Šta je novo?

USB sa snimkom svadbe izbacuje poruku da se mora fomatirati pre upotrebe

Vlada1911

Cenjen
Učlanjen(a)
27.05.2011
Poruke
401
Poena
170
Naslov govori sve. Nemam pojma kako je doslo do toga, ali ako ne sredim stvar, ima da dobijem snimak razvoda :D Kako resiti problem? Podatke je, nadam se, moguće povratiti?
 
Bogami meni su tako 2 komada rikavela :(
 
Puff...Na disc managementu mi pokazuje helty, ali RAW za podatke. Stvarno moram nesto da uradim. Nije kao da se covek zeni 100 puta...osim ako ne unistava snimke svojih svadbi.
 
Probaj EaseUS Data Recover, skini punu verziju...odnekud.
Cupao je ljudima uspesno podatke sa istim tim problemom.
 
Зар тако брзо после свадбе да добијеш корпу?? Па ваљда постоји још нешто осим снимка. :)
 
E, skinuo EaseUS data recovery ali trial pre dva sata i skenirao do sada. Pronasao je sve fajlove, ali trazio da kupim ako hocu recovery. Ako ne nadjem full verziju, platicu. E, sada, jel to sto ih je nasao garancija da ih moze vratiti?
 
Пробај Minitool Partiton Wizard, он уме да све врати без извлачења соло фајлова. А ако су већ ту, лакo ћеш да нађеш програм који ће да помогне. Спасао си брак. ;)
 
Probacu sve predloge, pa javljam. Malo sam optimisticniji kada sam video da su fajlovi i dalje tu.
Pretpostavljam da je problem nastao jer je fles bio u TV-u dugo, a osiguraci u stanu nam iskacu prilicno cesto. Lekcija za ubuduce...
 
Прва лекција је да флешке и меморијске картице не служе да се на њима чувају важне ствари. Боље хард (мада од синоћ опет одбацујем то као решење) или нека оптика, најбоље у више примерака.
 
Ako uspem da spasim snimak, stavicu ga i na Dropbox. Lenjost moja, godinu dana nisam uspeo da se nakanim da narezem i doceka me ovo.
A hard pukao?
 
imas sve te programe tipa easeus na torentima, full verzije...

mada... ja sta god da sam vracao, cak i odmah posle slucajnog brisanja/formatiranja (sd kartice na aparatima, usb fleske itd), vrati mi polovicno... ako je snimak, zabada ponegde,fale delovi.... a pola slika budu sive...
mnogo srece zelim! :)
 
Ma da zabode tu i tamo, nije problem. A i planirao da ga skratim malo, da se ne mucim cetvorosatnim gledanjem kad god zence opici nostalgija :) Sutra ujutru cu pokusati sve sto mogu, pa javljam. Hvala svima :)
 
Ako uspem da spasim snimak, stavicu ga i na Dropbox. Lenjost moja, godinu dana nisam uspeo da se nakanim da narezem i doceka me ovo.
Годину дана чуваш снимак на УСБ? Па требало би жена и да те излупа, заслужио си. ;)
Одјавио се, поставио сам и тему али без одговора. Одједном је почео да се понаша као ништарија, у биосу га види као 0GB а и сви могући програми се понашају као да га нема. :( Није мало 2Т мада је вероватно важно пар стотина гига ... једино што не знам шта је све тамо. :(
 
Jap. U moju odbranu... Mnogo sam neodgovoran :)

Voleo bih da ti mogu pomoci, ali smo u slicnom problemu. Imam po 7-8 godina stare USB-ove i hardove pune bespotrebnih podataka, pa nista. Ali kada je nesto bitno, mora da nastane problem.
 
Moj ti je predlog da ne stavljas na DropBox sem ako nemas kupljen, uveli su skoro neko novo pravilo, koje je bas bezveze, ne zna uvezi cega je tacno jer ga odavno ne koristim.
Moj predlog je za https://cloud.mail.ru, kad sam se ja registrovao, davali su 1TB, vaznije stvari tamo drzim, pa i slike, video sa svadbe. :D
 
Било некад 1Т, видим да сада дају 25 гига за новопријављене.
 
Probaj free program RECUVA, jednostavan za koriscenje i sluzi za recovery podataka.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Probao, povratio neke slike koje su davno bile obrisane i snimak koji ne moze da se pusti. Pise da je ostecen. Ima li sanse da se odradi neki repair?
 
Hvala. Hocu, samo da nadjem taj program negde. Ako imas link, moze na pp?
 
Spala mi kamencina sa srca ljudi. Probao sve programe koje ste preporucili bez uspeha, zvao i helpdisc koji mi je kobajag1 preporucio (jake cene, ali se isplati) i na kraju resim da pozovem kamermana. Covek je 'ladno godinu dana cuvao i diskove i ima snimak i u kompu. Vidjamo se u ponedeljak da ga poljubim u dupe i castim, a vama svima hvala puno za predloge.
 
Ал сад памет у оно где ћеш да га пољубиш па немој да чуваш на флешки. Најбоље да то даш женчету да она чува па ако њој страда, мања штета за тебе.
 
Lekcija definitivno naucena. Narezacu u 27 primeraka za svaki slucaj :)
 
DVD-ovi zavisno od vrste, serije, proizvodjaca (naravno), ma i od dana proizvodnje, mogu da crknu za mesec, godinu, pet godina ili "teoretskih" trideset godina... pa zato nemoj samo da narezujes vec na 2 hdd ubaci, jedan u kompu, jedan externi i na oblak kao trece sigurno resenja, pa neka nestane jedno imas jos 2...
 
Баш ће хард да издржи теоретских 30 година као DVD. А одакле та информација, знам да су и за CD на почетку причали година па сто година ... данас више нико не помиње? Иначе мени ниједан CD или DVD нису отказали, први у ~20 година, други преко 10.
 
Ja sam cuo za firmu "Data solutions" koja se bavi spasavanjem podataka, cisto da se pomene
 
Poslednja izmena:
Na DB ide sigurno. Slepam se uz firmin placeni nalog :D Skoro sam proveravao neke diskove sa filmovima rezane tamo oko 2004-2005-e i tu i tamo se pojavljivao po neki koji nije bilo moguce procitati. Recimo od 25-30 komada da 3-4 nisam mogao da ocitam a da nisu imali vidljiva ostecenja.
 
Nazad
Vrh Dno