Šta je novo?

Problem sa grafickom

MakaMOB

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2015
Poruke
26
Poena
54
Pozdrav forumasi. Imam sledeci problem. Racunar je normalno radio i odjednom se bio ugasio. Ja ga pokusao ponovo upaliti na dugme i nista, ni makac. Cackao ja tu oko kablova i kad sam video da nije do kablova padne mi na pamet da izvadim grafu i monitor prikacim na integrisanu i komp se upalio na dugme. Zanima me sta moze biti, jel grafa definitivno riknula ili mogu da probam nesto? Hvala unapred

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
Koja graficka je pitanju? trebalo bi da se komp ukljuci i da je graficka u kvaru.
Mozda je pci-e slot ili napajanje u pitanju...proveri je na drugom kompu.
 
HD 7750..vrlo moguce da je onda pci-e slot otisao :/ Napajanje bez grafe radi, tako da ne znam da li je i do njega..Probacu je bas na drugom ako uspem naci nekoga ko je voljan :)

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
Probaj graficku u drugi komp i probaj napajanje u drugi komp a mozda zeza i maticna ploca znaci sve sistemom eliminacije nemoj nista novo da kupujes dok sve lepo ne proveris....
 
Ili probaj drugu graficku u svom kompu da vidis da li je do ploce. Probas sve kombinacije
 
Grafa je negde prespojila (kratak spoj), vizuelno je ispitaj, ako nema nagorelih elemenata možeš slobodno da je baciš. Pouzdano znam da nema servisera u Srbiji koji može da je reši.
Izuzetno glupa havarija, imao sam ih 30ak u rukama do sada i nijednu nisam uspeo da oživim.
 
Grafika je otisla ima velike sanse imao takav slucaj vise puta..probaj na integrisanom ako ima na ploci ili sa drugom grafikom...pa javi sta si napravio
 
Nazad
Vrh Dno