Šta je novo?

Problem boot Windows-a

kukumavka

Poštovan
Učlanjen(a)
30.06.2015
Poruke
51
Poena
59
Imam problem kada hocu da pokrenem instalaciju Windows XP racunar nece da butuje fles. Kada pokrenem Windows 7 i 8 butuje bez problema.
Evo i slika, ako neko moze da mi kaze sta kako da podesim u BIOS-u. Hvala unapred.

vjknvkjdvn.jpg
 
Koja ploca je u pitanju , mozes bootabilan usb Windows XP preko Rufus programa da napravis.
 
vidi da li ti je stavljena opcija uefi only i ako jeste prebaci na legacy
 
To je ploca iz 2008 nema UEFI boot , jel bootuje usb ili dvd?
 
Šta će ti XP uopšte?
 
Ta ploca d945gclf ima Intel Atom procesor iz 2007 , stuca sedmica na njemu , znam imao sam takav slucaj.
 
Nece opet, jel moze neko da mi kaze kako da podesim u biosu butovanje USB-a? Mozda ja nesto pogresno radim.
 
Podesi redosled uređaja za boot u biosu. HD order nije isto što i boot priority.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa izvadi hard disk i instaliraj XP na drugom kompu i vrati u taj komp ako bas ne moze.
 
Ako je tako, onda nije ni bitno sta je. Imas li DVD unutra, da izbegnes cimanje sa XP+fles problematikom?
 
Da li niko nije obrato pažnju na sliku? Umesto da pametujete.
* BOOT TO REMOVABLE DEVICES
* USB Boot
Oba stavi na ENABLE
 
Ima neki problem sa botovanjem USB bolje mi recite kako da napravim boot-abilan CD Xp.
 
Narezes butabilni disk, ali rece da nemas DVD unutra?
 
U postu #8 kolega ti je okačio link za ISO imidže.
Nareži bilo koji od tih na cd, najlakše pomoću image burner-a, eto ti butabilne instalacije. Ne pitaj za razlike između njih, proguglaj malo. Radiće ti OK svejedno koji.
 
Poslednja izmena:
U postu #8 kolega ti je okačio link za ISO imidže.
Nareži bilo koji od tih na cd, najlakše pomoću image burner-a, eto ti butabilne instalacije. Ne pitaj za razlike između njih, proguglaj malo. Radiće ti OK svejedno koji.

Narezao sam i pokrenuo taj windows, ali mi pred kraj instalacije trazi Product Key nzm gde to da nadjem?
 
MR49R-DRJXX-M6PX2-V96BF-8CKBJ

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk
 
Nema na čemu, mada će ti bolje raditi neki xfce ili mate linux na toj mašini, imaćeš noviji softver i bolju podršku..

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk
 
Imam sad problem kada sam instalirao windows ne mogu da idem na internet. Imam PCI internet karticu jer mi je LAN pokvaen.U cemu je problem?
 
Pronađi drajver za tu karticu na internetu pa instaliraj

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno