Šta je novo?

Problem sa kompom

KapetanDado

Poštovan
Učlanjen(a)
14.10.2014
Poruke
51
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung A70
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Pozdrav forumasi, imam problem koji pocinje polako da me nervira:mad:
Masina je iz potpisa, problem je sledeci : U toku igranja bilo koje igre ili kad hard nesto ocitava a nekad i u HD Tune kad odem pod opciju Benchmark da ga testiram hard zabode na desetak sekundi i onda kad odem u my computer i otvorim nesto sto je na njemu slike,muzika ili filmove pocne da ocitava i izbaci gresku, posle reseta racunara potpuno nestane iz my computer ostane samo SSD na kojem je Win 10. U igrama se desava da zabode slika na 10s manje vise i za to vreme svetli crvena lampica na kucistu posle cega izbacuje na dekstop i hard opet postaje prazan ili se gubi i pomaze samo gasenje i ponovno paljenje racunara. Testirao sam hard u HD tune nema bad sektore a u sentinelu isto kaze da je sve 100% helt i performanse. A kad se desi da to zabode onda je sve crveno i sve je problem:d
Probao sam da zamenim sata kabel i sata ulaze na maticnoj nije pomoglo, kao i drugi kabel od napajanja.
Ove slike su kad prodje a da ne zabode, kad zabode sve postane crveno :(
Stvarno ne znam do cega moze biti dal je hard, maticna ili napajanje ili nesto cetvrto pa ako moze neka pomoc :)
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    263.5 KB · Pregleda: 75
  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    269 KB · Pregleda: 67
  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    215.2 KB · Pregleda: 75
Moze biti sata kontroler na ploci , probaj hard disk na drugi racunar.
 
probao sam danas na drugi racunar hard i tamo radi dobro, testiran je u hd tune i sentinel i prolazi bez problema sve, sem u dva slucaja kad sam resetovao komp pre welcoma ostane crn ekran i tako stoji pa jedino pomaze reset. Radio je ceo dan nisam pokusavao igre to cu jos sutra. To znaci da je otislo nesto na maticnoj?
Sa druge strane na mojoj masini probao sam ssd bez harda, isto radi perfekto testiran sa gore pomenutim programima i u igrama i nema frke.
Ako moze jos neko misljenje pomoc sta moze biti uzrok ):
 
nasao sam sta je uzrok problema, izgleda da hard crkava, kad sam ostavio samo hard a ssd iskljucio, stavio sistem na hard i bacio test opet je poceo da brljavi pa je zaledio komp i na kraju izbacio gresku i potom se resetovao sam komp, posle toga nije mogao da digne sistem posto se opet izgubio hard. Tako da je reseno nadam se. Vratio sam samo ssd i sa njim komp odlicno radi. Tako da ide novi hard, hvala svima na pomoci :)
 
Ljudi i dalje mi je potrebna pomoc oko ovog problema, ubacih ja novi hard povezao ga bacio par testova kad ono ista situacija kao i sa starim hardom . Dal je moguce da od sest sata prikljucaka na maticnoj samo Sata 1 normalno radi? Napajanje neverujem da pravi problem resetovalo bi ili bi se gasio racunar ili ipak moze biti i do njega? Sta mi je ciniti?
 
Jesi li probao sa novim kablovima?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jesi li probao sa novim kablovima?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Jesam 3 ili 4 kabla sata sam probao i na svakom isto. Sad sam stavio hard na sata 1 a ssd na sata 2 ulaz na maticnoj i za sad tako radi, videcemo dokle :D
Ne znam sta je uzrok izgleda da ce morati nova maticna...ili popravka ove ako nije nesto ozbiljnije :(
 
Može da bude problem i kod kablova od napajanja. Meni se dešavalo da se, kad imam 2 uređaja na jednom kablu(hdd i optiku ili dva hdd-a), hdd smrzne. Kad imam po jedan uređaj na jednom kablu bude sve ok.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Može da bude problem i kod kablova od napajanja. Meni se dešavalo da se, kad imam 2 uređaja na jednom kablu(hdd i optiku ili dva hdd-a), hdd smrzne. Kad imam po jedan uređaj na jednom kablu bude sve ok.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Probao i to, razdvojio sam ih na razlicite kablove nije pomoglo :)
Evo danas ceo dan radi onako kad je hard na sata 1 a ssd na sata 2 nije se nista gubilo ili zamrzavalo. Gledacu da promenim maticnu...
 
Nazad
Vrh Dno