Šta je novo?

Wuauserv, večni problem...

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Ima li nekog konačnog rešenja problema sa 25 do 50% zauzetosti procesora od strane wuauserv?!?

Probao sam ono standardno, stop service, ispraznim software distribution folder, te reset wuauservisa. Ranije je to pomagalo, ali sada ne. Posle nekog vremena, taj vua servis opet zauzme svojih 50% procesora (neki dual core) i drži tako zanavek, bez da zaista skine neki apdejt. Sinoć je 14h stajao upaljen, bez da je išta završio.

Uradio sam sve iz ove dve teme:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?380090-Idle-CPU-usage-25&highlight=wuauserv
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?313384-Windows-7-konstantan-update&highlight=wuauserv
...i ne pomaže.

Gledao sam i druge savete, preporučuju nejasna i različita čačkanja po registry-ju, ali dešavalo se da nakon toga update neće da krene nikad više.

U pitanju je Win7 Ultimate.

Da napomenem da je dotični računar bio ugašen preko 6 meseci. Upalih ga pre neki dan. Stajala je još od zimus preporuka za Win10, a sada posle kraja jula, upalio sam ga, posle 10-15 minuta je nestala preporuka za Win10, a wua opet neće da se smiri.
 
Poslednja izmena:
Ostavi ga danima ako treba.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jel' to fič'r ili bag? Mora tako?

Vrlo mi je neobično da tako beskonačno stoji. Za 14h koliko nije uopšte diran, skinuo je 0 upddejta (a računar nije paljen od tamo negde februara), i gašenjem ne nudi one normalne apdejte. Plus što je računar takav, slabo upotrebljiv. Mnogo se oseti da nešto gnjavi.
 
Predji na win 10m to je men spasilo. Update daleko laski...

Da si mu savetovao da pređe na neki Linux pa i da razumem, ovako samo sebi opet bedu navlači na vrat :)

Evo još jednog rešenja, ovo uglavnom reši problem.
Kucaš u Google Windows update march 2016, skineš sa MS sajta taj update Windows update klijenta. Zaustaviš Windows update servis, instaliraš to što si skinuo. Ja uglavnom uradim rename software distributions foldera, i posle toga pustiš Windows da proverava updateove.

Može da se desi da će potrajati malo duže jer mora sve ponovo da proverava i skida, ali ne bi trebalo duže od nekoliko sati.

Javi koje od rešenja je bilo uspešno.
 
Postovi #4 i #5 su pomogli da se reši problem. Hvala drugari! :)

Do #6 nisam stigao jer nije bio potrebe. Ako se ponovi, krećem od njega. ;)

Posle tih čačkanja, u sledećih 1-2h računar je sam skinuo nekih 30-ak update-a i konačno se smirio.

Uglavnom, jasno je da se wuauserv s vremena na vreme zaglavi na nekom određenom update-ju, a to ne mora uvek biti isti. Sledeći put ću problem probati da rešavam sa onim kumulativnim i nezvaničnim all-in-all update paketima. Dojmim se da će oni uspevati da premoste problem.

Što se saveta za Win10 tiče, slažem se, jeste "trajno" rešenje. Ali ova mašina je po meni slaba za 10-ku. Ona je iz vrmemena XP-a. Plus što se zbog potreba posla na njemu vrte i neke aplikacije za koje još nemam potvrdu da rade kako treba na 10-ki. A da još pokrećem i VM, mnogo je.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno