Šta je novo?

4K HTPC

BoskoS

Slavan
Učlanjen(a)
21.09.2006
Poruke
228
Poena
319
Pravio sam komp koji će mi služiti za muziku I za filmove, ali ne mogu nikako da ga nateram da pušta 4K...
konfiguracija je malo izmenjeni HP Prodesk 600 G1
- Intel® Q85 Express
- Intel® Core™ i5-4570
- Intel HD Graphics 4600
- GeForce GT 710 1GB DDR3
- 8GB DDR3 (jedan štap)
- Xonar DX
- 2 HDDa i 1 SSD
- 240W napajanje
- Win 10

Kada se 4K sadržaj pusti na sistemskom plejeru, radi ok. Kada se stavi na full screen secka.
kada se pusti na raznim plejerima sa kojekakvim kodecima, 4k sadržaj skoro pa zablokira ceo komp. Tek kada odradim čistu instalaciju k lighta I ne diram nista, hoce da pusti u drugim plejerima ali sece bas dosta.

Kada povezem TV sa laptopom toshiba satellite radius 15 p50w-c-102 sve radi besprekorno. Dakle, do HP kompa je.

Da li je moguce da integrisana Intel® HD Graphics 5500 na laptopu tera 4K video sadrzaj bez problema a da 710 grafička neće?
Da nije problem u nekoj drugoj komponenti?

I na HPu I na Tošibi koristim 3840 X 2160 rezoluciju.

Ako imate bilo kakvu ideju, molim vas javite. Hvala unapred
 
Treba ti madVR http://madvr.com/
PotPlayer 64bit
Da bi dobio hardvare asceleracion, imas par koraka podesavanja u PotPlayer-u.
 
Poslednja izmena:
Intel HD Graphics 4600 je bolje resenje za 4K ima podrsku.
 
@milanbb jes, vidim da nema moje. Ali opet, kada pogledam specifikacije za moju karticu stoji ovo:
HDMI Connectors
1 (version 1.4a)
Max Resolution: 4096x2160 @24 Hz
I zbog toga je kupih.

Da li mogu da ubodem neku grafiku koja je veći potrošač, obzirom na 240W napajanje? Drugar ima Sapphire 270x, da li bih mogao to da poteram?
I kada pogledam ovaj spisak, ispade da nema low profile grafika koja ce da tera 4K video?!?!?!

edit: Aha, spisak je za 4K gejming. Moje pitanje je za video reprodukciju. Dakle, treba mi samo da teram filmove I serije u 4K rezoluciji.

@Vuk40, probacu sa tim kodecima I plejerom. A što se tiče integrisane, na ploči imam samo 2 DPa a nemam onaj adapter DP to HDMI... tražio sam to po aliju ali mi se učinilo da svi ti adapter ograničavaju protok na 1080p... ili gresim?
 
Poslednja izmena:
4K HTPC bez madVR ne ide ako nemas minimum AMD 460 ili GTX 960 za nvidia karte.
Na cemu mislis da pustas? na nekom 4K TV? mislim pravis pravi 4K HTPC?
270x nema sanse na to napajanje imao sam je pre ove 960.
Sa njom 4K radio sa madVR dobro

"DVI is almost as confusing as HDMI. A dual-link DVI connection (as opposed to single-link) can handle 2560x1440 at 60Hz, but not 3840x2160 (which is the typical; 4K resolution). This means that unless you have two dual-link DVI outputs and your monitor can accept two inputs (few can), you cannot drive a 4K screen at 60Hz using DVI. If you’re curious, you can run 3840x2400 at 17Hz using DVI, or 33Hz if you have a dual-cable setup."

Ti imas dual-link DVI na toj ploci i na karti, treba ti kabal samo...isto dual.

12-200-674-TS.jpg
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam novi lg, neka verzija sa hdr-om. Ne znam sta je pravi htpc :D
Moja ideja je da bude sto manji i sto tisi. Nikada necu igrati igrice na njemu. Samo muzika i filmovi.

Na plovi imam dva dp-a, a ne dva dvija. No svejedno.

Instalirao sam madvr (valjda...) i onaj tvoj plejer. Moram li negde na njemu da odaberem madvr kodek?

Pustio sam na pot i secka dosta. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovako podesis u PotPlayer-u...

Screenshot (41).png Screenshot (42).png

Ako hoces mozes da podesavas i da trazis najbolja podesavanja i samog madVR.

Screenshot (43).png

Ako je sve OK treba da ti radi ovako malo zauzece procesora i vece graficke karte.

Screenshot (45).png Screenshot (47).png
 
Poslednja izmena:
Da zaboravih stavi i ovu stavku na "Prefer".

Screenshot (50).png
 
Koji to video fajl testirate?
 
Ja kad pustim 4k ts fajl zauzece procesora preko 90 %
 
Evo ovako ide...

Screenshot (141).jpg Screenshot (140).jpg
 
Poslednja izmena:
dodje mi da bacim ceo komp kroz prozor. al neću. skupa kanta.
moram skinuti neke zvanične fajlove. Ja testiram na epizodama daredevil-a.

edit: Ima li neko da mi pozajmi DP to HDMI? da probam na integrisanu...
 
dodje mi da bacim ceo komp kroz prozor. al neću. skupa kanta.
moram skinuti neke zvanične fajlove. Ja testiram na epizodama daredevil-a.

edit: Ima li neko da mi pozajmi DP to HDMI? da probam na integrisanu...
Ako je HEVC 10bit, to ne moze bez adekvatne graficke, pogledaj ako ima 4K H264.
Probaj ovo https://kodi.tv/media-samples/

MP4 h264 4K 60fps Download (642mb)
MP4 h264 4K 30fps Download (604mb)

HEVC ne mozes sigurno, ja to mogu samo zbog 960...

 
Mislim da je Gtx 950 najjeftinija grafička koja može da pusti sve što treba.
 
sad sam probao onaj test video par postova iznad na WetekHub...ide laganica...nema da trzne....izvinjavam se za malo off.....:)

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
Mora da ide glatko kad postoji HW poderška GPU-a, u suprotnom SW ne valja.
 
Baš tako....inače je svo to samo za test...filmove uglavnom gledam online....Exodus na Kodiu u zadnje vreme ima vrhunske izvore,baš dobro snimci,a kako sam od skoro VDSL 50/2....sve ide do jaja...
 
To ima smisla samo na TV velike dijagonale, sve ostalo je dovoljan i kvalitetan par Gb H264 rip.
Primer kvalitetnog rip-a Riddick 2013 1080p BluRayx264 YIFY of 2Gb na TV i monitoru izgleda vrhunski.
 
Slažem se,zato sam i rekao da sve te nove klipove više probam radi testa nove igračke koju imam, ugavno gledam online... I ne skidam baš filmove od 100Gb:)... ponekad za decu neki zanimljiv 3d
 
Ali jel pogledao neko CPU usage u task manageru kad pustite 4k? :D
Moj i7 4770k jedva postiže da ga pusti kako valja a mani neki i5 i cpu usage je tad ~100%.
Isto to sve zavisi i od bitrate-a npr 4k film od 50gb će da radi ok ali oni od 200-300 GB nema teorije. Mislim ima ali to je 10-15 fps.
Postoji neki player koji bajagi ima najlepšu sliku od svih i koristi Nvidijina Cuda ali da me ubijete ne znam kako se zove.
Shone valjda zna.

Sent from mTalk
 
Baš tako....inače je svo to samo za test...filmove uglavnom gledam online....Exodus na Kodiu u zadnje vreme ima vrhunske izvore,baš dobro snimci,a kako sam od skoro VDSL 50/2....sve ide do jaja...

Slažem se i kod mene je isto ali čim X265 postane standard takvi strimovi će da serviraju sadržaj u novom kodeku zbog boljeg kvaliteta za isti protok. Neće to brzo ali kad se kupuje novo treba pokriti sve.

Velika šteta što integrisani GPU u procesoru ne odrađuje X265 main10 nego treba kupiti skupu grafičku.

Možda Zen bazirani APU ili novi intel sledeće godine ponude sve što treba.
 
Ali jel pogledao neko CPU usage u task manageru kad pustite 4k? :D
Moj i7 4770k jedva postiže da ga pusti kako valja a mani neki i5 i cpu usage je tad ~100%.
Isto to sve zavisi i od bitrate-a npr 4k film od 50gb će da radi ok ali oni od 200-300 GB nema teorije. Mislim ima ali to je 10-15 fps.
Postoji neki player koji bajagi ima najlepšu sliku od svih i koristi Nvidijina Cuda ali da me ubijete ne znam kako se zove.
Shone valjda zna.

Sent from mTalk
U tome i jeste poenta ove price...CPU usage? GPU usage? pa u 4K HEVC 265...ovako.
Ako imas HW podrsku na promaju.:d

Screenshot (45).jpg

A na player na koji si mislio verovatno se odnosilo na PotPlayer 64 bit.
Sad da li je najlepsa slika to je vise subjektivno, ali da je jedan od najboljih jeste.

Screenshot (146).jpg

Bitrate...ovo je najveci koji moze da se nadje...400mb/s http://jell.yfish.us/

Screenshot (147).jpg Screenshot (148).png
 
Poslednja izmena:
Koristim pot player 4-5 godina i to nije taj. Ovaj o kome ja pričam je komercijalni.

Sent from mTalk
 
Koristim pot player 4-5 godina i to nije taj. Ovaj o kome ja pričam je komercijalni.

Sent from mTalk

Pa sad vecina pusta Nvidijina "cuda" ako graficka to podrzava.
Najbolji rezultat ima app Movies & TV sto se tice performansi, radi na nista...ali podesavanja nikakva.
Moze i processor Skylake ima punu podrsku cak i HEVC 8K
Hajde saznaj, da ga oprobamo...

Screenshot (149).png
 
Poslednja izmena:
Sutra bih iskesirao 200 za ovo.
A kada smo vec kod sutra, probacu da nakacim 270x na napajanje od 240w.
Javljam utiske.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno