Šta je novo?

Procesor → Pitanje

dr. Troy

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2016
Poruke
58
Poena
59
Pozdrav dragi moji forumaši.
Planiram da kupim procesor AMD Athlon X2 AM2 6000+ DUAL CORE 3.00Ghz L2 2Mb 125w

Zanima me da li se za navedeni procesor, 125w odonosi na to koliko jede sturuje od napajanja ili na nešto drugo?

Možda je za vas ovo glupo pitanje ali znajte da sam ja početnik u poznavanju procesora...
 
Bolje uzmi 5000+, nije neka razlika u brzini, ali jeste u temperaturi. 6000+ je vreo ko furuna...
 
Ako kupim 6000+ da li će biti nekih problema pošto ste napisali da je vreo kao furuna?
 
Testiraj ga ako možeš pre kupovine. Ako sa box kulerom ne prelazi 60-65c pod opterecenjem onda ok, ali burazer je imao primerak koji nismo mogli nikako da ohladimo, isao je preko 75-80c i pucao svaki cas.
 
dre troy, za početak, tkoju ploču poseduješ ?

taj cpu je prilično slab za današnje standarde (upotrebljiv je doduše). možda bi moglo nešto bolje tu da se uglavi.

što se tiče jedenja struje, 125w je maksimum koliko taj procesor (ne-overklokovan) može da izede.
ako ne radi ništa, on gustira nekih desetak vati. boc-boc. a ako se raširi, može da pokrka i sto pedeset.
 
Poslednja izmena:
slažem se. em je amd, em je dual core. uzmi bar x4, ako već mora amd :)
 
AMD Athlon 2.61 GHz LE-1640 sa jednim jezgrom
 
Pogledaj nekako da vidis tacan model ploce, posto izlistava vise njih sa tom oznakom ms 7309. Cini mi se da nijedna od navedenih ploca ne podrzava procesore sa TDP 125W.
 
MSI K9N6PGM-F (MS-7309)

Da li biste bili ljubazni da mi odgovorite da li moja matična ploča podržava ovaj

Name : AMD Athlon 64 X2 5200+

Socket : AM2

Broj jezgra : Dual Core (2 jezgra)
Frekvencija : 2.7 GHz
L1 Cache : 2 x 128KB
L2 Cache : 2 x 512KB

Thermal Design Power : 65W
 
Poslednja izmena:
Podržava sve do 89w, znači velika je mogućnost da 6000+ od 125w ne bi ni radio.
Uzimaj taj 5200+ ili neki sličan i rešio si problem.
 
Može bez problema.
 
Svima Vam mnogo hvala na ogovorima!
 
Skini za svaki slučaj poslednji BIOS za tvoju ploču, moguće da je na njoj neka stara verzija koja neće pravilno da prepozna novi cpu. Nemoj da prodaješ/bacaš stari cpu dok novi ne proradi :)

Proveri pre zamene biosa da li je model ploce i ovog sto pise na sajtu, da ne bi uflesovao bios od pogresne ploce:
https://www.msi.com/Motherboard/support/K9N6SGMV__K9N6PGMFI__K9N6PGMF.html#support_download

mozda već i imaš zadnji bios ili ce prepoznati proceosr. Prvo probaj sa novim, ako radi ne diraj nista, ako nece da radi onda juri novi bios.
 
Poslednja izmena:
ljudi zanima me mišljenje za serverski proc Xeon E3 1225 v2 sa nekom 1155 plojkom. da li je to ok investicija i koliko bi to bilo da kažem optimalno da platim
 
Da iskoristim ovu a da ne otvaram novu temu jer je i naslov odgovarajući,postavio bih sledeće pitanje:
Vredi li preći sa AMD Phenom II x4 840 na AMD FX 8300 tako da ostatak konfiguracije iz potpisa ostaje isti?
Od igara najviše se igra WOT, NBA2KXX,PES i FIFA.
 
Da iskoristim ovu a da ne otvaram novu temu jer je i naslov odgovarajući,postavio bih sledeće pitanje:
Vredi li preći sa AMD Phenom II x4 840 na AMD FX 8300 tako da ostatak konfiguracije iz potpisa ostaje isti?
Od igara najviše se igra WOT, NBA2KXX,PES i FIFA.

U WoT-u ces dobiti samo prelaskom na intel G3258 ili neki i3 od jeftinijih opcija. Imao sam Phenom II 955BE na 4GHz i navlacio je komp nekih 50FPS, sa HD 6950 1GB. Prelaskom na 4670K stock i istom grafom sam imao 120FPS. Sve na max podesavanjima u obe situacije.

Naravno ako nisi gadljiv na polovno, gledaj neki sandy i5 ili polovan noviji i3 ima da ti fercera sve od tih igara sem tako.
 
Poslednja izmena:
@Kasa5033
Hvala na odgovoru.
Verovatno ću gledati da prodam cpu+mb pa da idem ma neki i3 6xxx i neku adekvatnu ploču.
 
Imam 4770k zanima me da li da prodam mb i njega ili da ostanem na ovome i koliko bi to jos posluzilo msm koliko ne bih morao da menjam godinu dve tri?
 
Služiće te još 5god minimalno, jedino ako te svrbi da pređeš na skylake/kabylake... Ja to ne bi menjao.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno