Šta je novo?

Kvalitetan kuler za northbridge

skituljko

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2007
Poruke
240
Poena
319
Odlucio sam da kupim novi kuler za north bridge pa me zanima da li neko zna gde bih kod nas u Bg mogao da pazarim isti?
Zanima me neko najkvalitetnije resenje, cena nije problem.
Jedino sto sam uspeo da pronadjem preko oglasa je xilence-xpnb-f-north-bridge/37456.
 
nema potrebe za tim. prišrafi ventilator dijagonalno. dovoljno je dva šrafa samo da uhvate.
 
Nemoj taj cooler, ima užasnu montažu. Jedini dobar deo je ventilator. Probao sam ga ne istoj ploči i nikako da stoji dobro i stabilno. Na kraju sam upotrebio samo ventilator sa njega. Zalepio sam ga na originalni hladnjak na dva mesta sa malo epoxi lepka. Spustio je temperaturu za 20c.
 
bilo koj, skituljko, samo da možeš da ga ušrafiš, ili kako reče Majk, prilepiš.
 
Ja sam na staroj MSI 870-C45 zalepio bio ventilator od 40mm na hladnjak od NB-a i skinuo je temp za 20C i vrteo se na nekih 3000-3500 rpm i bio necuja. Samo zalepio super lepkom za sva 4 coska i mirna backa.
 
U principu bi me zanimao, ali nisam siguran kako bih ja mogao da ga montiram imajuci u vidu da moj heatsink ima specifican oblik (slik dole - rupice odmah posle kondenzatora, pa stoga ima specificna izduzenja).
 

Prilozi

  • GA.jpg
    GA.jpg
    250 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
uzmi kuler od predraga i to je to
 
Čip na NB je kao stari Athlon, mali, kao staklo, nema metalni poklopac. Oko čipa ima kvadratni dihtung koji je zalepljen i kada skineš kuler on se pocepa pa mora drugi da se pravi. Bez toga kuler ne može da se dobro i stabilno drži. Razmak rupa za držanje kulera nije standardan čak ni sa drugim pločama istog proizvođača. Bilo koji aftermarket kuler mora da im promenljive držače da bi pasovao.
 
Poslednja izmena:
pazi, na tom izdignutom delu postoji žljeb gde možeš da uglaviš vent via dva šrafa po dijagonali. tako sam kačio na svojih xy gigabajt ploča.

ako si zamenio pastu (a jesi) stavljanje venta ti je čist luxuz i izdrkavanje. ako voliš, tvoja stvar, ali jeste nepotrebno.
 
Nazad
Vrh Dno