara, a jedan na Akai iz 1978 :) bez mnogo muke.
Moja stara C-Media ima tu varijantu, sve radi kako želim i onda ubodem ovaj pozlaćeni Creative (i dobijem osetno kvalitetniji zvuk) i skontam da ne može to da istera...
 
neizvodljivo.

mogli su nekad sa kX drajverima da se na audigy kartama reassignuju džeci, ali to je sad neizvodljivo. zabranio dizni.

preostaje ti da kupiš obično 3,5mm na 2x 3,5mm adapterče na buvljaku ili u kanibalu, ako voliš skuplje.
 
Prvo selektuj 4/4,1 pa idi na cmss opciju i ukljuci stereo surround.

CMSS-3d.jpg
 
Prvo selektuj 4/4,1 pa idi na cmss opciju i ukljuci stereo surround.

Pogledajte prilog 208015

Isto.
Ima još:
1. kad pustim winamp, bsplayer ili strim (youtube, radio...) na fajerfoksu - na prednjim stereo, na zadnjim mono
2. kad pustim stream na operi ili hromu - na prednjim stereo, na zadnjim tišina...

Spliter dolazi u obzir jedino ako nađem neki sa prilagođenjem impedanse. Bojim se da moram da vraćam Cmediu... :(
 
Ne znam da li ce ovo raditi na isti nacin i sa tvojom kartom, ali postoji dobra mogucnost da hoce.
Zahteva editovanje jedne vrednosti u registru.

Originalno resenje iz ove teme (post 8)

Mozda malo jednostavnije objasnjeno
1. idi u device manager, sound, nadji karticu, properties, details.
2. u padajucem meniju property nadji driver key
3. otvori regedit, edit, find i prekucaj vrednost iz driver key (samo vrednost u zagradama)
4. kada si otvorio taj direktorijum, otvori i poddirektorijum iz driver key (recimo 0000)
5. u njemu nadji settings i mozda jos neki poddirektorijum.
Ono sto treba da pronadjes je key koji sadrzi podesavanja. konkretno Pin01, Pin02....
Kada si to nasao, treba promeniti vrednost odredjenog pina da odgovara prednjim zvucnicima, a ne zadnjim.
Sifre su
01 00 00 00 = Mic-in
02 00 00 00 = headphones
04 00 00 00 = Front speakers
05 00 00 00 = Rear speakers
06 00 00 00 = Center/subwoofer
07 00 00 00 = Side speakers

Znaci, nadji unos pod nazivom pin0x koji ima vrednost 05 00 i promeni ga u 04 00.

E sad, uputstvo je predvidjeno za realtek i ne znam da li se ostale kartice podesavaju na isti nacin.
Takodje, u ovom slucaju nema vise podesavanja surround sound softverski kroz media panel.

E da, i ne mogu da garantujem da su vrednosti za pinout iste. Mozda vrednost treba da bude drugacija. Ako nije isto ovako, pogiraj se malo, nema puno vrednosti. Generalno, jedna treba da se duplira, a ostale da ostanu raznovrsne
 
Poslednja izmena:
Ne ides na Stereo Surround u CMSS3D, nego na Stereo Xpand. Sljaka provereno.
 
Hvala svima na savetima. Moram i da se izvinem. Na kraju sam skontao da su kompjuterski zvučnici koje koristim odjednom postali mono. Verovatno problem u kabelu. Ostaje i dalje problem sa operom i hromom, ali to ću sam da rešim. Još jednom izvinite i hvala na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno