Šta je novo?

Koji Stock Photo koristiti?

dkdnt

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2008
Poruke
394
Poena
320
Pozdrav svima,

Zaposlen sam u jednoj maloj advertajzing agenciji koja je usmerena pre svega na digital marketing, te imamo potrebu za određenim brojem stock fotografija. Najčešće ih koristimo u digitalnom obliku, a ređe za štampu promo materijala (ne za prodaju).

Zbog toga odavno koristimo Shutterstock i to sa team pretplatom što nas košta $299 mesečno za 750 fotografija. Koristili smo Proffesional pretplatu ali smo onda imali potrebu da pristupamo sa više mesta pa smo prešli na team. Problem je što nama treba do 200 fotografija mesečno (nikad nismo ni 150 potrošili). Proffesional pretplata za 350 fotki koša $169 što bi za nas bila velika ušteda na godišnjem nivou.

Sad, nakon nerazumne prepiske sa nerazumno lošim agentom iz SS-a i čitanja TOS-a stoti put, nisam u stanju da razlučim da li je Profesional licenca namenjena pravnim ili fizičkim licima i da li bi mi mogli da je koristimo (pristupali bi sa jedne lokacije i to u 99% naš dizajner (imamo jednog :) )? Kakva su vaša iskustva sa ovim?

Takođe, znam da postoje i neke alternative i gledao sam i te TOS ali nigde nisam uspeo da nađem eksplicitno da li su Standard licence u Pro pretplatama namenjene agencijama ili privatnim licima - piše samo kako se Materijal sme koristiti (što nama odgovara, jer je uobičajeno).

Nadam se da sam pogodio podforum :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno